مجله تاپ‌ناز‌

ویژگی های یک وکیل خوب برای مهاجرت به ترکیه

چکیده : هر ساله تعداد بسیار زیادی از ایرانیان متقاضی مهاجرت و اخذ اقامت ترکیه هستند. اگرچه که استفاده از خدمات و مشاوره وکیل مهاجرتی در مسیر مهاجرت به کشور ترکیه اجباری نیست، اما وجود یک وکیل مجرب در کنار شما باعث انجام شدن هرچه سریعتر مراحل اخذ اقامت ترکیه خواهد شد و احتمال پیش آمدن مشکلات قانونی را به صفر خواهد رساند

هر ساله تعداد بسیار زیادی از ایرانیان متقاضی مهاجرت و اخذ اقامت ترکیه هستند. اگرچه که استفاده از خدمات و مشاوره وکیل مهاجرتی در مسیر مهاجرت به کشور ترکیه اجباری نیست، اما وجود یک وکیل مجرب در کنار شما باعث انجام شدن هرچه سریعتر مراحل اخذ اقامت ترکیه خواهد شد و احتمال پیش آمدن مشکلات قانونی را به صفر خواهد رساند. از طرفی انتخاب یک وکیل نامناسب پول و وقت شما را هدر داده و مشکلات جدی برای شما ایجاد خواهد کرد. به همین دلیل اطلاع از ویژگی‌ های یک وکیل خوب برای مهاجرت به ترکیه اهمیت زیادی دارد. در این مقاله معیارهای انتخاب وکیل مهاجرت به ترکیه را بررسی خواهیم کرد.

ویژگی های یک وکیل خوب برای مهاجرت به ترکیه

مشخصات وکیل مهاجرت به ترکیه

امروزه بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کشور ترکیه ترجیح می‌دهند تا از خدمات یک وکیل مهاجرتی استفاده کنند تا در مسیر اخذ اقامت خود دچار مشکل نشوند و بتوانند در اسرع وقت به ترکیه مهاجرت کنند. اما این روزها بسیاری از افراد، مدعی امر وکالت در امور مهاجرتی و داشتن تخصص در این زمینه هستند و تبلیغات بسیار، باعث سردرگمی متقاضیان برای انتخاب وکیل خوب و مناسب شده است. بنابراین اطلاع از مشخصات و ویژگی‌های یک وکیل خوب تصمیم‌گیری را راحت‌تر خواهد کرد. به طور کلی وکیل مهاجرت به ترکیه باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • دارای تحصیلات حقوقی و مدرک معتبر دانشگاهی باشد.
 • دارای مجوز وکالت باشد.
 • دارای دفتر کار حضوری باشد.
 • برای پیشبرد پرونده و امور مهاجرتی به زبان ترکی و فارسی مسلط باشد.
 • از جدیدترین قوانین مهاجرتی ترکیه کاملا آگاه بوده و به‌روز باشد.
 • ترجیحاً دارای دفتر کار در ترکیه و یا دارای روابط مناسبی در ترکیه باشد.
 • دارای شهرت خوب و سابقه بالا باشد.
 • توانایی حل مشکلات ناگهانی و غیرمنتظره در مسیر مهاجرت شما را داشته باشد.
 • دارای صداقت و تعهد در شغل وکالت باشد.

خدمات وکیل مهاجرت به ترکیه

چه قصد تحصیل در ترکیه را داشته باشید و چه قصد سرمایه‌گذاری در ترکیه، زمانی که برای بستن قرارداد با وکیل خود ملاقات می‌کنید باید از خدماتی که به شما ارائه خواهد شد و یا امکان ارائه آن وجود دارد، اطلاعات کافی داشته باشید تا دچار مشکل نشوید. خدماتی که وکیل مهاجرتی ترکیه می‌تواند به شما ارائه کند عبارت است از:

 • اخذ استعلامات لازم
 • افتتاح حساب در ترکیه
 • انجام مراحل قانونی انتقال پول
 • اخذ اقامت موقت ترکیه
 • اخذ تابعیت ترکیه
 • اخذ شماره مالیاتی ترکیه
 • ثبت شرکت در ترکیه
 • ازدواج در ترکیه
 • پیگیری دعاوی حقوقی و کیفری

هزینه وکیل مهاجرت به ترکیه

دستمزد و هزینه وکیل مهاجرتی به خدماتی که نیاز دارید تا وکیل برای شما انجام دهد بستگی دارد. بنابراین نمی‌توان به طور دقیق اعلام کرد که این هزینه چقدر است. در بعضی موارد شرایط پرونده متقاضی پیچیده و دشوار است و وکیل باید اقدامات زیادی برای حل مشکل پرونده انجام دهد که مبلغ دستمزد را افزایش خواهد داد. همچنین شیوه مهاجرتی شما در میزان هزینه‌ای که باید برای وکیل پرداخت کنید، تأثیرگذار است. به عنوان مثال پرونده تحصیل در ترکیه راحت‌تر از سرمایه‌گذاری در ترکیه است.

