مجله تاپ‌ناز‌

هر آنچه باید درباره ویزای بلوکارت آلمان بدانید

آلمان یکی از کشورهایی است که متقاضیان خارجی زیادی در آن، پی یافتن شغل هستند زیرا فرصت‌های زیادی را برای افراد با استعداد و ماهر ارائه می‌دهد. ویزای جستجوی کار در آلمان یکی از بسیار مسیرهای مهاجرتی است که به اتباع کشورهای ثالث اجازه می‌دهد تا در یک بازه زمانی خاص وارد کشور شوند و به دنبال کار باشند. در پایان بازه زمانی، اگر موفق به یافتن شغل شده اید، می توانید به سادگی برای ویزای کار و اجازه اقامت اقدام کنید. ویزای جستجوی کار آلمان ویزای کاری است که برای هر کسی که می خواهد در آلمان کار پیدا کند صادر می‌شود. اگر به شما این ویزا داده شود، اجازه دارید چندین ماه (معمولاً شش ماه) در کشور بمانید و شغل پیدا کنید و پس از آن برای مجوز کار درخواست دهید و برای مدت طولانی در آلمان بمانید.

دفتر مهاجرتی اپلای من جزئیات نحوه درخواست ویزای کار آلمان و مهاجرت موفقیت آمیز به آلمان را به کاملا برای شما شرح می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورهای اخذ ویزای بلوکارت آلمان گفتگو کنید.

چه شرایطی برای اخذ ویزای بلوکارت آلمان وجود دارد؟

ویزای کار آلمان

شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا باید قبل از ورود به آلمان برای ویزای بلوکارت آلمان اقدام کنند. این کار باید در کنسولگری یا سفارت آلمان در کشور شما انجام شود. ویزای کاری آلمان به شما این امکان را می دهد زمانی که یک پیشنهاد شغلی رسمی از یک کارفرمای مستقر در آلمان دریافت کردید، برای یک شغل عادی در آلمان کار کنید. اغلب به اجازه اقامت برای کار، ویزای کار گفته می شود. ویزای کار آلمان برای شهروندان همه کشورها و همه گروه های سنی آزاد است. هرگاه موفق به دریافت یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای مستقر در آلمان شدید، شرایط استخدامتان باید معادل یا بهتر از شرایطی باشد که به کارگران محلی در موقعیت های مشابه ارائه می شود – این امر پس از درخواست ویزا توسط آژانس کار فدرال آلمان ارزیابی می شود و پس از آن؛ از طرف کارفرمای جدید شما قرارداد کار صادر شده است.

یکی از شرط‌های مهم قبل از پذیرش در کار، ارائه‌ی مدرک دانشگاهی است که در آلمان به رسمیت شناخته می‌شود یا معادل یک مدرک آلمانی در نظر گرفته شده باشد. از طرف دیگر، اگر تجربه کاری مرتبط قابل توجهی داشته باشید، ممکن است بدون مدرک دانشگاهی واجد شرایط باشید.

ویزای کاری آلمان

شرایط درخواست برای ویزای کار آلمان بسته به کشوری که از آن درخواست ویزا می‌کنید، متفاوت است. با این حال، احتمالاً از شما خواسته می شود که بیشتر یا همه موارد زیر را ارسال کنید:

  1. پاسپورت 2) عکس پاسپورت 3) تاییدیه بیمه سلامت 4) قرارداد کار 5) فرم شرح شغل 6) مدارک نشانی در آلمان 7) مدرک دانشگاهی 8) اثبات اینکه مدرک دانشگاهی شما در آلمان به رسمیت شناخته شده است 9) دعوت نامه از طرف کارفرمای آلمانی شما 10) رزومه حرفه ای 11) فرم درخواست ویزا 12) هزینه درخواست ویزا 13) ترجمه مدرک دانشگاهی شما

متقاضی می تواند پس از دریافت پیشنهاد شغلی رسمی از یک کارفرمای مستقر در آلمان، برای ویزای کاری آلمان اقدام کند. اگر برای ویزای کار در سفارت یا کنسولگری آلمان درخواست می دهید، به طور کلی می توانید ظرف 90 روز از تاریخ انتقال مورد نظر خود درخواست دهید. اگر سعی کنید زودتر از این زمان درخواست دهید، احتمالاً از شما خواسته می‌شود که قرار ملاقات خود را برای تاریخی که نزدیک‌تر به تاریخ جابجایی شما است، تنظیم کنید.

