ورزش صبحگاهی قبل از صبحانه چه فوایدی دارد؟

ورزش صبحگاهی قبل از صبحانه

اگر در اول روز به ورزش بپردازید و فعالیت بدنی داشته باشید، باعث می شود روی پر انرژی و شاداب داشته باشید. ورزش صبحگاهی باعث کاهش وزن و همچنین باعث بهبود روند خواب می شود

 

فواید ورزش صبحگاهی در اول روز

 

با رشد روز افزون تکنولوژی وکاهش فعالیتهای بدنی و همچنین مصرف غذاهای پر کالری و چرب ، اهمیت ورزش و فعالیت فیزیکی در برنامه زندگی برای حفظ سلامتی و طول عمر بسیار قابل توجه بوده و محققین و دانشمندان بر لزوم گنجاندن ورزش دربرنامه زندگی روزانه تاکید فراوان دارند. ورزش بایستی به عنوان بخشی از روش زندگی روزمره باشد و شروع یک روز با ورزش بهترین حالت آن است. نکته اصلی آن است که در چه حالتی میتوانید از ورزش خود نهایت بهره را ببرید.

بسیاری از افراد در مورد غذا خوردن یا نخوردن قبل از ورزش مردد هستند. محققان در مطالعه جدید خود برای رسیدن به پاسخ این سوال به بررسی تجلی ژن در بافت چربی پرداختند.

ورزش صبحگاهی قبل از صبحانه

ورزش صبحگاهی

این مطالعه شامل 10 مرد دارای اضافه وزن بود که قرار شد همگی به مدت 60 دقیقه با شکم خالی و ناشتا پیاده روی کنند. در تاریخ دیگری، همین مردان دو ساعت بعد از خوردن یک صبحانه پرکالری و حاوی کربوهیدرات بالا پیاده روی کردند.
نمونه خون این افراد با فواصل منظم گرفته شد و بافت چربی شان درست قبل از پیاده روی و یک ساعت بعد از پیاده روی جمع آوری شد.
محققان بعد از آزمایش به تفاوت های زیادی در نمونه بافت چربی بدست آمده از هردو آزمایش دست یافتند. در نهایت محققان متوجه شدند ناشتا بودن قبل از ورزش گزینه بهتری است.
دیلان تامپسون، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید:«بعد از غذا خوردن، بافت چربی درگیر واکنش به وعده غذایی است و ورزش در این زمان موجب ایجاد تغییرات سودمند مشابه در بافت چربی نخواهد شد.»
به گفته وی، «از اینرو ورزش در حال ناشتا موجب ایجاد تغییرات مطلوب تری در بافت چربی می شود و این وضعیت در بلندمدت برای سلامت مفید است.»
در مطالعه قبلی هم فواید ورزش در حالت ناشتا مشخص شده و حتی به 20 درصد چربی سوزی بیشتر اشاره شده بود.

معجزه ورزش صبحگاهی قبل از صبحانه

مطالب مشابه را ببینید!