مجله تاپ‌ناز‌

همه چیز درباره پاسپارتو، کاربرد، انواع و نکات خرید

پاسپارتو یک نوع مقوا است که از میانه بریده می‌شود و به منظور ساخت قاب عکس مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. پاسپارتو دقیقاً میان عکس و شیشه جای خواهد گرفت و در مدل‌های گوناگونی به تولید می‌رسد. چنانچه از پاسپارتو به شکل مناسبی استفاده شود، زیبایی قاب عکس چندین برابر می‌شود که خود امری مثبت است. با ما همراه باشید تا این محصول را به طور کامل به شما عزیزان معرفی کنیم.

image 52

کاربرد پاسپارتو

اولین موردی که باید به آن بپردازیم، کاربرد پاسپارتو است. به طور کلی باید گفت که این محصول به منظور قراردهی درست عکس در درون قاب به کار می‌روند. در واقع با کمک پاسپارتو می‌توان حتی بدون نیاز به کراپ کردن تصویر نیز آن را در داخل قاب‌های مختلف قرار داد. امروزه از این محصول به وفور در صنعت چاپ عکس استفاده می‌شود، زیرا می‌تواند جلوه کلی هر نوع قاب عکسی را بهبود دهد. با کمک پاسپارتو می‌‌توان حتی یک قاب عکس بسیار ساده را به یک هدیه عالی تبدیل کرد. پاسپارتو کاربردهای دیگری همچون مراقبت از عکس هم دارد، چون از تماس مستقیم عکس با قاب جلوگیری خواهد شد.

انواع پاسپارتو

امروزه پاسپارتوها در انواع گوناگون و با ساختارهای مختلفی به تولید می‌رسند تا بتوان به کمک آن‌ها تمام نیازهای کاربران را پوشش داد. از جمله پاسپارتوهای محبوب موجود در بازار باید به مواردی همچون تک، شیار دار، دوبل و… اشاره کنیم. در ادامه به هر یک از این محصولات می‌پردازیم.

پاسپارتو تک شیار دار

این مدل محبوب‌ترین مدل از پاسپارتو به شمار می‌آيد که به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت آن واقعاً مناسب به نظر می‌رسد و می‌توان از این محصول به منظور قاب کردن آثار هنری نیز بهره برد.

پاسپارتو تک

پاسپارتو تک به گونه‌ای ساخته می‌شود که دور تا دور تصویر یک نوع بزل یا حاشیه سفید جای بگیرد. این امر موجب خواهد شد تا توجه از سمت قاب به سمت تصویر جلب شود و در نتیجه زیبایی آن بیشتر به نظر برسد.

پاسپارتو دوبل

پاسپارتو دوبل یا پاسپارتو دوگانه شامل دو لایه مختلف است که بر روی یکدیگر قرار می‌گیرند. این دو لایه می‌توانند به بهترین شکل ممکن جذابیت هر نوع تصویری را افزایش دهند. معمولاً لایه زیرین از اندازه بزرگ‌تری برخودار است و رنگ آن نیز کاملاً متمایز از رنگ پاسپارتوی بالایی انتخاب می‌شود.

image 53

پاسپارتو دوبل شیاردار

در سال‌های اخیر شاهد عرضه پاسپارتو دوبل شیاردار نیز بوده‌ایم. این نوع پاسپارتوها با داشتن شیارهای خاصی که در کنار تصویر قرار می‌‌گیرند، قاب عکس شما را منحصربه‌فرد تر می‌کنند. پاسپارتو دوبل شیاردار را می‌توان در اندازه‌های گوناگونی تهیه کرد. شیارهای موجود در این نوع پاسپارتو از نظر اندازه تنوع زیادی دارد.

پاسپارتو عمیق

نام این نوع پاسپارتو به دلیل ایجاد عمق بیشتر بر روی تصاویر انتخاب شده است. پاسپارتو عمیق از جنس مقواهایی ساخته می‌شود که دارای ضخامت بالاتری هستند و همین امر جلوه آن‌ها را به طور کامل تغییر می‌دهد. اهز پاسپارتوهای عمیق در تصاویر مربوط به طبیعت استفاده می‌شود، زیرا برای این نوع قاب‌ها یک انتخاب عالی به شمار می‌روند.

