مجله تاپ‌ناز‌

نشانه های همسر وفادار + تمام خصوصیات رفتاری همسری که وفادار است

نشانه های همسر وفادار

یکی از اصلی ترین پایه های زندگی مشترک وفاداری است و البته وفاداری فقط خیانت نکردن نیست. در این بخش با نشانه های یک همسر وفادار و خصوصیات رفتاری او بیشتر آشنا می شوید.

مرد و یا زندی که همسرش را واقعا دوست داشته باشد بدون هیچ شکی به او وفادار می ماند و از آنجا که خانم ها روحیه ای حساس و لطیف دارند گاهی ممکن است به همسر خود شک کنند. اگر شما هم دوست دارید بدانید که همسرتان به شما وفادار است یا نه باید به دنبال نشانه های همسر وفادار در این مطلب باشید و ببینید که آیا همسر شما هم این نشانه ها را دارید.

خصوصیات رفتاری و نشانه های همسر وفادار

وفادار بودن یکی از پایه های زندگی مشترک است که باعث داشتن زندگی سالم و پایدار می شود. ولی باید بدانید که معنی وفاداری فقط خیانت کردن نیست و در این مطلب شما را با نشانه های همسر وفادار آشنا می کنیم.

 

نشانه های وفاداری در زندگی زناشویی

پیوند زناشویی بیش از هر چیزی نیاز به تعهد کامل به همدیگر دارد. یعنی شما نباید از این نگران باشید که مبادا همسرتان رفتاری خارج از تعهدی که به شما دارد داشته باشد یا او هم نباید نگران این باشد که ممکن است شما کاری کنید که بر خلاف تعهدتان باشد. وفاداری در رابطه زناشویی فراتر از صرفا ارتباط برقرار نکردن با زن و یا مرد دیگری است. وفاداری واقعی یعنی اینکه با همسرتان متحد شوید.

 

او همیشه سپاسگذار شما است

اگر همسرتان قدردان شما باشد این نشان دهنده این است که او از رابطه عاطفی اش با شما رضایت دارد و دارای اعتماد به نفس کافی است. اگر او نسبت به جایگاه شما و خودش در این رابطه حس خوبی نداشته باشد، هیچ وقت از شما بابت حضوری که در این رابطه دارید تشکر نمی کند و این نشانه عشقی است که نسبت به شما دارد.

 

با شما صادق است

اگر همسرتان راستگو و صادق است و تمام حرف هایش را با شما در میان می گذارد از اعتماد خود به او نباید شک کنید، اعتماد و معاشرت اسا و بنبان روابط سالم و پایدار می باشد و این  یکی از نشانه های همسر وفادار است.

 

 

هیچ راز نگفته ای با شما ندارد

مشکلات کوچک اگر حل نشوند به مرور زمان تبدیل به مشکلات بزرگ و پیچیده تری خواهند شد. در واقع راز هایی که زوجین از هم پنهان می کنند، می تواند یکی از همین دلایل باشد زمانی که همسرتان باشما سر مسئله ایچون پول، بدهی یا حتی مشکلاتی که با پدر ومادرش دارد صحبت می کند در واقع به شما نشان می دهد که نه تنها دوستتان دارد بلکه در مورد مسئله ای که ممکن است شما را ناراحت کند صحبت می کند بنابراین مطمئن باشید که او هیچ چیز را از شما پنهان نخواهد کرد.

 

از تمام زندگی همسرتان اطلاع دارید

یکی دیگر از نشانه های همسر وفادار زمانی است که همسرتان تمام لحظه هایش را با شما سپری می کند، بدین معنی است که شما را در اولویت زندگی اش قرارداده است. بنابراین چرا او باید رابطه با فرد دیگری را آغاز کند، همسری که به جای واژه من یا تو از ما استفاده کند فردی است که برای رابطه با شما ارزش زیادی قائل است و تحت هیچ شرایطی شما را از دست نخواهد داد.

اگر دوست دارید که همسرتان با شما احساس راحتی کند نسبت به گذشته اش جبهه نگیرید واجازه دهید که ازادانه در مورد آن حرف بزند اگر مرد شما وفادار باشد، به اشتباهات گذشته اش پی برده و از انجام آن ها پشیمان است. پس به او آزادی عمل دهید تا نه چیزی از گذشته او برای شما مبهم باشد و نهحرفی در دل او نلگفته باقی بماند.

 

هیچ علائم غیر طبیعی در رفتار همسرتان وجود ندارد

اگر همسر شما هیچ رفتار غیر طبیعی از خودش نشان نمی دهد این نشانه های همسر وفادار است. به عنوان مثال: کاملا عشقی قدیمی اش را کنار گذاشته و هیچ ارتباطی با او ندارد یا که تمام وقتش را با شما سپری می کند و دوست ندارد که تنهایی جایی برود، در این صورت دلیلی برای شک کردن به او را ندارید.

