مجله تاپ‌ناز‌

ویزای ازبکستان | نحوه اخذ ویزا و مدارک و شرایط مورد نیاز

ویزای ازبکستان

شرایط اخذ ویزای ازبکستان چیست؟ برای گرفتن ویزای ازبکستان چه مدارکی لازم است و شرایط چیست؟

ازبکستان یکی ز کشورهای واقع شده در آسیای میانه است که تعداد زیادی مهاجر به صورت سالانه به این کشور وارد می شوند و ویزای ازبکستان را دریافت می کنند و می توانند براحتی در این کشور اقامت کنند و به شغل دلخواه و تحصیل بپردازند.

کشور ازبکستان به دلیل بالا حجم واردات و صادرات توانسته است که پیشرفت اقتصادی خوبی داشته باشد و از حصولات مهم این کشور به منبع درآمد خوبی برسد. اقلامی مانند پنبه، مواد غذایی، ماشین آلات، طلا و دیگر اقلام باعث شده است که این کشور به درآمد خوبی برسد و اشتغال زایی کند.

برای مهاجرت به کشور ازبکستان باید شریط و تعهداتی که درباره نحوه دریافت ویزای ازبکستان بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

دریافت ویزای ازبکستان و شرایط لازم

ویزای ازبکستان نواع مختلفی دارد و در این کشور می توانید انواع ویزای توریستی، عادی، ترانزیت، توریستی فوری، تجاری، ویزای تحصیلی و کاری را دریافت کنید. یکی از ویزاهای پرکاربرد در کشور ازبکستان که خیلی ها آن را دریافت کرده اند ویزای توریستی است که برای گشت و گذار ئ سیاحت در این کشور صادر می شود و سالانه توریست های زیادی با این ویزا وارد ازبکستان می شوند.

ویزای ازبکستان

مدارک مورد نیاز:

برای دریافت هر نوع از ویزا ارائه این مدارک الزامی است و تنها در برخی از موارد باید اسناد و مدارکی دیگر نیز برای اثبات میزان تحصیلات، بودجه مالی و … ارائه شود این مدارک شامل موارد زیر هستند:

  • عکس پرسنلی پاسپوت و گذرنامه
  • اصل و کپی از گذرنامه با اعتبار ۶ ماهه
  • اصل و کپی از شناسنامه
  • گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه

 

ویزای کاری:

نحوه دریافت ویزای ازبکستان با توجه به منظور و مقصدی که فرد از مهاجرت دارد متفاوت است به عنوان مثال برای دریافت ویزای کاری در ازبکستان فرد باید نامه پذیرش و دعوتنامه کارفرمای ازبکستانی خود را ارائه دهد و تنها در صورتی می تواند ویزای کاری دریافت کند که تخصص و مهارت لازم را در زمینه شغلی داشته باشد.

ویزای ازبکستان

ویزای تحصیلی:

افرادی که با مقاصد تحصیلی به این کشور مهاجرت می کنند باید از نوع ویزای تحصیلی استفاده کنند پذیرش از سوی دانشگاه های معتبر در این کشور از جمله شرایط اساسی برای پذیرش است ویزای تحصیلی ازبکستان است که فرد متاضی باید تاییده دانشگاه را ارائه دهد.

ویزای ازبکستان

ویزای تجاری:

این ویزا متعلق به افراد سرمایه گذاری است که قصد سرمایه گذاری تجاری در ازبکستان را دارند از جمله شرایط اساسی در پذیرش این ویزا داشتن بودجه مالی است که باید فرد برای اثبات آن مدارک لازمه را نیز ارائه دهد.

از جمله شرایط عمومی که برای دریافت ویزای ازبکستان می توان به آن اشاره کرد حق اقامت ۳۰ روزه برای شهروندانی است که در اروپا  زندگی می کنند به ویژه برای شهروندان آمریکایی که قصد مهاجرت و اقامت در ازبکستان را دارند.

ویزای قطرویزای تاجیکستان

امیدواریم که مطلب دریافت ویزای ازبکستان مورد توجه شما قرار گرفته باشد و طلاعات مفید را دریافت کرده باشید.

 

مطالب مشابه را ببینید!