پاسپارتو عمیق دوبل

احتمالاً با توجه به نام‌گذاری این مدل از پاسپارتوها متوجه ساختار کلی آن‌ها شده‌اید. پاسپارتو عمیق دوبل در واقع همان پاسپارتو عمیق است که دو لایه مختلف بر روی آن قرار می‌‌‌گیرند. پاسپارتو عمیق دوبل برای تصاویری که حاوی متن یا نوشته مشخصی هستند به کار گرفته می‌شوند، البته محدودیت خاصی در استفاده از آن‌ها وجود ندارد.

نکات خرید پاسپارتو

به منظور انتخاب بهترین قاب عکس پاسپارتو باید به چند نکته اساسی توجه کرد. امروزه تنوع مربوط به این محصولات بسیار گسترده شده است و همین موضوع می‌تواند منجر به سردرگمی شما شود. به همین جهت، لازم است که به چند نکته مهمی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌‌کنیم دقت داشته باشید تا بتوانید از بین محصولات متنوع، پاسپارتوهای جذاب و قابل قبولی را برای خود انتخاب کنید.

توجه به انتخاب رنگ

اولین مورد، رنگ پاسپارتو است. همان‌طور که گفتیم، در برخی از پاسپارتوها شاهد تضاد رنگی هستیم و بری دیگر تنها با یک رنگ عرضه می‌شوند. به هر روی این شما هستید که باید با توجه به ترکیبات رنگی موجود در تصاویر مدنظرتان، پاسپارتوهای مناسب را انتخاب کنید. به عنوا مثال، اگر عمده رنگ‌های تصویر مدنظر شما در طیف روشن قرار می‌گیرند، به سراغ پاسپارتوهای مشکی بروید. عکس این موضوع نیز صدق می‌کند. خبر خوب این است که امروزه تنوع رنگی در پاسپارتوها به شکل بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است و شما می‌توانید دقیقاً بر حسب سلیقه خود نسبت به تهیه این محصولات اقدام کنید.

توجه به انتخاب ابعاد

گزینه دیگری که باید به آن توجه کرد، ابعاد پاسپارتو است. به طور کلی، میزان پهنای پاسپارتو باید ۱۲ درصد از ابعاد طول باشد. البته باز هم باید بیان کرد که محدودیت مشخصی در این زمینه وجود ندارد و با مشکل خاصی روبرو نخواهید شد. در عکس‌های قدیمی، از پاسپارتوهایی با ابعاد بزرگ‌تر استفاده می‌شود تا میزان آسیب‌دیدگی‌های مربوط به لبه‌های عکس مخفی شوند. ابعاد پاسپارتو نباید بیش از اندازه بزرگ باشد، زیرا ماهیت کلی تصویر مدنظر شما را زیر سوال می‌برد.

توجه به برش پاسپارتو در مدل‌های مختلف

به منظور برش پاسپارتو از یک کاتر ویژه استفاده می‌شود. برش دادن پاسپارتو باید با دقت بسیار زیادی صورت بگیرد تا شاهد تناقض در اندازه بخش‌های مختلف نباشیم. هرچه این برش با ظرافت بیشتری انجام شده باشد، زیبایی پاسپارتو نیز افزایش پیدا می‌کند. پاسپارتوهای باکیفیت همواره از برش‌های خاص و جذابی برخوردار هستند. بنابراین، اگر از جمله افرادی هستید که به دنبال یک قاب عکس پاسپارتو بی‌نظیر و باکیفیت می‌گردند،‌ لازم است که به موارد جزئی‌تری همچون برش پاسپارتو نیز دقت داشته باشید. این همان امری به شمار می‌آيد که تنها کاربران حرفه‌ای به آن توجه اندارد.

image 11

سخن پایانی

پاسپارتو به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای جانبی به منظور افزایش زیبایی تصاویر قاب شده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول که در مدل‌های مختلفی عرضه می‌شود قیمت مناسبی دارد. در زمان خریداری پاسپارتو لازم است که به برش، ابعاد و رنگ توجه داشته باشید تا گزینه قابل قبولی را تهیه کنید. برای خرید قاب عکس پاسپارتو میتوانید به سایت های معتبر چاپ از ما و آریکان آرت مراجعه کنید.

مطالب مشابه را ببینید!