میوه های تابستانی که چربی های شما را آب می کند

میوه های تابستانی که چربی های شما را آب می کند

میوه های تابستانی به دلیل داشتن انواع ویتامین و ترکیباتی که دارند باعث چربی سوزی می شوند و شما را لاغر می کنند. انبه، هلو، آناناس، تمشک، توت فرنگی، هلو، زغال اخته، هندوانه و مرکبات می توانند چربی سوزی کنند.

 

لاغری وچربی سوزی با میوه های تابستانی

بعضی از میوه ها به دلیل داشتن قند و کالری بالا باعث چاق شدن می شوند و بعضی دیگر از میوه ها بر عکس هستند و می توانند چربی سوزی کنند. در این مورد این میوه های خوشمزه چربی سوز بیشتر بدانید.

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت:برخلاف باور رایج موجود در بین مردم مصرف مواد غذایی ترش مانند لواشک تاثیری در چربی سوزی و لاغری افراد ندارد.

میوه ها یکی از گروه های غذایی است که باید در برنامه غذایی روزانه افراد گنجانده شود.میوه ها سرشار از ویتامین ها و فیبر هستند و اشخاص باید برحسب سن و جنس خود روزانه بین سه تا پنج واحد از انواع میوه ها استفاده کنند.

وی اظهار داشت:مصرف بیش از حد میوه ها همچون سایر گروه های غذایی برای سلامتی افراد مضر بوده و استفاده بیش از اندازه از میوه هایی که حاوی کالری بالایی بوده منجر به اضافه وزن و چاقی می شود.میوه های مناطق گرمسیری مانند موز، خربزه درختی (پاپایا) و انبه از جمله میوه های پرکالری محسوب می شوند.
میوه های تابستانی که چربی های شما را آب می کند

میوه های چربی سوز

 این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به خاصیت چربی سوزی برخی از میوه ها عنوان کرد:مصرف میوه هایی مانند انواع توت ها (تمشک، توت فرنگی و توت سفید) به دلیل فیبر بالایی که دارند، کمک شایانی به کاهش وزن می کنند.همچنین سیب همراه با پوست، یک میان وعده مناسب برای اشخاصی به شمار می آید که دچار اضافه وزن و چاقی هستند.
طبق تحقیقات صورت گرفته میوه های دارای ویتامینC مانند مرکبات (گریپ فروت، پرتقال و انواع لیموها) نقش بسزایی در چربی سوزی دارند.همچنین در بررسی انجام شده بر روی گروهی از ورزشکاران که آب هندوانه استفاده می کردند، نشان داده شد که این میوه می تواند به عنوان یک مکمل لاغری محسوب شود.
وی در خصوص جایگزین کردن میوه به عنوان وعده شام در رژیم لاغری تاکید کرد:مصرف میوه در وعده شام کمکی به کاهش وزن افراد نمی کند و مبتلایان به چاقی نیز باید شام مختصر و سبک (که حاوی پروتئین باشد) میل کنند.همچنین میوه های خشک شده فاقد آب بوده و کالری بالایی در حجم کمی دارند، از این رو استفاده از آن ها در مبتلایان به اضافه وزن توصیه نمی شود.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی تصریح کرد:اشخاصی که دچار چاقی هستند باید از مصرف کمپوت به خاطر قند بالایی که دارد، اجتناب کنند،همچنین مصرف مواد غذایی ترش مانند لواشک تاثیری در چربی سوزی نداشته و به دلیل اینکه لواشک جزء میوه های خشک محسوب می شود، حاوی تراکم کالری بالایی است.
وی یاداور شد:نوشیدن آبغوره پس از مصرف غذاهای پرچرب نیز سبب کاهش چربی خون نمی شود.

سوزاندن چربی های اضافه با میوه های تابستانی

منبع : باشگاه خبرنگاران
مطالب مشابه را ببینید!