مجله تاپ‌ناز‌

نکات مهم در زمان خرید بلیط هواپیما (15 نکته مهم که باید بدانید)

نکات مهم در زمان خرید بلیط هواپیما (15 نکته مهم که باید بدانید)

اگر قصد سفر با هواپیما را دارید، اولین کاری که باید انجام دهید خرید بلیط است. برای خرید بلیط هواپیما باید به یک سری نکات مهم توجه داشته باشید تا بتوانید بدون مشکل بلیط مورد نظر خود را خریداری کنید و سفر خوبی داشته باشید. در این مطلب به نکات مهم خرید بلیط هواپیما می پردازیم و اطلاعات کاملی را در این زمینه به شما ارائه می دهیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

نکات مهم برای خرید بلیط هواپیما

نکات مهم در زمان خرید بلیط هواپیما (15 نکته مهم که باید بدانید)

هنگام خرید بلیط هواپیما باید اطلاعات لازم را داشته باشید و نکات مهمی را در نظر بگیرید تا خرید را در زمان مناسب انجام دهید و مشکلی ایجاد نشود. در ادامه نکات مهم برای خرید بلیط هواپیما را بررسی می کنیم.

تعیین مقصد و تاریخ سفر

برای خرید بلیط هواپیما ابتدا باید مقصد و تاریخ سفر را مشخص کنید. توجه داشته باشید که اگر می خواهید به شهر یا کشوری سفر کنید که چند فرودگاه دارد، در زمان تعیین مقصد مشخص کنید که قرار است پرواز شما در چه فرودگاهی به زمین بنشیند.

توصیه می شود بلیط خود را در روزهای سه شنبه و چهارشنبه رزرو کنید، چون در این روزها تقاضا برای خرید بلیط هواپیما کم است و به همین دلیل می توانید از تخفیفات بهره مند شوید و بلیط را با قیمت کمتری خواهید گرفت. سعی کنید در تعطیلات مهم از رزرو پرواز خودداری کنید، چون ممکن است قیمت بلیط ها دو برابر شود. اگر بتوانید صبح زود یا اواخر شب سفر کنید، بلیط ارزان تری خواهید گرفت.

همچنین اگر تاریخ سفر شما منعطف باشد و نیازی نیست که در یک زمان مشخص سفر کنید، می توانید بلیط های مختلف را بررسی کنید تا با قیمت کمتری بلیط را تهیه کنید. فرودگاه های بین المللی هزینه های اضافی مانند حق بیمه را به قیمت خرید بلیط اضافه می کنند. بنابراین برای کم کردن هزینه ها بهتر است به فرودگاه های کوچک و شهری دیگر مراجعه کنید.

تهیه بلیط از آژانس های مسافرتی معتبر

برخی از افراد برای کاهش هزینه های خرید بلیط هواپیما به سراغ آژانس های مسافرتی نامعتبر می روند. این مسئله باعث می شود تا در زمان خرید بلیط و یا استفاده از آن با مشکلات مختلفی رو به رو شوند.

برای جلوگیری از ایجاد مشکلات احتمالی، سعی کنید همیشه بلیط هواپیما را از آژانس های مسافرتی یا وب سایت های معتبر خریداری کنید. آژانس های مسافرتی و وب سایت های فعال در این زمینه باید مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی کشوری داشته باشند و تضمین کنند که بلیط شما معتبر است.

رزرو مستقیم بلیط از ایرلاین

در نظر داشته باشید که بلیط هواپیما را می توان به صورت مستقیم از ایرلاین رزرو کرد. گاهی اوقات رزرو مستقیم از ایرلاین ارزان تر است، به خصوص ایرلاین های ارزان قیمتی که بخشی از بلیط ها را نگه می دارند و در سایت های جستجو منتشر نمی کنند.

بررسی شرایط بلیط

یکی دیگر از نکات مهمی که برای تهیه بلیط هواپیما باید به آن توجه داشته باشید، بررسی شرایط بلیط هواپیما است. قبل از خرید بلیط حتما باید شرایط آن را به طور دقیق بررسی کنید.

برای این کار باید مواردی مانند نوع بلیط، میزان بار مجاز، کلاس پروازی، امکان کنسلی بلیط و … را بررسی کنید تا بتوانید بلیط مورد نظر خود را بدون مشکل تهیه کنید و سفر راحت و خوبی را تجربه کنید.

استفاده از تخفیفات ویژه

اگر می خواهید بلیط هواپیما را با قیمت پایین تری خریداری کنید، باید این موضوع را در نظر داشته باشید که بسیاری از آژانس های مسافرتی سایت های فروش بلیط هواپیما، تخفیف ها و پیشنهادات ویژه ای برای فروش بلیط هواپیما ارائه می دهند.

توصیه می کنیم که اگر قصد دارید به این تخفیف ها دسترسی پیدا کنید و از آن ها استفاده کنید، برای اطلاع از این تخفیف ها عضو خبرنامه های این سایت ها شده و حتما حساب های هواپیمایی مورد نظر خود را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، چون معمولا پیشنهادات ویژه خود را ابتدا از طریق شبکه های اجتماعی منتشر می کنند.

مطلب مشابه: رازهای جالب در مورد هواپیما که شما نمی دانید! (اطلاعات جالب درباره پرواز)

آماده کردن مدارک لازم

نکات مهم در زمان خرید بلیط هواپیما (15 نکته مهم که باید بدانید)

شما برای سفر با هواپیما باید مدارک خاصی را آماده کنید تا در طول سفر با مشکلی مواجه نشوید. این مدارک با توجه به مقصد سفر شما متفاوت است. اگر برای سفر به خارج از کشور بلیط هواپیما خریداری می کنید، حتما از قبل از شرایط ویزا و مدارک لازم برای سفر مطلع شوید.

