بیوگرافی هدیه تهرانی و اطلاعات زندگی شخصی و هنری این بازیگر

هدیه تهرانی سوپراستار اواسط دهه هشتاد است که به دلیل بازی در فیلم شوکران معروف شد. در این مطلب بیوگرافی هدیه تهرانی را آماده کرده ایم و اطلاعاتی در مورد زندگی شخصی، ادواج و طلاق او را هم گردآوری کرده ایم. عکس های شخصی هدیه تهرانی و همسر سابقش را هم مشاهده می کنید.

بیوگرافی هدیه تهرانی

هدیه تهرانی بازیگر سینما ایران است او متولد 4 تیر سال 1351 است. خانواده او اهل گرگان هستند. او مدرک دیپلم دارد و تحصیلات دانشگاهی ندارد. هدیه تهرانی در زمینه عکاسی هم فعالیت دارد.او برنده دو سیمرغ بلورین است.

هدیه تهرانی

خانواده 

پدر او رضا جوادیه تهرانی است و با خانواده میزایی که از گرگانی های اصیل بودند ازدواج کرد. پدر هدیه تهران می گوید که به فیلم نگاه کردن بسیار علاقه داشته است و دخترش را برای تماشای فیلم های زیادی با خودش به سینما می برد.

هدیه تهرانی

ازدواج و همسر هدیه تهرانی

در اوایل سال 1386 خبر ازدواج او منتشر شد. او در آن زمان سوپراستار شماره یک ایران بود و فیلم هایش اغلب پرفروش می شدند. زندگی او با هومن بهمنش به یک سل هم نکشید و از هم جدا شدند. همسر سابقش اصالتا سنندجی بود و در لاهیجان زندگی می کرد. قبل از ازدواج او، شایعه شده بود که او و علی انصاریان قصد دارند با هم ازدواج کنند که شایعه ای بیش نبود.

هدیه تهرانی

علاقه نداشتن به بازیگری

او در یک مصاحبه گفته است که هیچ وقت به صورت جدی دنبال بازیگری نبوده و عاشق این حرفه نبوده است ولی برای او جذاب بوده است. او می گوید جذابیت آن هم به شکلی است که برای بقیه جذابیت دارد. پدرش جسته و گریخته تئاتر کار می کرد و مادربزرگش در سن سی سالگی در یک فیلم بازی کرده است.

هدیه تهرانی

فیلم هایی که قرار بود در آنها ایفای نقش کند

نخستین بار قرار بود در فیلم روز واقعه بازی کند، ولی لادن مستوفی جایگزین او شد. قرار شد که در در فیلم بودن یا نبودن بازی کند که کیانوش عیاری نظرش عوض شد و عسل بدیعی به جای او در این فیلم بازی کرد.

هدیه تهرانی

نخستین فیلم وی

سرانحام با بازی در فیلم سلطان مسعود کیمیایی وارد سینمای حرفه ای شد. بای های روان و خوب او در فیلم غریبانه و شوکران باعث تحسین منتقدان شد.

خلاصه داستان: جوانی به نام بزرگ در نمایشگاه اتومبیل شوهر خواهرش که یوسف نام دارد مشغول به کار است. یوسف از او می خواهد که ماشین گران قیمت خانم دکتر ثابتی را به او تحویل دهد. اما بزرگ تصادف کرده و یوسف مجبور می شود برای پرداخت خسارت چند چک به خانم دکتر بدهد. بزرگ چند بار نزد خانم دکتر می رود تا رضایتش را بگیرد و به جای یوسف او خسارت بدهد، اما دکتر ثابتی به بزرگ پیشنهاد می کند که در مقابل چک های یوسف او باید برای چند ماه همسرش بشود.

بازی در فیلم چارشنبه باعث تحسین منتقدان را به همراه داشت و باعث شد به دلیل نقش آفرینی در این فیلم سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر و تندیس زیرین خانه سینما را به دست آورد.

هدیه تهرانی

دومین زن پولساز دهه هشتاد

مجله همشهری جوان، هدیه تهرانی را پس از مهناز افشار به عنوان دومین زن پولساز دهه هشتاد خورشیدی معرفی کرد.

هدیه تهرانی

ورزش

هدیه تهرانی در شهریور سال 92 نایب رئیس کمیته بانوان تای چی چوان شد. این انتصاب او باعث واکنش های گسترده ای شد ولی از سوی مسئولین فدراسیون ووشو اعلام شد که او سابقه مربی گری تای چی چوان را هم دارد.

هدیه تهرانی

نمایشگاه عکس

هدیه تهرانی در آذر سال 1388 نمایشگاه عکس هایش را در طبقات مختلف خانه هنرمندان دایر کرد که این عکس ها حدود 198 عکس بودند. این عکس ها از 500 هزار تا 8 میلیون تومان قیمت گذاری شدند. او با نمایندگان رسانه ها در مورد این نمایشگاه جلسه ای داشت که در آخر با انتقاد سخت آنها روبرو شد و با چشمان گریان جلسه را ترک کرد.

هدیه تهرانی

در طی یک مراسم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هدیه تنهرانی و دیگر بایگران درجه یک هنر داد. اهدای این نشان با واکنش منفی روزنامه جوان و اصواگرایان مواجه شد.

نسبت او با حدیثه تهرانی

هدیه تهرانی اصالتا گرگانی است و با بازیگر دیگر به نام حدیثه تهرانی نسبت فامیلی ندارد و فقط فامیل این دو شبیه به هم می باشد.

hadiyeh 8

عکس او در کنار میترا حجار

عدم بازی در هیچ سریالی

هدیه تهرانی تا به حال حتی در یک سریال هم ایفای نقش نکرده است. او در سال 1390 در سریال شبکه خانگی قلب یخی ایفای نفش کرد. در سال 1398 در سریال خانگی هم گناه در کنار پرویز پرستویی بازی کرد.

هدیه تهرانی

تصادف مرگبار

او در سال 1374 دچار تصادفی سنگین شد و به شدت آسیب دید. گفته شد که چند دقیقه ای هم ایست قلبی داشت. او ماه ها در بیمارستان بستری بود تا حالش خوب شود.

امیدواریم از خواندن بیوگرافی هدیه تهرانی لذت برده باشید.

مطالب مشابه را ببینید!