اخبار ورزشی

نیمار جوان کاپیتان برزیل شد

نیمار جوان کاپیتان برزیل شد

کارلوس دونگا، نيمار را به عنوان کاپيتان جديد برزيل انتخاب کرد.

برزیل در جام جهانی با تیاگو سیلوا به عنوان کاپیتان خود به مقام چهارم رسید و پس از آن کارلوس دونگا به جای لوئیس فیلیپه اسکولاری هدایت سلسائو را به عهده گرفت.

به نقل از ایسنا، کارلوس دونگا، نیمار 22 ساله را که نزدیک به 50 بازی ملی در کارنامه دارد به عنوان کاپیتان جدید تیم ملی این کشور انتخاب می‌کند.

دونگا پس از انتخاب نیمار به عنوان کاپیتان جدید برزیل گفت: به این خاطر نیمار را به عنوان کاپیتان جدید این تیم انتخاب کردم که او الگویی کامل برای تمام فوتبالیست‌های برزیلی محسوب می‌شود. نیمار کیفیت بالایی دارد و با وجود سن کمش از تجربه زیادی برخوردار است. او شایسته انتخاب به عنوان کاپیتان جدید برزیل بود. مطمئنم که نیمار چه به لحاظ یک فوتبالیست و چه به لحاظ یک الگوی برای کودکان پیشرفت خواهد کرد و بهتر از قبل خواهد شد. ما نیاز داریم که بازیکنان بیشتری مثل نیمار در تیممان پرورش دهیم.

دونگا در پایان گفت: بارها گفته‌ام که برزیل باید 11 رهبر در ترکیب خود داشته باشد. اینکه بازوبند را از تیاگو سیلوا گرفته‌ام و به نیمار دادم چیزی از ارزش‌های سیلوا کم نمی‌کند همه بازیکنان تیم باید رهبر باشند و تیم را هدایت کنند.

نوشته های مشابه