مجله تاپ‌ناز‌

ویژگی های افراد گرم مزاج + نحوه شناسایی طبع گرم و تر و یا طبع گرم و خشک

ویژگی های افراد گرم مزاج

ویژگی های افراد گرم مزاج با افراد سرد مزاج متفاوت است و این افرا به دو دسته گرم و تر، گرم و خشک تقسیم می شوند افراد با مزاج گرم تر انسان هایی جسور و شجاع هستند و معمولا پیرو و رهبر گروه هستند و افراد با مزاج گرم و خشک خیلی زود عصبانی می شوند و زود هم آرام می شوند، افرادی باهوش و پرحرف و بسیار پر جنب و جوش هستند.

انسان با هر مزاجی سبک زندگی خاص خودش را دارد و مزاج همه انسان ها هم متفاوت است پس زسبک زندگی آنها هم متفاوت می باشد و مصرف غذایی این افراد هم با هم فرق می کند. یکی از بهترین مزاج ها در حقیقت گرم و تر است و این افراد با مزاج گرم برن گرا و اجتماعی هستند و باید مصرف بعضی از غذاها مانند ماکارونی و انواع فست فود را کاهش دهند. در ادامه ویژگی های افراد گرم مزاج را می خوانید.

ویژگی های افراد گرم مزاج

افراد گرم مزاج مشخصاتی مانند، نبض قوی، اندام های بزرگ، عضله خیلی به مفصل، قفسه سینه پهن و بزرگ، عرق برجسته قابل مشاهده و عضلات کلفت و بزرگ دارند که در طب سنتی افراد گرم مزاج به دو نوع تقسیم می شوند. اول گروهی که طبع گرم و تر دارند و در گروه بهاری (دموی) قرار دارند و گروهی که مزاج گرم و خشک دارند و در گروه تابستانی (صفرا) قرار می گیرند جز ویژگی های افراد گرم مزاج می باشند.

 

شناخت افراد گرم مزاج

  • افراد گرم مزاج معمولا تنومند و عضلانی هستند پوست آن ها گرم و نرم است رنگ پوستشان مایل به قرمز و صورتی است. (گرم و تر)
  • این افراد از نظر روحی افراد بشاش و اهل بگو و بخند و شاد هستند که همین شادی را به دیگران منتقل می کنند که بیشتر آن ها افراد سالم و بااستعدادی می باشند. (گرم و تر)
  • چنین افرادی بیشتر دچار بیماری می شوند و امکان فشار خون، چربی و قند بالا دارند و همچنین ممکن است دچار جوش و دمل و خارش پوستی شوند که چنین خصوصیاتی متعلق به ویژگی های افراد گرم مزاج است. (گرم و تر)
  • این افراد لاغر اندام بوده و رنگ چهره آن ها به زردی می زند جز ویژگی های افراد گرم مزاج است. (گرم و خشک)
  • افراد گرم مزاج تحمل گرما را ندارند افراد پر جنب و جوش و پر انرژی هستند. (گرم و خشک)
  • این افراد خواب کمتری دارند و زود عصبی می شوند و زود هم آرام می گیرند. (گرم و خشک)

ویژگی های افراد گرم مزاج

شناسایی افراد با مزاج گرم و تر

این افراد که همان دموی مزاج ها هستند دارای حجم خون بالا و اشتها زیاد برای غذا خوردن دارند و به همین دلیل معمولا دارای اضافه وزن می باشند. این اشخاص روحیه مهربان و برون گرا دارند و باید از غذا های با طبع لطیف برای کاهش غلظت خون خود استفاده کنند. این افراد بهتر است از خوردن غذا های نشاسته ای و مصرف فست فود و تند خودداری کنند در عوض مصرف خاکشیر، تخم ریحان، سوپ، آش جو، نان جو، برگ زردآلو، هلو، انجیر برای این افراد مناسب می باشد و همچنین مصرف چای و سیر و سرکه و بادنجان و نوشابه و آب یخ را کم کنند. کسانی که مزاج گرم دارند خیلی به خوردن شیرینی و غذا چرب و سنگین و کباب و کله پاچه و هلیم علاقه دارند که مصرف این نوع خوراکی ها اصلا برایشان خوب نیست یعنی باید از مصرف این غذا ها پرهیز نمایند و زیاده روی نکنند و اگر در مصرف گوشت قرمز، برنج، غذا های سنگین و چرب و تند و شور زیاده روی کنند دچار مشکلاتی از قبیل رویش مو زائد در بدن، چاقی، خواب آلودگی زیاد و احتمال سکته در آن ها ایجاد می شود.

 

شناسایی افراد با مزاج یا گرم و خشک

این افراد که همان صفرا مزاج ها نام دارند با شخصیتی لاغر و پوست سفید که معمولا دهانی خشک دارند که همینطور کم خواب بوده و به ترشی، لواشک، سرکه، خیار و کاهو علاقه دارند. این گروه افراد نباید پر خوری کنند و مصرف شیرینی برایشان قدغن است. مصرف خوراکی های سیر، پیاز، ادویه تند، گوشت قرمز، موز، خربزه، انجیر، آناناس، غذا های سرخ شده، گردو، پسته، فندق، نارگیل مضر می باشد که مصرف زیادش بدن را از حالت تعادل خارج می کند و دچار علائمی مانند: خشکی پوست، بی خوابی، اضطراب، تپش قلب می شوند که در مقابل آن مواد، خوردن سوپ جو، گوشت مرغ، آش با ماست، کدو، اسفناج، گشنیز بسیار مفید بوده و نوشیدنی های مناسب برای این افراد شربت لیمو، آلو، نارنج، سکنجبین، دوغ ترش، ماالشعیر و میوه هایی مانند: هویج، انار، زرشک، گوجه سبز، گلابی، آلبالو، سیب، شاتوت، نخود فرنگی، تمشک، زردآلو، هلو و کدو برای این افراد توصیه می شود.

با دانستن طبع بدن خود می توانید سبک زندگی خود را تنظیم کنید و بعضی از مواد غذایی را بیشتر یا کمتر استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید:  اطلاعاتی در مورد مزاج افراد مختلف

مطالب مشابه را ببینید!