مهم ترین ویژگی های وکیل خوب مهاجرت به ترکیه

آیا استفاده از خدمات وکیل مهاجرت ضروری است؟

استفاده از خدمات وکیل مهاجرتی برای دریافت اقامت کشور ترکیه هیچ الزامی ندارد و اگر شما به حد کافی به قوانین مهاجرتی و مراحل اخذ اقامت در ترکیه آشنا هستید می‌توانید به تنهایی و بدون نیاز به وکیل این مسیر را طی کنید. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که مسیر مهاجرت مسیری پر پیچ و خمی است و قوانین مهاجرتی به سرعت تغییر می‌کنند. بنابراین برای اینکه مدارک شما به طور صحیح و در سریعترین زمان ممکن آماده شده و اقامت شما دچار مشکل نشود، بهتر است تا از وکیل مهاجرتی کمک بگیرید. همچنین به خاطر داشته باشید در صورتی که دچار مشکل قانونی شوید دردسرهای جدی برای شما پیش خواهد آمد و حتی ممکن است از کشور ترکیه اخراج شوید و دیگر مجاز به ورود به ترکیه نخواهید بود.

مهاجرت به ترکیه موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

اگر قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید و به دنبال وکلای ماهر و معتبر هستید، استفاده از خدمات موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این موسسه با گرد هم آوردن بهترین وکلای مهاجرتی ترکیه، سال‌ها در زمینه اعزام دانشجو برای تحصیل در ترکیه، دریافت اقامت کاری و سرمایه‌گذاری در ترکیه فعالیت داشته و در حال حاضر دارای 5 شعبه فعال در شهرهای تهران، مشهد، شیراز، اصفهان و رشت است. شهرت موسسه مهاجرتی اصطهباناتی نه به دلیل تبلیغات، بلکه به دلیل خدمات بسیار خوب، تعهد زیاد نسبت به متقاضیان مهاجرت و پرونده‌های موفق مهاجرتی این موسسه است.

وکیل مهاجرتی برای سرمایه گذاری در ترکیه

مهاجرت از طریق سرمایه ‌‌گذاری در ترکیه یکی از روش‌های محبوب برای اخذ اقامت این کشور است. طی سال‌های اخیر ترکیه امکاناتی را فراهم کرده تا سرمایه‌گذاران خارجی را جذب کند. یکی از این امکانات اهدای تابعیت و پاسپورت ترکیه است. مهاجرت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری راه‌های بسیاری دارد از جمله ثبت شرکت، خرید ملک، خرید سهام، اوراق قرضه، کارآفرینی و سپرده‌گذاری در بانک‌های ترکیه. هر یک از این روش‌ها شرایط و قوانین مخصوص به خود را دارد. از همین جهت استفاده از راهنمایی و خدمات وکیل مهاجرتی در زمینه سرمایه‌گذاری در ترکیه باعث می‌شود شما نگرانی از بابت مراحل انجام کار نداشته باشید و در اسرع وقت اقامت خود را دریافت کنید.

سخن پایانی

در این مقاله ویژگی های یک وکیل خوب برای مهاجرت به ترکیه را بررسی کردیم. اگر قصد دارید به ترکیه مهاجرت کنید و اقامت دائم این کشور زیبا را به دست بیاورید و یا اگر قصد دارید به طور موقت در ترکیه زندگی کنید و سپس اقامت کشورهای اروپایی را دریافت کنید، کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرتی مجرب به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

 اگر به دنبال بهترین وکیل مهاجرت به ترکیه در تهران هستید توصیه می‌کنیم از خدماتمهاجرت به ترکیه موسسه مهاجرتی اصطهباناتیاستفاده کنید. وکلای این موسسه با سالها تجربه و حل پرونده‌های دشوار مهاجرتی، جامع‌ترین مشاوره مهاجرتی ترکیه را در اختیار شما قرار خواهند داد و طبق جدیدترین قوانین مهاجرتی ترکیه شما را راهنمایی خواهند کرد. برای دریافت مشاوره و پرسیدن سوالات خود در خصوص اخذ اقامت ترکیه می‌توانید با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی تماس حاصل فرمایید.

مطالب مشابه را ببینید!