مجله تاپ‌ناز‌

هشدار جدی برای نوشیدن آب در نیمه شب

نوشیدن آب

اگر نیمه شب تشنه می شوید و آب می نوشید باید نکاتی را رعایت کنید تا بیمار نشوید. نوشیدن آب از ظرفی که چند بار از آن آب نوشیده اید می تواند مشکلات جدی و خطرناکی به همراه داشته باشد.

خطر جدی برای افرادی که نیمه شب زیاد آب می نوشند

بسیاری از مردم عادت دارند یک لیوان آب کنار رختخواب خود بگذارند تا در صورت تشنگی از آن بنوشند تا در حالت خواب آلود مجبور به بیرون آمدن از رختخوابنوشیدن آب

نوشیدن آب
هرگز لیوان، بطری یا پارچ آب را بدون در در هوای آزاد اتاق قرار ندهید زیرا ممکن است حشره ای در داخل ظرف آب بیفتد یا با نشستن بر روی لبه های ظرف آلودگی را منتقل کنند، در واقع آبی که شما در کنار خود در محیط قرار می دهید، مانند مواد غذایی دارای کربوهیدرات و پروتئین نیست اما می تواند به راحتی دچار آلودگی میکروذرات شود.
افزون بر این در ظروف بدون در آب با گرد و غبار و آلودگی های هوا تماس داشته و موجب به خطر انداختن سلامتی شما می شوند.
دکتر مارک لیوی متخصص مراقبت های اولیه در یک مرکز پزشکی در ماساچوست می گوید:در دهان و بزاق ما باکتری هایی زندگی می کنند و وقتی فردی احساس تشنگی کرده و با لیوان یا بطری آب می نوشد، این باکتری ها به ظرف منتقل شده و هنگامی که فرد درخواب به سر می برد میکروب ها و باکتری ها فرصت رشد و تکثیر پیدا می کنند.
نوشیدن آب

آب نوشیدن در نیمه شب

وی افزود:اغلب افرادی که عادت دارند در بین خواب آب بنوشند، چندین بار از خواب بیدار شده و از همان لیوان و ظرف بالای سر خود آب نوشیده و تشتنگی خود را برطرف می کنند اما آن هنگام که فرد مجددا از خواب بیدار شده و از همین لیوان یا بطری آب می نوشند باکتری هایی که دهان فرد به لیوان منتقل وبا آلودگی ها هوا و گردو غبار تکثیر شدند به بدن او راه پیدا کرده و موجب بیماری می شوند.
بهترین راهکار برای این افراد این است که ظرف یا بطری را برای آب بالای سرشان قرار داده و هر بار که از خواب بیدار می شوند از لیوان های یک بار مصرف اسفاده کنند یا دو یا سه لیوان بالای سرشان قرار داده تا هر بار از یک لیوان آب بنوشند و بیمار نشوند.
استفاده از لیوانی که با بزاق دهان آغشته شده و چند ساعت این بزاق در معرض هوا قرار داشته برای افراد با سیستم ایمنی ضعیف مانند بیماران مبتلا به اچ آی وی، بیماران پیوندی، سرطانی های تحت شیمی درمانی بسیار خطرناک است.

هشدار جدی برای نوشیدن آب در نیمه شب

مطالب مشابه را ببینید!