مجله تاپ‌ناز‌

نحوه نگهداری برگ مو در فریزر به مدت طولانی بدون خراب شدن و زرد شدن

نحوه نگهداری برگ مو در فریزر

 

اگر می خواهید برگ مو را به مدتی طولانی نگهداری کنید و زمانی که به آن احتیاج دارید آن را مصرف کنید باید روش نگهداری برگ مو در فریزر را بدانید تا بتوانید بدون اینکه رنگ ان زرد شود و خراب شود از آن در غذاهیتان استفاده نید.

برگ مو را می توانید برای لذیذ کردن غذای دلمه استفاده کنید و به دلیل اینکه برگ مو فقط در اواخر بهار و اوایل تابستان رشد می کند و به برگ موی تازه دسترسی نیست، ما در این مطلب روش نگهداری برگ مو در فریزر را برای مدت طولانی به شما می گوییم که هر وقت دوست داشتید غذای دلخواه خود را میل کنید.

دلمه غذایی پرطرفدار است که از ترکیب گوشت، لپه، برنج و ادویه جات تهیه می شود، برای دسترسی به این غذای خوش طعم در تمام فصول باید برگ های آن را سالم نگه دارید.

روش های مختلفی برای نگهداری برگ مو وجود است و حتی کنسرو برگ مو هم بتازگی در بازار دیده می شود ولی ممکن است به دلیل داشتن مواد نگهدارنده زیاد مفید نباشد و شما گزینه سالم تر و مطمئن تری بخواهید و به همین دلیل باید از این روش نگهداری برگ مو استفاده کنید.

روش های متداولی برای نگهداری برگ مو وجود دارد همچنین کنسرو های برگ مو هم که در بازار هستند نمونه از روش نگهداری از برگ مو برای مدت طولانی است، اما اگر شما می خواهید از روش های مطمئن تر و سالم تری برای نگهداری برگ مو داشته باشید استفاده از روش پیشنهادی زیر می تواند بسیار موثر واقع شود.

 

نحوه نگهداری برگ مو در فریزر

روش نگهداری برگ مو در فریزر به مدت طولانی

بیشتر مردم از این روش به منظور نگهداری برگ مو استفاده می کنند و باید نکات زیر را بدانید.

۱.ابتدا باید برگ های جوان و نازک را جمع آوری کنید به این نکته توجه داشته باشید که هر چقدر برگ ها نازک تر باشند دلمه هایی که می سازید خوشمزه تر و لذیذ تر می شوند. سعی کنید برای چیدن برگ های همان ابتدای بهار اقدام کنید. برگ هایی را بچینید که عرض بیشتری دارند.

۲.بعد از جمع آوری برگ ها باید از یک تکنیک بسیار ساده برای محافظت از طعم و رنگ آن در مدت طولانی بپردازیم، چرا که بدون استفاده از این روش برگ ها تغییر رنگ داده و خاصیت خود را از دست می دهند.

 

نحوه نگهداری برگ مو در فریزر

 

به این کار بلانچ کردن برگ مو می گویند، که باید با استفاده از آب جوش و نمک این کار انجام شود، زمانی که آب به جوش آمد باید به مدت ۲ دقیقه نه بیشتر برگ ها را داخل آب جوش قرار داده سپس برگ ها را درون یک سبد آب کش می ریزیم بعد از آن به سرعت برگ ها درون آب سرد و یخ قرار می دهیم و سپس در آخر می گذاریم تا به خوبی آب آن خارج شود. با انجام این کار برگ های تازه ای در اختیار خواهید داشت.

۳.بعد از خشک شدن کامل برگ های مو را به طور مرتب بر روی هم بچینید و در کیسه های پلاستیکی زیپ دار قرار دهید و هوای داخل پلاستیک را با فشار دادن خالی کنید تا هیچ هوایی درون کیسه باقی نماند. با استفاده از این روش می تواند برای مدتی بین ۶ الی ۸ ماه از آن نگهداری کنید.

برای استفاده از برگ مو نگهداری شده باید به میزان لازم از آن جدا نید و بگذارید تا از حالت انجماد خارج شود و سپس می توانید دلمه های خوشمزه را تهیه کنید.

اگر می خواهید بهترین برگ مو برای تهیه دلمه را داشته باشید پس برگ های انگور کشمشی با رنگ سبز دارای مرغوبیت لازم هستند.

 

مطالب مشابه را ببینید!