واکنش خرم‌آبادی به سخنان وزیر ارشاد در مورد رفع فیلتر فیس بوک

واکنش خرم‌آبادی به سخنان وزیر ارشاد در مورد رفع فیلتر فیس بوک

واکنش خرم‌آبادی به سخنان وزیر ارشاد در مورد رفع فیلتر فیس بوک

آنچه که آقای جنتی در مورد رفع فیلتر فیس بوک اعلام کرده‌اند آمال و آرزوهای خودشان است و ارتباطی به تصمیمات و برنامه‌های کارگروه ندارد. به نظر من مسأله فیس بوک خیلی کم‌اهمیت‌تر از آن است که وزیر محترم ارشاد این همه از جایگاه خود برای تبلیغ آن هزینه کند .

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه هیچ تصمیمی در خصوص رفع فیلتر فیس بوک نگرفته و برنامه ای هم برای رفع فیلتر آن ندارد.

دکتر عبدالصمد خرم آبادی معاون قضایی دادستان کل کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اعلام کرد: کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه هیچ تصمیمی در خصوص رفع فیلتر فیس بوک نگرفته و برنامه‌ای هم برای رفع فیلتر آن ندارد.

وی ادامه داد:  آنچه که آقای جنتی در مورد رفع فیلتر فیس بوک اعلام کرده‌اند آمال و آرزوهای خودشان است و ارتباطی به تصمیمات و برنامه‌های کارگروه ندارد. به نظر من مسأله فیس بوک خیلی کم‌اهمیت‌تر از آن است که وزیر محترم ارشاد این همه از جایگاه خود برای تبلیغ آن هزینه کند .

معاون قضایی دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: تاریخ انقضای فیس بوک نزدیک است و این سایت به تدریج کاربران خود را از دست می دهد و ریزش کاربران فیس بوک به قدری جدی است که مدیر آن برای جلوگیری از ورشکستگی آن دست به دامن «واتس آپ» شده و اپلیکیشن واتس اپ را 19 میلیارد دلار خریداری کرده است.

خرم‌آبادی گفت:  ادعای وزیر ارشاد مبنی بر اینکه فیس بوک 4 میلیون کاربر ایرانی دارد کذب است و تبلیغ نابجا برای این سایت صهیونیستی محسوب می شود .

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در پاسخ به این سؤال که:” آیا تبلیغ دسترسی به سایت های فیلتر شده مانند فیس بوک جرم است یا خیر؟ ” اظهار داشت: فیس بوک یک شبکه اجتماعی است که محتویات مستهجن فراوانی دارد و طبق بند 1 ماده 15 قانون جرایم رایانهای تشویق و ترغیب کاربران به دسترسی به محتوای مستهجن جرم محسوب می شود.

معاون دادستان کل کشور اظهار داشت : هم اکنون شبکه های اجتماعی متعددی در داخل کشور داریم که توسط بخش خصوصی راه اندازی شده اند و علیرغم عدم حمایت دولت از آنها میلیون ها کاربر ایرانی را جذب کرده اند . کاربرانی که جذب شبکه‌های اجتماعی داخلی شده اند چند برابر کاربران ایرانی هستند که جذب فیس بوک شده اند. با وجودی که یکی از وظایف وزارت ارشاد حمایت از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی است متأسفانه وزیر محترم ارشاد به جای حمایت از آنها هر از چند گاهی به تبلیغ فیس بوک می‌پردازند بطوری که رفع فیلتر این سایت به یکی از آرزوهای ایشان تبدیل شده است.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه افزود: قیاس فیس بوک با ویدئو قیاسی مع‌الفارغ است، چرا که ویدئو یک ابزار است که استفاده و مدیریت آن به طور مطلق در اختیار کاربر است ولی فیس بوک صرفاً یک ابزار نیست، بلکه نمونه‌ای از یک ابزار است که حاوی محتوای مجرمانه فراوان می‌باشد و هدایت و مدیریت آن در اختیار دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران قرار دارد. من از قیاس وزیر محترم ارشاد  تعجب می‌کنم، آیا اگر هیأت نظارت بر مطبوعات یک روزنامه متخلف را به خاطر یکی از مطالب آن توقیف کرد، این بدان معنا است که وزارت ارشاد با پدیده روزنامه و روزنامه‌نگاری مخالف است؟ قطعاً این گونه نیست.

معاون دادستان کل کشور اعلام داشت : آقای جنتی  وزیر محترم ارشاد طوری صحبت می‌کنند که گویی فیس بوک تنها شبکه اجتماعی جهان است، در حالی که فیس بوک یک شبکه در میان انبوهی از شبکه‌های اجتماعی است و ایشان باید بدانند که فیلتر آن به معنی مخالفت با پدیده شبکه‌های اجتماعی نیست.

مطالب مشابه را ببینید!