نیازی به ثبت‌نام مجدد سرپرستان خانوار در سامانه هدفمندی نیست

نیازی به ثبت‌نام مجدد سرپرستان خانوار در سامانه هدفمندی نیست

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 93 در مجلس با اعلام اینکه پرونده هدفمندی یارانه‌ها در تلفیق بسته شد، گفت: لایحه بودجه 93 قطعاً چهارشنبه به صحن علنی مجلس می‌آید.

غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1393 کل کشور در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به مصوبات امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: بررسی لایحه تبصره 21 الحاقی به لایحه بودجه 93 مربوط به قانون هدفمندسازی یارانه‌ها بالاخره در تلفیق به اتمام رسید و پرونده هدفمندی در تلفیق بسته شد.

وی افزود: تاکنون دولت اعلام کرده بود افراد به صورت داوطلبانه در صورتی که نیازمند دریافت یارانه نقدی نیستند، از دریافت یارانه انصراف دهند، اما کمیسیون تلفیق تصویب کرد دولت از سال آینده موظف است یک میزان درآمدی را تعیین کند، در صورتی که خانوارها کمتر از این میزان، درآمد داشته باشند، یارانه نقدی دریافت می‌کنند ولی در صورتی که بیشتر از این میزان، کسب درآمد داشته باشند، یارانه نقدی دریافت نمی‌کنند.

نماینده رشت در مجلس با تأکید بر اینکه نیازی به ثبت‌نام مجدد سرپرستان خانوار در سامانه هدفمندی برای دریافت یارانه در سال 93 نیست، خاطرنشان کرد: در صورتی که فرد یارانه‌بگیر بیشتر از میزان درآمد تعیین شده توسط دولت، کسب درآمد داشته باشد ولی نسبت به انصراف از دریافت یارانه نقدی در سامانه هدفمندی اقدام نکند، دولت این موضوعات را بررسی کرده و در صورتی که به نتیجه برسد، فرد یارانه‌بگیر که مستحق نبوده را به میزان سه برابر یارانه نقدی دریافتی، جریمه خواهد کرد.

این عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 93 تأکید کرد: هم‌اکنون کمیسیون تلفیق در حال بررسی پیشنهاد الحاقی به کل لایحه بودجه که توسط کمیسیون‌های تخصصی، مجامع استانی نمایندگان و وکلای ملت مطرح می‌شود، است.

جعفرزاده در پایان تأکید کرد: قطعاً امشب بررسی لایحه بودجه 93 در کمیسیون تلفیق به اتمام می‌رسد و فردا برای چاپ و تکثیر ارسال خواهد شد و قطعاً روز چهارشنبه بررسی بودجه 93 در دستور کار صحن علنی قرار می‌گیرد.

مطالب مشابه را ببینید!