میکرونیدلینگ چیست و چگونه می­توان انجام آن را فرا گرفت

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ روشی است که برای جوانسازی پوست، زیبایی چهره و همچنین برطرف کردن ضایعات پوستی مورد استفاده قرار می­گیرد. شاید تصور کنید که میکرونیدلینگ روش کاملا جدیدی است که به تازگی پا به عرصه متدهای زیبایی و آرایشی گذاشته اما اینطور نیست. این روش از 50 سال پیش ابداع شده و مورد استفاده قرار گرفته است. این متد دارای طرفداران زیادی است و بسیاری از افراد بر این عقیده اند که با استفاده از این روش اکثر جوش ها، ضایعات پوستی و جای زخم ها برطرف خواهد شد. متد میکرونیدلینگ الهام گرفته شده از روش مصریان باستان است که با خراشیدن پوست به وسیله ابزار زبر نظیر پودر سنگ مرمر و ماسک­های خشن، نوعی لایه برداری پوست را انجام می­دادند اما آموزش میکرونیدلینگ در حال حاضر تخصصی تر شده است و در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش میکرونیدلینگ بیشتر آشنا سازیم.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چگونه انجام می­شود؟

در روش میکرونیدلینگ، به وسیله سوزن­های ریز، سوراخ­های بسیار کوچک در پوست ایجاد می­شود. اندازه این روزنه ها، میکرونی بوده و توسط قلم میکروپن در قسمت فوقانی سطح پوست ایجاد شده و باعث نفوذ سرمی مخصوص در پوست می شود . استفاده از میکرونیدلینگ در نهایت موجب تسریع روند بهبود پوست و رفع چین وچروک صورت می­شود. سرم هدایت شده به داخل پوست، حاوی مواد مغذی بوده که این مواد اثری شگرف را برای پوست ایجادمی­کند. در واقع می­توان گفت که این سرم با کمک سوراخ­های ایجاد شده توسط میکروژن باعث می­شوند که عمل کلاژن سازی و الاستین پوست تقویت شده و افزایش یابد.

ویژگی­های ماده الاستین

همانطور که گفته شد، میکرونیدلینگ موجب افزایش الاستین و کلاژن در پوست می­شود. الاستین وکلاژن در واقع عامل اصلی در حفظ جوانی پوست هستند و این دو ماده با حفظ خاصیت کشسانی پوست، موجب دوام آن می­شوند. به طور کل می­توان گفت که متد میکرونیدلینگ بسیار شگفت آور است و بر روی پوست معجزه می­کند. میکرونیدلینگ پوست را وادار به ترمیم و نوسازی خود می کند و نتیجه آن از بین رفتن چین وچروکها با سرعتی غیرقابل باور است. این روش تنها به از بین بردن چروک­ها اکتفا نمی­کند بلکه ضایعات پوستی، اسکار، زخم و ترک های ناشی از کشیدگی پوست نیز با استفاده از میکرونیدلینگ به طرز اعجاب­انگیزی ناپدید می شوند.

میکرونیدلینگ

 

قبل از میکرونیدلینگ چه کارهای انجام دهیم

قبل از انجام روش میکرونیدلینگ، صورت خود را از هرگونه مواد آرایشی پاک کنید و همچنین در صورتی که داروی خاصی مصرف می­کنید حتما این مسئله را با پزشک خود در میان بگذارید و در مرحله آخر اگر در گذشته از روش­های دیگری به منظور جوان سازی پوست استفاده کرده اید، حتما پزشک خود را آگاه سازید.

مراحل و روش­های میکرونیدلینگ

بهتر است که این روش به وسیله پزشک متخصص انجام شده و همچنین تمامی ابزار مورد استفاده، بهداشتی و تمیز باشند. در مرحله اول پس از استریل کردن پوست، سرم های مخصوص میکرونیدلینگ و همچنین دیگر مواد مغذی مورد نظر، به صورت یا پوست فرد مالیده می شود. در مرحله بعد پزشک متخصص از طریق قلم میکروپن که یکی از مهمترین ابزار است، روزنه یا حفره هایی میکرونی در سطح اپیدرم پوست ایجاد می­کند. این عمل در نهایت موجب جذب سرم و مواد مغذی مالیده شده روی پوست به بافت زیرین می شود و بدین وسیله عمل کلاژن سازی و ترمیم پوست، روند تازه ای بخود گرفته و پس از مدتی نتایج قابل ملاحظه­ ای را برای فرد ایجاد می­کند. لازم به ذکر است که برخی از دستگاه­های درماپن که به منظور انجام میکرونیدلینگ استفاده می­شوند، سرم و مواد مغذی را به صورت همزمان و در هنگام ایجاد حفره­های پوستی، به زیر پوست تزریق می کنند. ولی در اکثر اوقات اول سرم بر روی پوست مالیده شده و سپس بعد از ایجاد حفره­های پوستی، به بخش زیرین نفوذ می­کند.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یکی از بهترین و سالم­ترین روش­های عمل زیبایی پوست است

بعد از میکرونیدلینگ چه کارهایی انجام دهیم؟

بعد از میکرونیدلینگ پوست دچار اندکی سرخی و یا حتی کبودی می­شود که البته این عارضه پس از 24 تا 48 ساعت برطرف خواهد شد. البته لازم به ذکر است، در صورتی که حفره­هایی بیشتر از یک و نیم میلیمتر ایجاد شود، ممکن است که این سرخی پوست تا چند روز ادامه داشته باشد. شما می توانید با مصرف مواد ضد التهابی نظیر میوه آناناس، روند بهبود خود را سرعت بخشید. لازم به ذکر است که برای برطرف کردن التهاب پوست، به هیچ عنوان از داروهای ضدالتهابی نظیر ایپوبروفن و یا ادویل استفاده نکنید تا درمان سیر طبیعی خود را ادامه دهد. خشک شدن پوست یکی دیگر از عوارض روش پرطرفدار میکرونیدلینگ است که به راحتی می­توان این مشکل را با استفاده از لوسیون­ها و کرم های مرطوب کننده و وحتی پمادهای مثل اکسید دوزنگ برطرف کرد. این دوره یکی از دوره های پرطرفدار در آموزش آرایشگری در بخش آموزش پاکسازی پوست صورت نیز به شمار می رود. میکرونیدلینگ روشی مطمئن، با عوارض جانبی بسیار اندک است که به وسیله آن خاصیت ارتجاعی پوست که یکی از عوامل جوانی چهره محسوب می­شود، تقویت می­گردد. به جرئت می­توان گفت که میکرونیدلینگ یکی از بهترین و سالم­ترین روش­های عمل زیبایی پوست است که با کمترین عوارض موجب می­شود تا پوست محکم و جوان بماند و همچنین افتادگی های که قبلا به وضوح دیده می­شد، برطرف گردد.

پایان رپورتاژ آگهی /

مطالب مشابه را ببینید!