نسخه طبی و آفتابی عینک گوگل در چهار طرح مختلف از راه رسید

حتماً با گوگل گلس یا همان عینک هوشمند گوگل آشنا هستید. بزرگ‌ترین عیب این عینک آن بود که افرادی که چشمانی ضعیف داشتند نمی‌توانستند از آن استفاده کنند چرا که مدل طبی آن وجود نداشت. حالا گوگل ۴ مدل طبی و آفتابی آن را برای فروش عرضه کرده است.

نسخه طبی و آفتابی عینک گوگل در چهار طرح مختلف از راه رسید

حدود یک‌سال پس از عرضه نسخه همگانی گوگل گلس، حالا نسخه طبی این عینک هوشمند نیز برای علاقمندان حاضر شده است. این ابزار پوشیدنی در چهار طرح مختلف عرضه خواهد شد که قیمت همه فریم‌ها مشابه هم و برابر با ۲۲۵ دلار تعیین شده است. البته خود فریم عینک شامل گوگل گلس نیست و برای آن هم باید جداگانه مبلغ ۱۵۰۰ دلار قبلی را بپردازید اما به هر حال اگر یک گوگل گلس دارید می‌توانید این فریم‌ها را جداگانه خریداری کنید، چرا که عینک گوگل تنها با این ۴ نوع فریم مخصوص سازگاری دارد.

Google-Glass-models

گوگل این نسخه‌های طبی را کلکسیون تیتانیوم نام‌گذاری کرده است و برخلاف شایعات طراحی آن‌ها را خودش بر عهده داشته است. به گفته این شرکت، گوگل پس از مطالعه بر روی مدل‌های مختلف عینک و سلیقه‌های مردم این چهار مدل را ساده اما شیک و جذاب طراحی کرده است. هر چهار مدل از فلز تیتانیوم تهیه شده است و سبک و باریک و در عین حال مقاوم است. متأسفانه نمی‌توانید از این فریم‌ها به تنهایی استفاده کنید، چرا که دسته سمت راست کوتاه‌تر است و برای استفاده با گوگل گلس طراحی شده است. به گفته اولسون از طراحان گوگل گلس، این فریم‌ها لوازم جانبی Google Glass هستند و نه یک فناوری یا ابزار جداگانه.

Google-Glass

البته لازم به ذکر است که گوگل خودش شیشه‌های آن را تأمین نمی‌کند و با همکاری با چند متخصص چشم‌پزشک و بینایی‌سنج عینک خود را در نسخه‌های طبی عرضه خواهد کرد. به این ترتیب افراد بیشتری از گوگل گلس استفاده خواهند کرد و البته قرار داشتن گلس بر روی یک فریم معمولی عینک معمولی‌تر و رایج‌تر به نظر می‌رسد.

Google-Glass-prescription-lens

مطالب مشابه را ببینید!