مجله تاپ‌ناز‌

مکان های گردشگری لیسبون پرتغال + تصاویری از جاهای دیدنی و تفریحی

شهر لیسبون یکی از شهرهای گردشگری و دیدنی در پرتغال است و مقصد گردشگران است. در این شهر زیبا می توانید مکان های گردشگری و جاذبه هایی مانند صومعه تاریخی را ببینید و از اقیانوس آرام هم دیدن کنید. شهر لیسبون چشم اندازهای فوق العاده بکری دارد و یکی از جاذبه های مدرن اروپا به حساب می آید.

لیسبون شهر تاریخی در نزدیکی تپه های رودخانه تاگوس است. این سرزمین ناشناخته در گذشته یکی از مکان های بسیار مهم کشتیرانی بود و در سال های 15 تا 16 مدام به این شهر سفر می شد و تجار از طریق کشتی به این منطقه می آمدند. پس از اینکه این سرزمین شناخته شد نقشه برداری هایی از آن انجام گرفت. این منطقه در عصر طلایی و در دوران اکتشافات از فرهنگ و آثار تاریخی زیادی برخوردار می باشد و از همین دوران تاریخ و تمدن این منطقه شکل گرفته است.

شهر لیسبون پایتخت پرتغال است و شهری رنگارنگ با جاذبه های توریستی متنوع می باشد و از لحاظ آب و هوایی و جغرافیایی هم موقعیت خوبی دارد. آب و هوا در این مناطق گرم و آفتابی است و بیشتر افراد، این شهر را به دلیل وجود آفتاب آن می شناسند. در این شهر زیبا، آثار تاریخی و باستانی زیادی وجود دارد و مهمترین موزه های جهان هم در این شهر قرار گرفته اند. محله های قدیمی در گوشه کنار این شهر صفای خاص خود را دارند و فرهنگ و سنت قدیمی پرتغال را حفظ کرده اند و بسیاری از گردشگران برای راحتی سفر خود از تورهای مسافرتی استفاده می کنند زیرا می توانند خیلی بهتر تمام شهر را ببینند و از تمامی جاذبه ها لذت ببرند.

مکان های گردشگری شهر لیسبون

شهر لیسبون یکی از بزرگ ترین شهرهای پرتغال است. این شهر تاریخی دارای آثار باستانی متنوعی است. به جز جاذبه های تاریخی و طبیعی که در این شهر وجود دارد شما می توانید جاذبه های مدرن را هم ببینید که از آن جمله می توان به کافی شاپ ها و رستوران هایی اشاره کرد که محل تردد بسیاری از علاقمندان و گردشگران است.

مکان های گردشگری لیسبون پرتغال

موزه کالوست گلبنکیان

این موزه یکی از مکان های دیدنی در لیسبون است. این موزه جواهر طلایی در لیسبون است و به عنوان یکی از موزه های معروف در قاره اروپا شناخته می شود در این موزه گنجینه ارزشمندی از آثار هنری وجود دارد که دارای قدمتی طولانی هستند. خیلی از آثار تاریخی و باستانی که در این موزه موجود است متعلق به دوران مصر باستان است و قدمتی 4000 ساله دارند. این آثار متعلق به دوران مختلف تاریخی می باشند و تنوع زیادی دارند. در میان این آثار هنرهای اسلامی هم وجود دارند که در بخش هایی از این گالری قرار گرفته اند در سمت دیگر از این گالری هم می توانید آثار کلاسیک را ببینید.

مکان های گردشگری لیسبون پرتغال

موزه ملی کاشی لیسبون

این موزه شاید از دیگر جاذبه های کمی دورتر باشد ولی واقعا ارزش تماشا را دارد و توصیه می شود تا در سفرتان از آن دیدن کنید. برای گشت و گزار در این موزه باید خوب وقت صرف کنید تا به خوبی از این موزه لذت ببرید. برای بازدید از موزه باید به خیابان کنوود بروید. گردشگران این موزه را با وجود هنر برجسته آن می شناسند و به دلیل تغییراتی که در سبک کاشی ایجاد شده است می توانید جذابیت های زیادی در این موزه ببینید.

مطلب پیشنهادی: حقایق خواندنی و جالب در مورد لیسبون پرتغال

مکان های گردشگری لیسبون پرتغال

صومعه جیرونیموس

شهر لیسبون مناظر تماشایی زیادی دارد. این صومعه هم مناظر تماشایی و جذابی دارد که در قرن 16 ساخته شده است و امروزه هم یکی از آثار باستانی برجسته ای است که به لحاظ فرهنگی و تاریخی بسیار اعتبار دارد. این بنا به دلیل اعتبار و ارزشی که دارد در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و یکی از پرستشگاه های مهم می باشد که نماد ثروت در عصر اکتشافات می باشد. این منطقه در تجارت ادویه هم بسیار مشهور است. یکی از بخش های مهم در این صومعه که یکی از دیدنی های لیسبون می باشد مقبره ای است که درون کلیسا قرار گرفته است و متعلق به داگاما می باشد.

مکان های گردشگری لیسبون پرتغال

برج بلم

برج بلم یکی از جاذبه های برحسته تاریخی و باستانی این شهر است این برج در اطراف رودخانه تاگوس قرار گرفته است و یکی دیگر از بناهای کشف شده ای است که در عصر اکتشافات اعتبار زیادی داشته است. این بنا متعلق به قرن 16 است و در سال 1515 از استحکامات نظامی به شمار می آمده است. جریان آب اطراف این برج پس از چندین سال تغییر پیدا کرده است جذابیت هایی که در این بنا وجود دارند به دلیل معماری های و تزیینات آن می باشد. معماری تزیینی این بنا که مانوئلین است یکی از جذابیت های این برج برای بازدیدکنندگان است. این بنا یکی از آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو و یکی از دیدنی های شهر لیسبون می باشد. این برج یکی از دیدنی های پرتغال است.

بخوانید: بهترین رستوران های لیسبون پایتخت پرتغال

مکان های گردشگری لیسبون پرتغال

بنای یادبود عصر کاوش

اما یکی از جذابیت هایی که در اسکله بلم واقع شده است بنای یادبود عصر کاوش می باشد این بنا یک سنگ بزرگ است که دارای زاویه می باشد این بنا هم در نزدیکی رودخانه تاگوس قرار دارد و به عنوان نماد کشتی نوردان به کار رفته است. این بنا در قرن 15 ساخته شده ایت. این منطقه محلی برای کاوشگرها بوده است در طراحی و معماری این بنا ظرافت و جذابیت های زیادی به کار رفته است در کتیبه ای که روی این یادبود وجود دارد افراد مشهور و برجسته ای طراحی داشته اند.

مکان های دیدنی شهر لیسبون پرتغال و جذابیت های گردش در این شهر، تجربه ای متفاوت در سفر به اروپا است. چشم اندازهای طبیعی و توریستی این شهر حتما توجه علاقمندان به گردشگری را جلب می کند.

مطلب پیشنهادی: راهنمای سفر به کشور پرتغال

مطالب مشابه را ببینید!