گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار اقتصادی / میزان عیدی کارگران و کارمندان و بازنشستگان در سال 97 چقدر است؟

میزان عیدی کارگران و کارمندان و بازنشستگان در سال 97 چقدر است؟

مبلغ عیدی کارمندان, عیدی بازنشستگان در سال 97, افزایش مبلغ عیدی سال 97, حقوق و عیدی کارگران و بازنشستگان در سال جدید

عیدی کارمندان و بازنشستگان 97

امیر باقری سخنگوی ستاد بودجه سال 97 امروز (چهارشنبه) در اولین نشست خبری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد:نگاه دولت و مجلس ایجاد ثبات اقتصاد کلان و ایجاد فضا برای سرمایه گذاری در آینده است. این در حالی است که تبصره 18 موضوع بسیار مهمی را در حوزه اشتغال پیگیری می کند.

سخنگوی ستاد بودجه سال 97، گفت:معادل 17 هزار و 400 میلیارد ریال جمع در نظر گرفته شده برای اشتغال از منابع عمومی بودجه 97 دولت است؛ بر این اساس آنچه در تبصره 18 نوشته شده است، به نحوی است که 17 هزار و 400 میلیارد تومان از منابع عمومی، 15 هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی، 35 هزار میلیارد تومان از شبکه بانکی و بازارهای مالی و 6 هزار میلیارد تومان از الباقی منابع مالی قانون اشتغال روستایی و عشایری و 2 هزار میلیارد تومان برای اشتغال حمایتی است که این ها منابعی است که برای تبصره 18 در سال آینده قرار داده شده ولی باید توجه داشت که این منابع، به صورت اهرمی وارد اقتصاد شده و نقش آن می تواند کمک به آموزش، یارانه دستمزد یا مواردی از این دست باشد.

میزان عیدی کارگران و کارمندان و بازنشستگان در سال 97 چقدر است؟

840 هزار نفر سال آینده وارد بازار کار می شوند

باقری با بیان اینکه مجموعه اقدامات دولت در سال 96 توانسته 795 هزار شغل ایجاد کند و نرخ بیکاری را یک واحد درصد، کاهش دهد، افزود:متوسط نرخ بیکاری کشور در 6 ماهه امسال 12.2 درصد بوده که در این بین نرخ بیکاری جوانان و فارغ التحصیلان حدود 20درصد است و پیش بینی می شود سال آینده 840 هزار نفر وارد بازار کار شوند.

سخنگوی ستاد بودجه سال 97، با بیان اینکه دولت در کنار فضای اشتغال در نظر گرفته شده در تبصره 18 قصد دارد که چند محور دیگر را دنبال کند، گفت:بهبود حمل و نقل عمومی درون شهری و برون شهری در راستای کاهش آلایندگی و بهینه سازی مصرف سوخت حائز اهمیت است و بنابراین محور اصلی ایجاد شغل، در حوزه حمل و نقل دیده شده است.

وی تأکید کرد:فضای تبصره 18 ضمن اینکه به بحث اشتغال می پردازد، برخی از محور های مهم تأمین مسکن در بافت روستایی، مسکن اجتماعی و بافت فرسوده را هم پوشش می دهد.

باقری با بیان اینکه به دنبال ایجاد اشتغال برای یک میلیون و 33 هزار نفر هستیم، گفت:در حوزه کشت گلخانه ای و ماهی در قفس، کار را پیش برده ایم؛ بر این اساس در حمل و نقل عمومی درون شهری و برون شهری، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، اشتغال خرد و حمایتی، صنایع کوچک و خوشه های صنعتی و طرح های نیمه تمام صنعتی رسته هایی است که برای ایجاد اشتغال استخراج شده و تسهیلات و منابع مالی نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

سخنگوی ستاد بودجه سال 97، تصریح کرد:در حوزه مسکن نیز اشتغالزایی پیش بینی شده است و برآورد ما این است که با 200 هزار واحدی که قرار است در سال آینده ایجاد کنیم، به 300 هزار شغل خواهیم رسید.

وی اذعان داشت:در بافت های فرسوده 6800 میلیارد تومان پول مورد نیاز است که 1500 میلیارد تومان آن را دولت پرداخت می کند و آن را اهرمی برای اعطای تسهیلات قرار خواهد داد.

باقری گفت :نرخ سود تسهیلات 5 درصد و مبلغ وام نیز 40 میلیون تومان خواهد بود.

سخنگوی ستاد بودجه سال 97، افزود:همراه با گرانی بنزین، تقویت حمل ونقل عمومی را در بودجه بندی سال 97 مورد توجه قرار داده ایم، به طور مثال حدود 2 میلیون وسیله برای جایگزینی ون، وانت و کامیون های قدیمی، حدود 15 هزار تاکسی درون شهری تا سال 1400 در نظر گرفته شده است، همچنین ساخت دستگاه های حمل و نقلی 94 هزار تایی می تواند حدود 4 هزار شغل ایجاد کند.

وی درباره بودجه عملیاتی گفت:از سال 97 بودجه کشور عملیاتی خواهد بود و بر اساس عملکردی که تاکنون وجود داشته، تخصیص بودجه صورت گرفته و در سال آینده نیز این نظارت به این نحو ادامه خواهد یافت و نظارت به صورت مشخصی پیش خواهد رفت.

سخنگوی ستاد بودجه سال 97، گفت:عیدی سال 97 بر اساس مصوبه دولت تعیین می شود، ولی با توجه به رشد 10 درصدی حقوق در سال 97، عیدی کارمندان و بازنشستگان، معادل 930 هزار تومان پیش بینی شده است.

 

همچنین ببینید :

[امتیاز دهنده: 0 نفر و میانگین امتیاز: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *