مجله تاپ‌ناز‌

نفخ معده نشانه این سرطان است و باید جدی گرفته شود!

نفخ معده نشانه این سرطان است و باید جدی گرفته شود!

نفخ معده به دلایل متعددی رخ می دهد و باعث آزار شما می شود. اما بعضی از دلایل ایجاد نفخ خطرناک هستند و باید بیشتر مواظب باشید.

 

دلایل غیر معمول نفخ معده

شاید شما هم زیاد دجار احساس سنگینی بیش از حد در معده کرده اید و یا احساس کرده اید که معده شما پر از گاز است. اگر جوابتان بله می باشد، می توانید سوال های ما را به راحتی احساس کنید.

سنگینی دائم و ثابت در شکم، درد معده، سوء هاضمه، یبوست یا اسهال تمام عواملی هستند که بر خلاف فکر افراد، نفخ معده را از خوردن غذاهای اسیدی یا نوشیدنی گازدار ها می دانند، بلکه خوردن سریع غذا ها ، افزایش وزن، عدم تحمل لاکتوز و… نیز از عوامل اصلی نفخ معده می باشند.
نفخ شکم ممکن است در افراد در هر سن و سالی که هستند تأثیر بگذارد و ممکن است باعث عوارض جدی مانند عفونتهای روده و… گردد.
به منظور جلوگیری از نفخ معده بهتر است یک رژیم غذایی سالم و ورزش روزانه در زمان معین در اختیار بگیرید. در ادامه این مقاله از سایت تاپ ناز ما به عواملی که باعث ایجاد نفخ در معده می شوند می پردازیم.
نفخ معده نشانه این سرطان است و باید جدی گرفته شود!

مشکل نفخ زیاد معده

علل جالب نفخ معده

 1. استفاده از نی : اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که با استفاده از نی مایعات را می نوشید، باید بدانید که خطر ابتلاء شما به نفخ معده بیشتر از افراد دیگر هست، چون همراه میل نوشیدنی تان هوا نیز همراه با نوشیدنی وارد بدن میشود.
2. نوشیدنی های گازدار : اگر شما به مصرف نوشیدنی های گازدار مانند نوشابه ها علاقه شدیدی دارید، قابل توجه است که بدانید شما هم در معرض ابتلا به نفخ معده می باشید و با خوردن این نوشیدنی ها به افزایش تولید گاز معده کمک کرده اید.
3. IBS (سندرم روده تحریک پذیر) : اگر شما از این بیماری رنج می برید حائز اهمیت می باشد که بدانید نفخ معده می تواند نشانه اختلال در روده هایتان گردد.
4. قرص های ضد بارداری : مصرف خوراکی قرص های ضد بارداری در زنان می تواند باعث نفخ گردد و همزمان با اینکه مسئولیت هورمون های خاصی در بدن آنها و به ایجاد و تولید نفخ تغییر می کند.
5. PMS ( سندرم پیش از قاعدگی در زنان) : خانم ها نفخ معده را چند روز پیش از شروع عادت ماهیانه شان تجربه می کنند.
6. تنبلی : اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که از ورزش متنفر هستند و یا به عبارت دیگر هیچ تحرک آنچنانی ندارید، ممکن است مقدار زیادی گاز در بدن و یا معده تان انباشته شود که نهایتا می تواند منجر به نفخ گردد.
7. سرطان روده بزرگ : یکی از نشانه های خطرناک بیماری سرطان روده بزرگ، نفخ است. اگر شما نفخ های طولانی با درد بیش از معده دارید، زمان این است که فوراً به پزشک مراجعه کنید و از خطرات احتمالی پیشگیری کنید.

سرطانی که نشانه اش نفخ معده است!

مطالب مشابه را ببینید!