مجله تاپ‌ناز‌

معرفی و فروش پرسودترین نهال گردو در دی ماه 1400

معرفی و فروش پرسودترین نهال گردو در دی ماه 1400

درختان گردو از انواع نژادهای متفاوتی تشکیل شده اند. برخی از ارقام با پایه ی پیوندی یا اصلاح شده می باشند و برخی دیگر هم از ارقام نهال گردو بذری و معمولی می باشند. تفاوت نهال های گردو اغلب به چند دسته تشکیل می شود که شامل:

  1. در مقاومت در برابر سرما،
  2. مقاومت در برابر گرما،
  3. مقدار باردهی درخت گردو،
  4. رنگ مغز گردو،
  5. وزن مغز، چربی و روغن گردوی آن می باشد که در نهایت در تعیین قیمت گردو هم بسیار تعیین کننده می باشد.

پس خرید و کاشت درخت گردو ی سالم و مناسب منطقه ی جغرافیایی شما، نکته ی مهمی می باشد که نمی توان از آن ساده گذشت و نیازمند تحقیق و جستوجو از منابع معتبری همچون آریا نهال، ویکی پدیا، گلد نهال و سایر منابع معتبر می باشد که ما هم در این مقاله به معرفی دو نهال گردوی مناسب مناطق معتدل و سردسیر می پردازیم و نکات تکمیلی جهت پرورش بهتر نهال های گردو می پردازیم، پس لطفا تا انتها همراه ما باشید.

معرفی و فروش پرسودترین نهال گردو در دی ماه 1400

معرفی اولین نهال گردو مناسب مناطق معتدل تا سردسیر، نهال گردو ژنوتیپ آریا

نهال گردو ژنوتیپ برتر آریا یکی از بهترین ارقام نهال گردوی ایران محسوب می گردد. در آذربایجان غربی بخش عمده ای از باغات گردو متعلق به درخت گردو ژنوتیپ آریا می باشد. این نژاد با باردهی در اولین سال، خیال کشاورز و باغدار را از باردهی درخت گردوی خود مطمئن می سازد. تا حدود 70 سال باردهی فوق العاده ای خواهد داشت که با مراقبت های لازم، می تواند تا 100 سال نیز صرفه ی اقتصادی داشته باشد.

مغز گردویی روشن، چرب و سفید از دیگر ویژگی های جذاب گردوی ژنوتیپ آریا نهال می باشد. یکی از ویژگی هایی که این نهال گردو را متمایز کرده است، این است که نیاز به گردافشان ندارد و گل های نر و ماده؛ هر دو به روی یک شاخه قرار دارند که این امر هزینه و کار احداث باغ گردوی شما را به شدت کم هزینه و کم ریسک می نماید.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ آریا نهال هم رده ی ارقام دیگر پایه بذری نهال گردو می باشد و تفاوت چندانی نمی کند. شما می توانید جهت مشاهده تصاویر، مشخصات و قیمت خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر آریا لینک زیر را لمس یا کلیک نمایید:

https://ariyanahal.ir/product/نهال-گردو-ژنوتیپ-اریانهال/

بهترین ارتفاع مناسب کاشت نهال گردو ژنوتیپ از ارتفاعی حدود 600 الی 1200 متر نسبت به سطح دریا می باشد که مسلما ارتفاعی بیش از این یا کمتر از این مقدار، می تواند موجب افت باردهی یا ریزش گردوها، زرد شدن برگ درخت و مواردی این چنین گردد.

معرفی و فروش پرسودترین نهال گردو در دی ماه 1400

دومین نهال گردوی بذری مناسب مناطق سردسیر، نهال گردو کانادایی:

شاید در ابتدا با خواندن و شنیدن نام کانادایی، به این فکر افتاده باشید که این نهال گردو، دارای اصالتی کانادایی می باشد، اما لازم است بدانید این درخت گردو بیش از سه دهه می باشد که به طور کامل بومی سازی شده است و بسیاری از باغات گردوی ایران را این نهال گردو به خود اختصاص داده است.

اگر در منطقه ی سردسیر قرار دارید و توانایی خرید نهال گردو فرنور پیوندی را ندارید، توصیه آریا نهال به شما خرید نهال گردو کانادایی می باشد. این نهال گردو با پایه ی بذری خود، قیمت مناسبی را به خود اختصاص داده است که از همین روی بسیاری از کشاورزانی که توانایی پرداخت هزینه ی گردو فرنور را ندارند، روی به خرید این نهال گردو می آورند.

البته نهال گردو کانادایی پیوندی هم موجود می باشد که نهال گردو کانادایی پیوندی به نسبت بذری، با افزایش باردهی 30 درصدی، مقاومت مناسب در برابر بیماری و سرما همراه است.

گردو کانادایی؛ یکی از ارقام بسیار ارزشمند و پر بازده می باشد که نسبت به دیگر انواع تقریبا نیمه کوتاه است و کیفیت بسیار خوبی دارد.ارتفاع این درخت گردو به 10 الی 12 متر می رسد که بسته به هرس اصولی می تواند این عدد کمتر نیز باشد.

درخت گردو کانادایی از دومین سال پس از کشت، باردهی خود را آغاز کرده و تا 60 سالگی با رعایت اصول باغداری می تواند کشاورز را از محصولات خود بهره مند سازد. مناسب ترین ارتفاعی که این نهال گردو می بایست پرورش یابند ارتفاعی مابین 1500 الی 2500 متر نسبت به سطح دریا می باشد.

این نهال گردو دیرگل بوده، دارای باردهی مناسب، با مغز گردویی کاغذی، چرب و لذیذ می باشد.

شرایط جغرافیایی مناسب پرورش و احداث باغ نهال گردو

نهال گردو به عنوان نهالی حساس و وابسته به سرما، نیازمند آن است که سالانه در حدود 700 ساعت دمای هوا به زیر صفر درجه برسد تا نیاز سرمایی خود را کامل نمایید. از همین روی مناطق معتدل و سردسیر بسیار مناسب کشت و پرورش نهال گردو می باشند اما در این میان، ارقام گردویی که دیرگل باشند و دارای باردهی مناسب در مدت زمان کم باشند، جایگاه بالایی خواهند داشت.

البته در کنار نیاز سرمایی، مواردی همچون الگوی کاشت نهال گردو، خاک مناسب، کود دهی و هرس اصولی، آبیاری منظم، کنترل آفات و بیماری و .. رعایت مواردی این چنین بسیار در عمر و مقدار باردهی درختان گردوی شما تاثیر گذار خواهد بود.

دریافت مشاوره رایگان جهت احداث باغ گردو:

کشاورزی و باغداری، کاری بسیار حساس، زمان بر و هزینه بر است که از همین روی کسب یک مشاوره رایگان و حرفه ای بسیار مهم و ضروری می باشد. نهالستان آریا نهال این امکان را برای باغداران و کشاورزانی که قصد کاشت 5 تا 50 هزار نهال گردو را داشته باشند، مشاوره ای رایگان قرار داده است تا با خیالی آسوده در ابتدا ضمانت بازگشت کالا، فاکتور رسمی و فاکتور معتبر را درخواست نمایید و سپس نهال هایی اصل و با کیفیت را برای زمین کشاورزی خود خریداری نمایید.

شما با خرید نهال گردو از آریا نهال می توانید بسیاری از خدمات کشاورزی و باغداری را رایگان دریافت نمایید. کافیست تنها با شماره تماس های (09143336029 – 09143336024) ارتباط بر قرار نمایید و یا به نشانی وبسایت آریا نهال(https://ariyanahal.ir) مراجعه نمایید.

مطالب مشابه را ببینید!