مجله تاپ‌ناز‌

بررسی هزینه‌های سفر به دبی در سال ۱۴۰۲ از سیر تا پیاز

داشتن لیست هزینه سفر به دبی از واجبات است و به شما کمک می‌کند تا سفری مطمئن داشته باشید. در این نوشته صفر تا صد هزینه سفر به دبی را بررسی کردیم.

شهر دبی برای سفر یک انتخاب لاکچری و فراموش‌نشدنی است. اما قبل از سفر باید درباره هزینه سفر به دبی اطلاعات کافی داشته باشید و سپس اقدام به سفر کنید.

اگر تمامی این هزینه‌های سفر به دبی و امارات را بدانید برای برنامه‌ریزی خود راحت‌تر تصمیم می‌گیرید و می‌توانید با حذف‌کردن بعضی از موارد این هزینه‌ه را کاهش دهید. در این نوشته سعی داریم از سیر تا پیاز هزینه‌های سفر به دبی را برای شما بررسی کنیم تا با خیالی آسوده پا به یکی از جذاب‌ترین شهر‌های دنیا بگذارید. همراه ما باشید.

بررسی هزینه‌های سفر به دبی در سال ۱۴۰۲ از سیر تا پیاز

انواع موارد هزینه سفر به دبی

بهتر است پیش از اینکه چمدان‌های خود را برای هر نوع مسافرتی جمع کنید، برای هر قسمت از سفر هزینه جداگانه را در نظر بگیرید. برای مثال در بررسی هزینه سفر به دبی باید هزینه‌هایی از قبیل ویزا، حمل‌ونقل و خوردوخوراک را در نظر بگیرید. در ادامه تمامی این هزینه‌ها را بررسی می‌کنیم:

هزینه ویزا

اگر قصد سفر به دبی را دارید، اولین چیزی که باید مد نظر قرار بدهید هزینه ویزا است. هزینه ویزا در هر شرکتی متفاوت است. شما می‌توانید ویزای توریستی دبی را برای ۱۴ روز تا ۳ ماه تهیه کنید.

  • هزینه ویزای ده‌روزه یک‌بار ورود: ۳۰۰ درهم
  • هزینه ویزای یک‌ماهه یک‌بار ورود: ۳۳۰ درهم
  • هزینه ویزای یک‌ماهه چند بار ورود: ۵۵۰ درهم
  • هزینه ویزای دوماهه چند بار ورود: ۷۷۰ درهم
  • هزینه ویزای ۹۶ ساعته: ۱۸۵ درهم
  • هزینه ویزای ۴۸ ساعته: ۱۵۰ درهم
  • هزینه ویزای ده‌روزه یک‌بار ورود زیر ۱۸ سال: ۹۹ درهم

عوارض خروج از کشور

بر اساس آخرین اطلاعاتی که از شرکت‌های مختلف به دست آورده‌ایم، هزینه عوارض خروج از کشور برای سفر اول چهارصد هزار تومان، برای سفر دوم ششصد هزار تومان و برای سفر سوم به دبی هشتصد هزار تومان است.

این روزها با اینترنت همه‌ی کارها آسان شده است. از طریق اپلیکیشن‌هایی که وجود دارد می‌توانید عوارض خروج از کشور را پرداخت کنید. هم‌چنین می‌توانید این هزینه را با مراجعه به شعب بانک یا قبل از پرواز خود در فرودگاه پرداخت کنید.

هزینه هتل برای هر شب

یکی از مهم‌ترین موارد در لیست هزینه سفر به دبی اقامت است. در دبی مانند تمامی شهرهای دیگر هتل‌های مختلفی از دو تا پنج ستاره وجود دارد. بر اساس انتخاب هتل خود هزینه اقامت هر شب شما متفاوت می‌شود. قاعدتاً اگر یک هتل پنج‌ستاره انتخاب کنید هزینه شما در مقایسه با یک هتل معمولی بسیار زیاد می‌شود.

اما به طور میانگین برای اقامت در هتل‌های سه تا پنج ستاره چیزی حدود ۱۵۰ دلار آمریکا پول لازم است. البته این نکته را فراموش نکنید که اگر در فصل‌های خلوت و هتل‌های دورتر از شهر اقامت داشته باشید، این هزینه کم‌تر می‌شود.

