مجله تاپ‌ناز‌

نوشیدنی های عالی برای ماه رمضان

نوشیدنی رمضان

بهترین نوشیدنی هایماه رمضان برای روزه داران و کم کردن عطش در روزه داران

با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و همزمان شدن با روزهای گرم تابستان تصمیم گرفتم نوعی از نوشیدنی های تابستانی را برایتان شرح بدهم.

 

نوعی از شربتها که این روزها بسیار مرسوم هست و در همه خونه ها پیدا می شود ، شربتهای میوه ای هستند. که معمولا اینطور هست که مربای آن میوه را درست می کنیم و شهد آن را جدا می کنیم.

ولی شربتهایی که امروز می خواهم راجع به آن صحبت کنم شربتهای گیاهی هستند. شربتهای گیاهی به دو صورت می توانند تهیه بشوند . یا آن گیاه را با کمی آب و شکر می جوشانیم و بعد از سرد شدن و صافی کردن با مقداری آب و یخ مخلوط کرده و میل می کنیم، یا به صورت عرقیجات هستند که با مقداری شربت پایه (2 پیمانه شکر+ 1 پیمانه آب را می جوشانیم تا شکر حل شود و کمی غلیظ شود) و آب و یخ سرو می شود.

به این روش هر نوع عرق گیاهی که بخواهید می توانید به صورت شربت میل کنید . فقط باید در نظر داشته باشیم که بعضی عرقیات را به خاطر طعم و عطر تندشان زیاد استفاده نکنیم. مثلا در هر لیوان آب، شربت را به مقدار دلخواه و عرقیات را در حد دو تا سه قاشق اضافه می کنیم و با یخ سرو میکنیم. البته اضافه کردن مقداری طعم دهنده مثل آبلیمو در طعم نوشیدنی خیلی تاثیر دارد. خوشبختانه عرقیات تنوع بسیار بالایی دارد و برای سلامتی واقعا مفید هستند و می توانیم هم متنوع بنوشیم و هم سالم.

نوشیدنی نعناع :

 عرق نعناع 2 قاشق غذاخوری
 آب لیمو ترش 2 قاشق غذاخوری
آب1 لیوان
 شربت پایهبه مقدار لازم

نوشیدنی بهارنارنج :

 عرق بهارنارنج2 قاشق غذاخوری
 آب پرتقال1/2 لیوان
 آب1/2 لیوان
 شربت پایهبه مقدار لازم

نوشیدنی گل گاو زبان:

دم نوش گل گاو زبان1/2 لیوان
 آب1/2 لیوان
 شربت پایهبه مقدار لازم
 عرق سنبل الطیب 2 قاشق غذاخوری
آب لیمو1 قاشق غذاخوری

 

منبع : سایت خوراک

مطالب مشابه را ببینید!