وکیوم فرمینگ، هر آنچه نیاز است از این نوع بسته بندی بدانید

وکیوم فرمینگ

روش های بسته بندی زیادی در دنیا وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد. وکیوم فرمینگ یکی از نوین ترین و به صرفه ترین روشی است که برای کاهش هزینه و افزایش سرعت در بسته بندی ها استفاده می شود. اما وکیوم فرمینگ چیست و چطور می توان از آن استفاده کرد؟

آشنایی با وکیوم فرمینگ

وکیوم فرمینگ

یکی از نوین‌ترین روش‌هایی که برای بسته بندی انواع محصولات می‌توان از آن استفاده کرد وکیوم فرمینگ است. استفاده از وکیوم فرمینگ بسیار گسترده است. به طوری که از بشقاب‌های یک بار مصرف گرفته تا بسیاری از لوازم قنادی‌ها و حتی سینی‌های کشت نشا تمامی در این صنعت تولید می‌شوند.

ارزان بودن و به صرفه بودن این روش درست کردن قالب‌ها می‌تواند یکی از دلایل گسترش و پیشرفت صنعت وکیوم فرمینگ باشد. فرآیند دیگری که بسیار زبان زد است؛ وکیوم پلاستیک است.

وکیوم پلاستیک چیست؟

وکیوم فرمینگ

در فرآیندی که برای وکیوم فرمینگ انجام می‌شود؛ ورقه‌های پلاستکی تحت القای حرارت قرار می‌گیرند. این حرارت پلاستیک را نرم کرده و آماده استفاده می‌کند. به انجام این فرآیند وکیوم پلاستیک می‌گویند.

چرا باید از وکیوم پلاستیک استفاده کرد؟

وکیوم فرمینگ

فرآیند وکیوم فرمینگ و استفاده از وکیوم پلاستیک از جمله فرآیندهای پر کاربرد و بسیار پر استفاده است. اما دلایل زیادی سبب شده تا این روش جایگزین روش‌های سنتی شود. یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از روش ترموفرمینگ ورق‌های پلاستیکی استفاده از دوباره از ضایعات به دست آمده محصولات آن می‌باشد. بازیافت دوباره مواد مصرفی در این روش کمک بسزایی به محیط زیست و جلوگیری از آسیب رسیدن به آن می‌شود. وکیوم پلاستیک یا فرم دهی ورق‌های پلاستیک هم به صورت مکانیکی و هم با فشار هوا انجام می‌شود. در روش ترموفرمینگ مکانیکی ورق‌های پلاستیکی گرما دیده به صورت مکانیکی و با تماس مستقیم شکل داده می‌شود. در این روش از خلاء و فشار هوا استفاده نمی‌شود.

ویژگی های وکیوم فرمینگ

وکیوم فرمینگ

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های استفاده از این روش دقت در ابعاد و جزئیات هندسی محصول نهایی می‌باشد. مشکل اصلی این روش این است که هزینه ساخت قسمت مثبت و منفی قالب نسبت به روش قبل کمی بالاتر می‌رود. یکی از زیر شاخه‌های ترموفرمینگ، روش شکل دهی پلاستیک با فشار هوا می‌باشد.

از مزیت‌ها و خصوصیات مثبت این روش نسبت به وکیوم پلاستیک که از خلاء استفاده می‌شود این است که در این روش از محدودیت حداکثر فشار استفاده نمی‌شود و تنها تفاوت آن با وکیوم فرمینگ پلاستیک این است که فشار هوا از بالا به ورق‌های چسبیده به قالب وارد می‌شود. و با توجه به منافذی که میان ورق و قالب وجود دارد، هوای موجود خارج می‌شود.

وکیوم پوشش نوین و خدمات آن در زمینه وکیوم فرمینگ

وکیوم پوشش نوین با به‌کارگیری افراد متخصص در این زمینه توانسته است محصولات با کیفیتی را تولید کند و بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد.

از جمله خدماتی که این شرکت صنایع وکیوم فرمینگ ارائه می‌کند؛ سینی‌های مخصوص کشت نشا است. با پیشرفت صنعت‌های گلخانه‌ای استفاده از سینی کاشت نشا نیز بسیار رونق پیدا کرده است. نشا جوانه گیاهی است که هنوز آمادگی کاشت در بستر اصلی را ندارد.

وکیوم فرمینگ

کشاورزان، باغداری‌ها و گلخانه‌ها می‌توانند به جای استفاده از گلدان‌های جاگیر و بزرگ از این سینی‌ها استفاده کنند. ویژگی این سینی‌ها دوام و استحکام خوبشان در استفاده طولانی مدت است.

یکی دیگر از کاربردهای وکیوم فرمینگ ظروف یکبار مصرف است که در بسیاری از اصناف مانند رستوران ها، محضر عقد و تالارهای پذیرایی و بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار میگیرد.

امروزه بسیاری از خدمات مجالس ظروف و تجهیزات خود را با این شیوه بسته بندی می نمایند تا علاوه بر لوکس و زیبا بودن باعث محافظ آنها شده و از نظر بهداشتی نیز شرایط مناسبی داشته باشند.

علاوه بر این شرکت وکیوم پوشش نوین با استفاده از جدیدترین قالب‌ها در فرآیند وکیوم پلاستیک، انواع وکیوم فرمینگ های مخصوص لوازم پزشکی، لوازم یک بار مصرف، قالب‌های انواع اسباب بازی، لوازم پزشکی و… را تولید کرده است. می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش به وب سایت وکیوم پوشش نوین مراجعه کنید. رپورتاژ آگهی /

مطالب مشابه را ببینید!