 

با او رابطه جنسی رضایت بخشی داشته باشید

وفادار بودن به همسرتان یعنی این که بتوانید نیاز های اورا تامین کنید البته زمان هایی وجود دارد که ممکن است نتوانید رابطه جنسی صد در صد موفقی داشته باشید و این کاملا طبیعی است اما نباید اجازه بدهید این زمان ها زیاد بشوند. وفاداری در زندگی مشترک یعنی تقویت پیوندتان با نزدیکی و صمیمیتی که خاص رابطه ی شما دو نفر باشد

 

او دوست شماست

از انواع نشانه های همسر وفادار می توان به این که نزدیکی زوجین فقط فیزیکی نیست. مهم نیست که شما صبح تا شب را در یک خانه با همسرتان زندگی می کنید مهم صمیمیتی است که میان رابطه شما بر قرار می شود او نه تنها باید برای شما یک همسر بلکه باید مثل یک دوست صمیمی باشد و آن چه میان دو نفر حاکم است احترام، اعتماد و علاقه ای است که هیچ گاه از بین نمی رود.

 

وفاداری همسران در هنگام عصبانیت

هیچ دو انسانی وجود ندارند که در کنار هم بدون اصطکاک و اختلاف نظر زندگی کنند پس لحظاتی اتفاق می افتد که شما از دست همسرتان عصبانی هستید اما این دلیل نمی شود که بخواهیم وفاداری تان را نسبت به او نادیده بگیرید در واقع سعی کنید به وسیله کاری که شما را آرام می کند، عصبانیت تان را کنترل کنید و هیچ گاه هنگام عصبانیت تصمیم نگیرید.

 

مواقعی که همسر مرتکب خطایی شود

هر انسانی ممکن است در زندگی عملی اشتباهی انجام دهد اما مجازات آن خیانت به او نیست. شما باید سعی در رفع خطا های همسرتان و خودتان داشته باشید نه این که هر خطایی را با خطایی چه بسا بزرگ تر جبران کنید. وفاداری شما به همسرتان باید همیشگی و جاودانه باشدکه مهم ترین نشانه های همسر وفادار به شمار می آید.

 

همسرتان به راحتی اعتراف می کند

اگر همسر شما فردی قابل اعتماد است هر آن چه که از او بخواهید به سادگی بیان می کند. در واقع محدودیتی برای موضوعاتی که در مورد آن ها با هم سخن می گویید وجود ندارد و احساس و نگرانی هایش را به راحتی با شما در میان می گذارد.
در نهایت قبل از این که ذهنتان به سمت این که همسرتان در حال خیانت به شماست برود بهتر است به نشانه های همسر وفادار که در بالا به آن ها اشاره کرده ایم دقت کنید. پس نگرانی های بی جا نداشته باشید و از تک تک لحظات زندگی خود لذت ببرید.
مطلب پیشنهادی: یک مرد وفادار چگونه است و چه نشانه هایی دارد؟
نشانه های همسر وفادار
در ادامه هم نشانه های مردان خیانتکار را گردآوری کرده ایم

10 ویژگی مشترک آقایانی که خیانت می کنند

البته اگر همسرتان فقط یکی دو نشانه از نشانه های زیر را دارد لزوماً خائن نیست، ولی اگر می بینید اکثر موارد زیر در همسرتان دیده می شود، باید کم کم نگران شوید.

 

شوهر خیانتکار، پنهانکار است

به خصوص در مورد تلفن همراهش بسیار حساس است و همیشه روی آن قفل می گذارد. بعضی از تماس ها را جواب نمی دهد و سعی می کند تلفنش را از چشم شما دور نگه دارد. بیشتر خانم هایی که همسرشان به آنها خیانت می کند، اعتراف می کنند که این مورد را دیده اند و وقتی در مورد آن از شوهرشان سوال کرده اند، شوهر جوابی نداشته یا به نحوی کارش را توجیه کرده است.

 

شوهر خیانتکار با مادرش رابطه خوبی ندارد

دکتر کارول لیبرمن هشدار می دهد: «مواظب مردی که از دست مادرش عصبانی است باشید.» اگر او به مادرش دروغ می گوید یا با او بد حرف می زند، احتمالاً رابطه این دو خراب شده است. آقایانی که به مادر خود احترام نمی گذارند، به همسرشان نیز بی احترامی میکنند. حواستان باشد که این آقایان به راحتی به شما هم دروغ می گویند.

 

شوهر خیانتکار از خودش مطمئن نیست

نداشتن اعتماد به نفس چه بخاطر ظاهر فرد باشد (مانند ریختن موها) چه بخاطر شغل فرد، احساس تهدید کردن می تواند دلیلی برای شروع یک رابطه و بالا بردن اعتماد به نفس از این طریق باشد. خیانت می تواند دلیلی برای شوهر باشد تا دوباره احساس مرد بودن کند. اگر همسر شما نیز از خودش مطمئن نیست و اعتماد به نفس پائینی دارد، سعی نکنید زیبائی و جذابیت خودتان را به رخ او بکشید و جلوی او به موفقیت های کاری تان بنازید. در عوض سعی کنید او را تشویق کنید تا به اهدافش برسد.

 

شوهر خیانتکار، فراموشکار است

آیا شوهرتان قبلاً بی حواس و فراموشکار نبوده است؟ دکتر کوپر می گوید: «آقایان خیانتکار معمولاً تظاهر می کنند که فراموشکارند در حالی که کاملاً همه چیز را به یاد دارند.» بجای اینکه او خودش را درگیر جزئیات و توضیح دادن آنها برای شما کند، برایش راحت تر است که وانمود کند خیلی چیزها را یادش نمی آید و حتی روز تولد شما را فراموش کند.

 

شوهر خیانتکار، خودشیفته است

به گفته دکتر رامانی دورواسولا، روانشناس بالینی و استاد روانشناسی دانشگاه کالیفرنیا، آقایانی که فقط به خودشان فکر می کنند و به بلوغ فکری نرسیده اند، درست مانند بچه های لوس هستند و بطور سریالی خیانت می کنند. این افراد خودشیفته حس دلسوزی و همدردی ندارند و به زنان به عنوان شیء و بازیچه نگاه می کنند. به علاوه آنها معتقدند که حق دارند هر کاری دلشان خواست انجام دهند. دکتر دورواسولا می گوید: «شما نمی توانید این افراد را عوض کنید و خودشان هم نمی خواهند که تغییر کنند. پس باید آنها را از زندگی تان خارج کنید.»

 

شوهر خیانتکار، محبتش کم شده است

همسران خیانتکار با آنکه هنوز با شما رابطه جنسی دارند، ولی دیگر دستتان را نمی گیرند، گونه شما را نمی بوسند و دیگر به شما محبت نمی کنند. مقاربت فقط یک عمل فیزیکی است، در حالیکه صمیمیت و محبت واقعی را نمی توان وانمود کرد. البته اگر همسرتان از آن مدل آقایانی نیست که با لمس کردن محبتشان را نشان می دهند، شاید این مسئله نگران کننده نباشد. ولی اگر او همیشه با لمس کردن و بوسیدن و نوازش محبتش را به شما نشان می داد و حالا محبتش کم شده یا اضطراب دارد، وقت آن است که از او بپرسید قضیه چیست و چرا او دیگر مثل قبل نیست.

 

شوهر خیانتکار به کارهای خلاف رو آورده است

اگر همسرتان مست می کند، مواد مخدر مصرف می کند یا قمار می کند، به گفته دکتر تینا تسینا، “انضباط شخصی را درک نمی کند و فکر می کند هر کار خلافی انجام دهد می تواند از زیر آن شانه خالی کند. بنابراین دست به هر کاری می زند و به راحتی به شما خیانت می کند.

 

بنابراین باید از خودتان مراقبت عاطفی زیادی کنید و این باور که او هنوز شاهزاده شما با یک اسب سفید است را کنار بگذارید.

 

شوهر خیانتکار، زیادی جذاب و زبان باز است

اگر هر کس او را می بیند فکر می کند که “این مرد خیلی زبان باز است” شاید واقعاً همینطور باشد و او دقیقاً در حال انجام همین کار باشد. همه ما وقتی بچه بودیم شیطنت می کردیم و راهی پیدا می کردیم تا با شیرین زبانی مادران عصبانی مان را آرام کنیم. ولی خیلی آقایان این ویژگی را تا بزرگسالی حفظ می کنند. دکتر تسینا می گوید، این آقایان کارهای عجیب و غریبی می کنند که ممکن است شغلشان را به خطر بیندازد، ولی با شیرین زبانی خودشان را از این وضعیت نجات می دهند.

 

شوهر خیانتکار، قدرتمند است

به افرادی همچون الیوت اسپیتز، بیل کلینتون، تایگر وودز و آرنولد شوارتزنگر فکر کنید. تحقیقات نشان می دهند که آقایانی که خود را قدرتمند می دانند بیشتر مستعد خیانت به همسرانشان هستند. به گفته دکتر اندی هریس، “به نظر می رسد که قدرت به آقایان نیروی شهوت افزایی می دهد و باعث می شود که فکر کنند شکست ناپذیرند.”

 

شوهر خیانتکار، ایرادگیر است

دکتر فران والفیش می گوید: «خصلت خیانتکاران این است که کاری می کنند شما به باورهای خود شک کنید و در مورد حقوق خود تردید داشته باشید.» کاری از این بهتر برای پرت کردن حواس شما در مورد رفتارهای مشکوک او وجود ندارد و او دائم از شما ایراد می گیرد و باعث می شود که شما بجای او به خودتان شک کنید. همچنین اگر او قبلاً هرگز به وزن و هیکل شما، عادات خانه داری تان یا شغلتان ایراد نمی گرفت، ولی حالا در مورد همه این چیزها گله دارد، نشانه آن است که او به شما خیانت می کند. دکتر والفیش می گوید: «به او واضح بگویید که این ایرادگیری و انتقادهای او از شما بدین نحو چقدر شما را ناراحت می کند و دلتان را می شکند.»

بخوانید: معرفی ده زن و شوهر خیانت کار هالیوودی! +عکس

مطالب مشابه را ببینید!