مجله تاپ‌ناز‌

پتینه کاری روی سقف و دیوار (مدل های تصاویر پتینه کاری شیک و جذاب)

پتینه کاری بر روی دیوار یکی از ایده های عالی برای ساخت محیطی لاکچری در منزل به حساب می آید. این رنگ و بافت ها را طوری انتخاب کنید که محیط منزل شما روشن تر و بازتر به نظر برسد. این طرح مخصوصا در اتاق های کوچک بسیار جذاب است.

قبل از معرفی مدل های زیبای پتینه کاری روی دیوار بهتر است با پتینه آشنا شویم. پتینه هنر کهنه کردن و یا به عبارتی رنگ و لعاب دادن به اجسام، سطوح، اشیاء و هر چیز رنگ پذیر دیگری است. با این تعریف روشن شند که پتینه دامنه کار وسیعی را شامل می شود و می توان پتینه روی چوب، شیشه و … را نیز انجام داد. با وجود این توضیحات آنچه که بیشتر از همه مورد استقبال قرار می گیرد، پتیمه بر روی دیوار است.

تصاویر مدل پتینه کاری روی دیوار

در محیط منزل برای ایجاد دکوراسیونی فوق العاده و ایده آل و زیبایی هر چه تمام منزل کارهای متفاوتی مانند نقاشی بر روی دیوار، تزیین دیوار، استفاده از کاغذ دیواری و … انجام می دهیم. بیشتر این موارد با هدف ایجاد محیطی زیبا و متنوع یکنواختی صورت می گیرد. گاهی اوقات هم این کارها برای ترمیم خرابی ها و جبران فرسودگی منزل استفاده می شود.

پتینه کاری

پتینه به دو گروه کلی رنگ و بافت تفسیم می شود و می توان آن را روی بسیاری از طرح های آجری، چوبی، گرانیت، سنگی و … به راحتی اجرا نمود. در قدیم بیشتر پتینه کاری محدود به رنگ بود و کمتر بافت در آن درگیر می شد. امروزه قدرت انتخاب مشتری در انتخاب رنگ های دکوراتیو یا پتینه بیشتر شده و می تواند متناسب با سلیقه خود بافت، طرح و رنگ دلخواه خود را در اتاق یا منزل خود پیاده کنید. به همین خاطر پتینه از نقاشی، رنگ آمیزی و کاغذ دیواری فاصله می گیرد و تقریبا همه این موارد با هم به صورت جامع شامل می شود. چنانچه شما در این انتخاب مقداری خلاقیت به خرج دهید، طرحی بکر و متفاوت را ایجاد خواهید کرد.

پتینه کاری

پتینه بافتی ضخیم روی دیوار ایجاد می کند، در فصل زمستان محیط منزل شما را گرم می کند. می توانید رنگی را برای پتینه انتخاب کنید که محیط منزل شما را روشن تر و گرم تر کند.

پتینه کاری

مدل های پتینه کاری

همان طور که می دانید قسمت مهمی از دکوراسیون داخلی را دیوارها تشکیل می دهند و یکی از روش های ایجاد تنوع در دیوارها پتینه کاری است که تغییرات جذاب و جالبی در دکوراسیون داخلی به وجود می آورد و در واقع یکی از روش های رنگ آمیزی به شمار می رود که نوعی بافت روی سطح دیوارها به وجود می آورد و نقش مهمی در زیباتر شدن دکوراسیون داخلی منزل ایفا می کند.

پتینه کاری

پتینه کاری انواع مختلفی دارد که بسته به سلیقه تان می توانید از نوع برجسته  یا مسطح آن استفاده کنید که روی سطوح مختلف مانند رنگ اکریلیک، رنگ روغنی و پلاستیک انجام داده می شود، استفاده از پتینه کاری برای خانه های فرسوده، ترک خورده و قدیمی گزینه مناسب است و البته پیش از اقدام به انجام این کار در مورد قیمت آن هم پرس و جو کنید، در ادامه جدیدترین مدل های پتینه کاری را مشاهده می کنید و بنا به سلیقه خود می توانید طرحی مناسب از آن را انتخاب کنید. اگر شما عزیزان به دنبال طرحی زیبا و شیک برای پتینه کاری دیوارها هستید، بهتر است با ما همراه باشید.

پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری پتینه کاری

 

مطالب مشابه را ببینید!