اگر پس از ورود خود به آلمان برای ویزای کار در یک اداره مهاجرت درخواست کنید، باید درخواست خود را در 90 روز اول اقامت خود در آلمان تکمیل کنید. توجه: فقط شهروندان استرالیا، کانادا، اسرائیل، ژاپن، نیوزلند، کره جنوبی، بریتانیا یا ایالات متحده می توانند بدون ویزا وارد آلمان شوند و پس از ورود به آلمان برای ویزای کار اقدام کنند.

برای جزئیات بیشتر، با مشاوران دفتر مهاجرتی اپلای من در مورد نحوه درخواست ویزای کاری آلمان در کنسولگری یا سفارت آلمان گفتگو کنید.

بیمه درمانی برای ویزای بلوکارت آلمان

برای شروع کار در آلمان باید بیمه درمانی آلمان داشته باشید. برای تایید ویزای کار آلمان، باید نشان دهید که یک بیمه نامه درمانی مناسب گرفته اید. برای انجام این کار، باید نامه تاییدیه بیمه درمانی را به قرار ملاقات خود ببرید، یا اسناد بیمه نامه ای که نشان می دهد شما ثبت نام کرده اید برای اطمینان از رعایت شرایط بیمه درمانی برای ویزای کار آلمان، گزینه مورد علاقه ما بیمه درمانی TK است. خط مشی TK نه تنها الزامات ویزا را برآورده می کند و توسط مقامات مهاجرت آلمان تأیید شده است، بلکه به طور مداوم به عنوان بیمه نامه درمانی شماره 1 در آلمان رتبه بندی می شود.

ویزای کاری آلمان

در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، آلمان روند مهاجرت بسیار آسانی دارد. به طور مثال برای درخواست ویزای کار آلمان به هیچ گونه مهارت زبان آلمانی نیاز ندارید. زمان پردازش ویزا بسته به جایی که برای ویزای کار آلمان درخواست می دهید متفاوت است. با این حال، به طور متوسط، می توانید انتظار داشته باشید که ویزای خود را در عرض 2 تا 8 هفته پس از ارسال درخواست خود صادر کنید. و هزینه ویزا بسته به محل درخواست شما متفاوت است. با این حال، در بیشتر موارد، هزینه ویزا 75 تا 100 یورو (قابل پرداخت به ارز محلی) است.

ویزای اولیه کار آلمان شما در طول مدت قرارداد کاری شما صادر می شود. اگر قرارداد کار دائمی دارید، ویزای کار آلمان شما احتمالا برای 3 تا 4 سال صادر می شود. پس از انقضای این مدت، می توانید برای تمدید ویزای کار آلمان خود اقدام کنید. چنانچه زمانی که در آلمان زندگی می‌کنید، خواستید کارفرما را تغییر دهید، باید برای ویزای کار جدید درخواست دهید. برای افزایش شانس یافتن شغل تحت ویزای جستجوی کار، به شدت تشویق می‌شوید که قبل از دریافت ویزای خود، جستجوی فرصت‌های شغلی را آغاز کرده و برای موقعیت‌های آزاد مختلف درخواست دهید، به این ترتیب هنگام ورود به آلمان نقطه شروعی خواهید داشت.

این نکته مهم را لحاظ کنید که هیچ نرخ موفقیت مشخصی برای یافتن شغل تحت ویزای کار در آلمان وجود ندارد – این به عوامل مختلفی مانند مهارت های زبانی، رشته شغلی، مدارک تحصیلی، تجربه کاری و غیره بستگی دارد.

اگر هنوز برای شاغل بودن در آلمان شغلی را تضمین نکرده اید، با راهنمایی مشاوران دفتر مهاجرتی اپلای من این مسیر را برای آسانتر کنید..

مطالب مشابه را ببینید!