به طور میانگین اگر بخواهیم هزینه هتل را برای هتل‌های مختلف بررسی کنیم باید بگوییم که برای هتل‌های یک ستاره چیزی حدود ۱ میلیون تا ۳ میلیون، هتل‌های دوستاره ۲ میلیون تا ۱۲ میلیون، هتل‌های ۳ ستاره ۳ میلیون تا ۴ میلیون، هتل ۴ ستاره ۵ میلیون تا ۱۰۰ میلیون، هتل پنج‌ستاره ۱۵ میلیون تا ۲۳۰۰ میلیون است.

البته باید هزینه وای‌فای، انعام به پرسنل و پارکینگ را هم محاسبه کنید.

اگر برای شما هم سؤال شده که قیمت خانه در دبی چقدر است می‌توانید به سایت دی ایکس بی اف پلن مراجعه کنید و از قیمت‌ها مطلع شوید.

هزینه حمل‌ونقل در دبی

باید در نظر بگیرید که سفر شما فقط به هتل رفتن ختم نمی‌شود. احتمالاً بخواهید نواحی جذاب گردشگری را ببینید و تجربه‌ای جالب از سفر خود داشته باشید. پس در هزینه‌های سفر خود باید هزینه حمل و نقل را نیز مدنظر قرار بدهید.

هزینه تاکسی در دبی

اگر قصد جا‌به‌جایی با تاکسی را دارید، برای هر کیلومتر باید ۲ درهم امارات در نظر بگیرید. حالا در نظر بگیرید برای هر مسیر چیزی حدود ۲۰ تا ۵۰ درهم امارات (۵ تا ۱۳ دلار) باید هزینه کنید.

استفاده از تاکسی‌های اینترنتی

یکی از گزینه‌های پیش روی شما تاکسی اینترنتی است که اگر اپلیکیشن «کریم» را نصب کنید، می‌توانید مانند اسنپ و تپسی در ایران ماشین بگیرید و برای جابه‌جایی مشکلی نداشته باشید.

هزینه مترو در دبی

هزینه مترو در دبی برای بلیت تک‌سفره حدود ۶ درهم است. البته با پرداخت ۲۵ درهم می‌توانید کارت شارژی نقره‌ای مترو تهیه کنید که ۱۹ درهم شارژ دارد و می‌توانید از آن استفاده کنید. به طور متوسط برای تردد با مترو باید چیزی حدود ۳ تا ۶ درهم پرداخت کنید. با استفاده از مترو و اتوبوس می‌توانید هزینه زندگی در دبی را به‌طرز چشم‌گیری کاهش دهید.

هزینه اتوبوس

هزینه اتوبوس بسیار نزدیک به هزینه مترو است و بستگی به مسیری که می‌خواهید بروید دارد. برای هر مسیر به طور متوسط چیزی حدود ۵ تا ۱۵ درهم باید پول پرداخت کنید.

اجاره ماشین در دبی

برای حمل و نقل راحت‌تر می‌توانید ماشین اجاره کنید. البته هزینه این ماشین‌ها بر اساس مدلی که دارند متفاوت است. مثلاً برای یک ماشین معمولی مدل‌پایین شما باید ۲۰ دلار به‌ازای هر روز پرداخت کنید و برای یک ماشین مدل متوسط چیزی حدود ۲۰۰ دلار در روز باید پول پرداخت کنید.

هزینه غذا

غذا یکی از مهم‌ترین بخش‌های هزینه سفر به دبی را تشکیل می‌دهد. آیا می‌خواهید تمام وعده‌های غذایی خود را در رستوران میل کنید یا می‌توانید با تهیه لوازم غذای حاضری یا بسته‌بندی نیز غذا بخورید؟ پس از این تصمیم‌گیری بسیاری از هزینه‌های شما مشخص می‌شود.

اگر بخواهید در یک رستوران ارزان غذا بخورید هزینه غذای شما چیزی حدود ۱۰۰ درهم برای هر نفر می‌شود. اگر بخواهید در یک رستوران متوسط غذا بخورید هزینه آن چیزی حدود ۱۰۰ درهم تا ۲۰۰ درهم می‌شود و غذاخوردن در یک رستوران لوکس چیزی حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ درهم (۲۰ تا ۵۰ دلار) برای هر نفر هزینه دارد.

