نتیجه بازی فرانسه و سوئیس در جام جهانی 2014

نتیجه بازی فرانسه و سوئیس در جام جهانی 2014

فرانسه در پرگل‌ترين بازي جام سوئيس را 5 – 2 شکست داد و صعود خود را به مرحله يک هشتم نهايي قطعي کرد.

تيم ملي فوتبال فرانسه دومين ديدار خود در جام جهاني را هم با يک پيروزي پرگل پشت سر گذاشت تا خيلي زود صعود خود را از گروه E اين رقابت‌ها قطعي کرده باشد.

خروس‌ها در ورزشگاه فونته نوا شهر سالوادور به مصاف سوئيسي رفتند که در بازي نخست با چاشني شانس اکوادور را شکست داد. اين بازي 5 بر 2به سود شاگردان دشان پايان يافت.

شروع خوب فرانسه جايي براي اميد سوئيسي به تغيير نتيجه باقي نگذاشت. ژيرو (17) و اوليويه و ماتئو ايدي گل‌هاي زودهنگام فرانسه را به ثمر رساندند و در ادامه وال بوئما (40) گل سوم را به ثمر رساند تا فرانسه در همان نيمه نخست کار را يکسره کرده باشد.

شاگردان دشان که در اين جام با هارموني خاصي بازي مي‌کنند و با وجود غيبت سمير نصري و فرانک ريبري از خط هافبک قدرتمندي هم برخوردار هستند به وسيله بنزما (67) و سيسوکو (73) دو گل ديگر زدند تا سنگين‌ترين شکست را تا آن دقيقه به يک تيم تحميل کرده باشند.

اما سوئيسي‌ها بعد از اين گل تازه به خود آمده بودند و توانستند دو گل از 5 گل را جبران کنند. ژمائيلي (81) و شاکا (87) براي سوئيس گلزني کردند.

فرانسه با اين پيروزي 6 امتيازي شد و صعود خود را به مرحله بعد قطعي کرد. اين بازي با 7 گل، پرگل‌ترين بازي جام تاکنون بوده است.

مطالب مشابه را ببینید!