مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی هنگامه قاضیانی + عکس های او و همسرش و ماجرای طلاق و ازدواج

بیوگرافی هنگامه قاضیانی

هنگامه  قاضیانی بازیگر متولد 30 اردیبهشت سال 1349 در شهر مشهد است. او به حرفه خوانندگی و نیز مترجمی نیز مشغول است. او مدرک کارشناسی جغرافیای انسانی و اقتصادی را از دانشگه آزاد گرفته است. مدر کارشناسی ارشد فلسفه غرب را هم از دانشگاه سانفرانسیسکوی آمریکا گرفته است.

بیوگرافی هنگامه قاضیانی

شروع بازیگری در سن 30 سالگی

او برای اولین بار در سن 30 سالگی ایفای نقش کرد. او در سال 1379 برای نخستین بار در فیلم سایه روشن ایفای نقش کرده است.

دلیل اینکه کمی دیر و در سن 30 سالگی به سوی بازیگری رفته است توصیه خانواده پدری اش بود که او هم این کار را شروع کرد. او خودش قبل از رفتن به آمریکا و در سن 22 سالگی بسیار به هنر علاقه داشته است.

بیوگرافی هنگامه قاضیانی

ماجرای ازدواج و طلاق

هنگامه قاضیانی در سن پایین ازدواج کرده است و اطلاعاتی در مورد نحوه آشنایی با همسرش منتشر نشده است. وقتی که او 19 ساله بود تنها فرزندش که پسری به نام اشکان است را به دنیا آورد و بعد از 5 سال و هنگامی که پسرش 5 ساله بود از همسرش جدا شد.

بیوگرافی هنگامه قاضیانی

او در مورد ماجرای طلاقش گفت:

 من یک زن ۲۴ ساله بودم که یک بچه ۵ ساله داشت و در آن زمان کلی از آرزوهایم خراب شده بود البته این شکست برای من یک فرصت بزرگ هم به حساب می آمد. این موضوع که می خواستم در آن زمان بعد از طلاق هم زن باشم و هم مرد برایم خیلی سخت بود و در زمانی که بخواهی هم مرد و هم زن باشی باعث می شود شخصیت انسان دچار تکرار شود و برای من این اتفاق خیلی سخت و تلخ بود.

حالا که مدت ها گذشته است و پسرش بزرگ شده است در مورد رابطه اش با پسرش اشکان می گوید به این دلیل که هیچ دروغی بین من و پسرم وجود ندارد رابطه ما به درستی پیش می رود. ممکن گاهی از گفتن حقیقت به هم رنج بکشیم ولی مهم این است که هیچ وقت به هم دروغ نمی گوییم.

او در مورد رابطه اش با پسرش می گوید:

رابطه من و اشکان همیشه مثل یک مادر و فرزند نبوده است. بعضی وقت ها مادرش هستم ، گاهی وقت ها به عنوان خواهرش بوده ام و خیلی مواقع هم پیش آمده است که به عنوان دوست صمیمی اش بوده ام . به نظرم اشکان هم نسبت من همین حس را دارد.

بیوگرافی هنگامه قاضیانی

نخستین فیلم

او در سال 1379 برای اولی بار در فیلم سایه روشن به کارگردانی حسن هدایت ایفای نقش کرد و سپس در تئاتر مشغول شد و با نمایش مثل خون برای استیک کاری از گروه تئاتر لیو برای نخستین بار بر صحنه تئاتر رفت.

بیوگرافی هنگامه قاضیانی

ترجمه و داوری

او مترجم نیز می باشد و کتاب سرزمین مرد سرخپوست، قانون مرد سفید پوست نوشته ویلکومت واشبرن را در کارنامه اش دارد و البته او به عنوان داور در جشنواره وارنا در بلغارستان هم شرکت کرده است.

بیوگرافی هنگامه قاضیانی

خوانندگی هنگامه قاضیانی

او در دی ماه سال 1394 در تالار وحدت کنسرت موسیقی بانوان را در مقام خواننده با اجرای قطعاتی به یاد مادنی از موسیقی ایران با تنظیم رضا تاجبخش به روی صحنه برده است و خوانندگی هم می کند.

بیوگرافی هنگامه قاضیانی

جایزه سیمرغ

او به دلیل بازی در فیلم به همین سادگی در نقش یک زن خانه دار شهرستانی که در مناسبات شهری تهران امروزی دچار تردید در زندگی با همسرش شده است بازی کرد که برای هم نقش آف ینی توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را در بیست و ششمین دوره جنوشاره فیلم فجر در سال 1386 دریافت کند.

بیوگرافی هنگامه قاضیانی

دومین جایزه سیمرغ

او در سال 1390 با 2 فیلم سینمایی میگرن به کارگردانی مانلی شجاعی فرد و فیلم سینمایی روزهای زندگی به کارگردانی شیخ طادی ایفای نقش کرد و نوانست باز هم برای بازی در فیلم روزهای زندگی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را سی امین جشنواره فیلم فجر به دست آورد.

روزهای زندگی فقط برای هنگامه قاضیانی یک افتخار آفرینی نبود بلکه فیلم در 10 دیگر هم توانست کاندید دیپلم افتخار بهترین فیلم، سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی، سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری، سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه میدانی، سیمرغ بلورین بهترین چهره پردازی و دیپلم افتخار برای بهترین صداگذاری را دریافت کرد که در نیمه اول سال نیز فیلم اکران شد گرچه فیلم در اکران عمومی چندان موفق نبود.

بیوگرافی هنگامه قاضیانی

جراحی زیبایی

او هیچ گاه جراحی زیبایی نکرده است و خودش می گوید که عاشق چین و چروک ها و خطوط روی چهره هستم زیرا نشان می دهد که از چه راهی آمده ام و قدرتم را نشان می دهد. می گوید که عکس های را که بتازگی گرفته است از دوران جوانی اش بیشتر دوست دارد.

بیوگرافی هنگامه قاضیانی

علاقه به رقص و آوازخوانی

او به رقصیدن از سنین خیلی کم علاقه داشته است. از سن 6 سالگی علاقه اش به موسیقی شکل گرفت و رقص را هم همیشه انجام می داد. او بقدری عاشق این دو کار بود که ترجیح می داد پدر و مادرش مدام خانه نباشند تا او بتواند براحتی بخواند و برقصد.

بیوگرافی هنگامه قاضیانی

بازی در سریال هم گناه

هنگامه قاضینی در سریال موفق شبکه نمایش خانگی یعنی سریال هم گناه به کارگردانی مصطفی کیایی ایفای نقش کرد. او در این سریال در کنار پرویز پرستویی، مهتاب کرامتی، محسن کیایی، رویا تیموریان و مسعود رایگان ایفای نقش کرده است. پخش این سریال از اسفند سال 98 شروع شد.

انتشا ویدیوی بدون حجاب

او در آبان سال 1401 ویدیویی با موهای باز و در حال بستن موها در خیابان های تهران از خودش منتشر کرد.

پس از انتشار این ویدیو و یک روز بعد خبر دستگیری و احضار او در فضای مجازی منتشر شد. همزمان با او کتایون ریاحی هم دستگیر شد.

خداحافظی از بازیگری

او در خرداد ماه سال 1402 از بازیگری خداحافظی کرد و اعلام کرد که دره هیچ پروژه بازیگری حضور نخواد یافت.

مطلب مشابه: ◘ بیوگرافی هانیه توسلیبیوگرافی مریلا زارعیبیوگرافی خاطره اسدی

امیدواریم بیوگرافی بازیگر زن ایرانی هنگامه قاضیانی مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

مطالب مشابه را ببینید!