هزینه تفریح در دبی

تا اینجا سعی کردیم تمامی هزینه سفر به دبی را به طور کامل بررسی کنیم، حالا نوبت به تفریح می‌رسد. تفریح بخش مهمی از سفر شما است که باید هزینه‌های آن را مدنظر قرار دهید. کنسرت، بازدید از موزه‌ها، تفریح دریایی و تمامی این موارد از چیزهایی است که شاید بخواهید تجربه کنید.

اگر با تور به سفر رفته‌اید هزینه این تفریح‌ها به عهده تور است البته این امکان نیز وجود دارد که برای رفتن به جاهای تفریحی خودتان باید هزینه آن را به طور جداگانه پرداخت کنید.

هزینه ورود به برج‌الخلیفه

از مهم‌ترین مواردی که هر فردی دوست دارد در سفر به دبی تجربه کند بازدید از برج خلیفه است. هزینه بلیت ورودی به برج خلیفه ۲۵ دلار است. پیشنهاد می‌کنیم حتماً بازدید از این برج را در برنامه خود قرار بدهید.

ورودی پارک‌ها در دبی

برای ورود به پارک‌های معروف دبی مثل لگولند و سایر آن‌ها برای هر نفر باید ۲۰ تا ۸۰ دلار برای هر نفر در نظر بگیرید. البته این هزینه به نوع فعالیت‌ها در این پارک‌ها نیز بستگی دارد.

برای بازی در باشگاه‌های معروف گلف دبی برای هر نفر باید ۲۰۰ دلار پول پرداخت کنید.

هزینه سافاری

یکی دیگر از تفریحات جذاب دبی سافاری با موتور یا ماشین در کویرهای جذاب دبی است. این تفریح باتوجه‌به شرکتی که انتخاب می‌کنید هزینه‌ای متفاوت دارد. این هزینه می‌تواند برای هر نفر بین ۶۰ تا ۹۰ دلار باشد. البته هزینه رفت‌وآمد و خوراکی را نیز باید به این عدد اضافه کنید.

هزینه تفریحات آبی

در دبی تفریحات دریایی زیادی مثل قایقرانی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را تجربه کنید. مثلاً برای قایقرانی ۵۰ تا ۱۰۰ دلار برای هر فرد باید پول پرداخت شود. یا برای هزینه جت اسکی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار نیز باید هزینه کنید. غواصی که از جذاب‌ترین بخش سفر به دبی است هزینه‌اش برای هر نفر ۱۰۰ تا ۲۵۰ دلار با تجهیزات کامل است.

خریدهای شخصی

در هزینه سفر به دبی یکی از مواردی که می‌تواند در لیست هزینه‌های شما جای بگیرد هزینه خریدهای شخصی است. این مورد کاملاً به شما بستگی دارد و این‌که چقدر می‌خواهید هزینه کنید. در ماه رمضان بسیاری از فروشگاه‌های دبی دارای تخفیف هستند که می‌توانید از این تخفیف‌ها استفاده کنید.

سفر به دبی با تور

یکی از مواردی که می‌تواند هزینه سفر به دبی را بسیار کاهش بدهد، سفر با تور است. مخصوصاً تورهای لحظه آخری که از تخفیف خوبی برخوردار هستند. البته اگر در فصل تابستان به دبی سفر کنید، هزینه شما کاهش می‌یابد.

از طریق تورهای زمینی و هوایی می‌توانید به دبی سفر کنید. به‌طورکلی هزینه سفر با تور به دبی با هواپیما ۱۵ میلیون شروع می‌شود و هزینه سفر به دبی با کشتی بستگی به شرکت و توری که با آن سفر می‌کنید، دارد.

images 1685176793 6471c1d9ba014

سخن پایانی

سعی کردیم در این مطلب به طور کامل در مورد هزینه سفر به دبی صحبت کنیم. این هزینه‌ها برای هر فردی متفاوت است چرا که ممکن است کسی دوست داشته باشد در اقامتگاهی متوسط باشد ولی تفریحات زیادی برود و دیگری در هتلی لوکس باشد و از تفریحات خود کم کند.

اگر به دنبال اقامت در دبی هستید یا می‌خواهید بهترین منطقه دبی برای زندگی را پیدا کنید، می‌توانید به سایت دی ایکس بی اف پلن مراجعه کنید. از طریق این سایت می‌توانید اقامت خود را در دبی بگیرید و با آسان‌ترین روش‌ها بتوانید در دبی و امارات زندگی راحتی داشته باشید.

مطالب مشابه را ببینید!