حتما قبل از ترک کردن منزل مدارک لازم را چک کنید و مطمئن شوید که آن ها را برداشته اید و در یک جای دم دست و قابل دسترس قرار داده اید. حتما قبل از سفر و در طول سفر به طور مداوم مدارک مسافرتی و پاسپورت تان را چک کنید تا مطمئن شوید که آن ها را فراموش و یا گم نکرده اید.

اگر آقا هستید و هنوز وضعیت سربازی شما مشخص نشده است، برای خرید بلیط هواپیما و سفر خارجی باید حتما مشکلات ممنوع الخروجی خود را برطرف کنید و سپس برای خرید بلیط هواپیما اقدام کنید.

خرید بیمه مسافرتی

یکی از مشکلاتی که ممکن است در زمان سفر هوایی با آن مواجه شوید، تاخیر و لغو پرواز است. این مسئله به خصوص اگر می خواهید سفرهای خارجی داشته باشید، می تواند ضرر و زیان های مالی زیادی به شما وارد کند.

برای حل این مشکل، توصیه می کنیم که حتما در کنار بلیط خود، اقدام به خرید بیمه مسافرتی کنید. این بیمه در صورت بروز حوادث غیر مترقبه مانند تأخیر یا کنسلی پرواز، از شما محافظت می کند.

کنترل ظرفیت

ایرلاین ها با روش های مختلفی فروش صندلی ها را چک می کنند و روند خرید را نیز بررسی می کنند. اگر زمان رفت و برگشت برای شما اهمیت نداشته باشد، شما می توانید به راحتی با یک جستجوی ساده در اینترنت، خرید بلیط با قیمت ارزان را پیدا کنید و اقدام به رزرو کنید.

بلیط را در زمان مناسب رزرو کنید

نکات مهم در زمان خرید بلیط هواپیما (15 نکته مهم که باید بدانید)

توجه داشته باشید که برای تهیه بلیط هر چه زودتر اقدام کنید، می توانید بلیط ارزان تری پیدا کنید. به طور کلی بهتر است بلیط سفرهای بین المللی را 5 الی 7 هفته قبل از تاریخ سفر رزرو کنید. همچنین بلیط سفرهای داخلی را هم یک هفته قبل از تاریخ سفر رزرو کنید، چون هر چقدر به تاریخ سفر نزدیک تر شوید ممکن است هزینه بلیط افزایش پیدا کند.

عوامل مختلفی می توانند بر تاریخ رزرو پرواز تاثیر بگذارند، به همین دلیل حتما باید قبل از سفر، پرواز خود را در زمان مناسب رزرو کنید تا در هنگام رزرو پرواز بهترین پیشنهادات را دریافت کنید. البته اگر می خواهید بلیط چارتری خریداری کنید، می توانید با خرید لحظه آخری بلیط ارزان بخرید و با هزینه کمتری سفر کنید.

مقایسه قیمت ها

برای تهیه بلیط هواپیما، تعداد زیادی ایرلاین، آژانس مسافرتی و سایت های فعال در حوزه فروش بلیط وجود دارد. بنابراین قبل از خرید بلیط فقط یکی از سایت ها را جستجو نکنید، بلکه سعی کنید سایت های معروف بیشتری را جستجو کنید تا مطمئن شوید که بهترین و ارزان ترین بلیط را برای خود رزرو می کنید.

پیشنهاد می کنیم که برای خرید بلیط هواپیما از طریق وب سایت هایی که بلیط هواپیما به فروش می رسانند، به بررسی قیمت بلیط های هواپیما اقدام کنید و قیمت بلیط ایرلاین های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید تا در نهایت بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

همچنین شما باید هزینه های اضافی را هم لحاظ کنید تا هزینه اضافی نداشته باشید. برای این کار می توانید با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید و یا قوانین آن ها را مطالعه کنید.

مطلب مشابه: روش های غلبه بر ترس از پرواز؛ چطور از سفر با هواپیما نترسیم؟

خرید بلیط جداگانه به جای بلیط رفت و برگشت

بسیاری از افراد برای این که بدون مشکل بتوانند بلیط هواپیما را تهیه کنند، به صورت رفت و برگشت بلیط رزرو می کنند. اما برای خرید بلیط هواپیما با قیمت ارزان بهتر است بلیط سفر رفت و برگشت خود را به صورت جداگانه جستجو کنید تا بتوانید با مبلغ کمتری این بلیط ها را تهیه کنید.

همیشه خوراکی به همراه داشته باشید

اگر پرواز شما طولانی است و در بین مسیر توقف دارد، ممکن است غذای رایگان به شمل ندهند. به همین دلیل بهتر است حتما همراه خود خوراکی داشته باشید. شما می توانید از هواپیما تنقلات خریداری کنید اما معمولا قیمت آن ها گران می باشد. بنابراین برای صرفه جویی در هزینه های سفر بهتر است به همراه خود خوراکی ببرید.

بررسی قوانین و مقررات فرودگاه مقصد

اگر می خواهید بلیط هواپیما برای سفر خارجی خریداری کنید، حتما باید قوانین و مقررات فرودگاه ها را در کشور مقصد بررسی کنید. توجه به مواردی مانند محدودیت های بار مجاز، محدودیت های حمل مواد ممنوعه و قوانین مربوط به حمل حیوانات خانگی از جمله مواردی هستند که در زمان خرید بلیط هواپیما باید به آن ها توجه داشته باشید.

مطالب مشابه را ببینید!