مجله تاپ‌ناز‌

پد آرایش پاک کن چیست؟ معرفی انواع پدر پاک کننده آرایش صورت

پد آرایش پاک کن چیست؟ معرفی انواع پدر پاک کننده آرایش صورت

درست است که آرایش کردن یکی از لذت بخش ترین کارها برای همه بانوان است اما تقریبا پاک کردن آرایش برای بیشتر خانم ها یک چالش بزرگ محسوب می شود. امروزه با روی کار آمدن انواع محصولات آرایش پاک کن این دغدغه تا حد زیادی رفع شده است. پد آرایش پاک کن دقیقا یکی از محصولاتی است که قبل از شستشوی صورت می توانید تمام مواد آرایشی را از قسمت های مختلف پوست پاک کنید.

پد آرایش پاک کن برای پاک کردن آرایش چشم ها، صورت، ابرو، لب و … استفاده می شود و به راحتی تمام آلودگی ها را از سطح پوست پاک می کند. آرایش پاک کن ها از جنس های لطیف ساخته می شوند و در دو مدل یکبار مصرف و چند بار مصرف وجود دارند. استفاده از این محصول هیچ گونه آسیبی به پوست وارد نمی کند. برای پاک کردن صورت با پد می توان از انواع میسلار واتر استفاده کرد. در زیر بیشتر با کارایی و انواع نمونه های پد آرایش پاک کنی آشنا می شویم.

آشنایی با پد آرایش پاک‌کن

پد آرایش پاک کن چیست؟ معرفی انواع پدر پاک کننده آرایش صورت

پد آرایش پاک کن یکی از محصولات آرایشی است که شکل ظاهری آن گرد یا بیضی است. این پد پاک کردن آرایش را به امری لذت بخش تبدیل کرده است. از آنجا که بیشتر محصولات آرایشی با شستشو از روی پوست پاک نمی شوند در نتیجه باید قبل از شستشو صورت کاملا تمیز شود.

همانطور که آرایش تمیز و حرفه ای برای تمامی خانم ها لذت بخش است تمیز کردن حرفه ای پوست هم دو برابر ضرورت دارد. بیشتر مشکلات پوستی که افراد درگیر آن هستند نتیجه ماندن طولانی مدت آلودگی ها بر روی سطح پوست است. پد آرایش پاک کن یکی از محصولات ضروری است که برای تمام آرایشگران عادی و حرفه ای لازم است. بر روی این پد ها می توان انواع محصولات آرایش پاک کن مناسب پوست خود را ریخت و پوست را تمیز کرد.

جنس پد آرایش پاک کن

جنس پد آرایش پاک کن در انواع برندها و با توجه به نوع پد متفاوت است. معمولا پدهای یکبار مصرف از الیاف نرم کتان و پنبه ساخته می شوند. استفاده از این الیاف هیچ گونه آسیبی به پوست وارد نمی کند. جنس کتان و پنبه باعث ایجاد قرمزی، زخم، حساسیت و خارش نمی شود. دور برخی از پدها دوخته می شود تا الیاف پنبه از داخل پد خارج نشود. اما برخی از مدل ها دور دوخت نیستند و پنبه به صورت فشرده داخل آنها قرار دارد. جنس این مدل ها به نحوی است که هنگام استفاده الیاف خارج نمی شوند.

پدهای بیضی شکل جنس پنبه بیشتر برای پاک کردن آرایش پوست مناسب هستند. اما برای پاک کردن آرایش چشم ها می توان مدل های کتان یا پنبه گردی شکل را استفاده کنید.

دسته ای دیگر از پدها از جنس مواد حوله ای نرم مانند بامبو، پنبه بسیار فشرده، پد میکروفایبر و مخملی، پلی استر، پارچه و … هستند. این پدها قابل شستشو و استفاده مجدد هستند. این جنس ها به نحوی ساخته می شوند که به راحتی مواد آرایشی را از سطح پوست پاک می کنند. شستشوی این پدها راحت است و جنس آن ها طوری است که هم آرایش را به صورت عمقی پاک می کنند و هم سریعا تمیز می شوند.

ویژگی های پد آرایش پاک کن

پد آرایش پاک کن چیست؟ معرفی انواع پدر پاک کننده آرایش صورت

لازمه پاک کردن یک آرایش به صورت اصولی و تمیز، داشتن لوازم آرایشی کاربردی و مفید است. شما نمی توانید از هر پارچه یا الیافی برای تمیز کردن پوست استفاده کنید چون به شدت پوست صورت حساس است و دچار حساسیت و آسیب می شود. از این رو محصولات آرایش پاک کن خود را همراه با پدهای آرایشی پاک کنید.

از آنجایی که مراقبت از صورت به سلامت آن کمک می کند در نتیجه پیدا کردن یک پد مناسب برای پاک کردن آرایش کمی با حساسیت همراه است. با شناختی که از ویژگی های این پدها بدست می آورید به راحتی می توانید محصول مناسب با پوست خود را پیدا کنید.

یکی از ویژگی های پدهای پاک کننده صورت جنس باکیفیت و مرغوب آن هاست. این پدها از الیاف نرم و بدون حساسیت ساخته می شوند. این الیاف هیچ گونه آسیبی به پوست وارد نمی کنند. برخی از برندها برای هر قسمت صورت یک پد اختصاصی طراحی کرده اند. مثلا با توجه به حساسیت بالای چشم ها پدهایی را به صورت اختصاصی برای پاک کردن آرایش چشم طراحی کرده اند. به طور کلی برای افرادی که جراحی های چشمی انجام داده اند و یا چشم های حساسی دارند بهتر است از پدهای مخصوص چشم استفاده کنند.

پدهای پاک کننده آرایش از پنبه های حجیم و فشرده ساخته شده اند و سطح صاف و یکدستی دارند. هنگام استفاده از این پدها هیچ گونه پرزی روی پوست باقی نمی ماند و پوست به صورت عمقی تمیز می شود. اما اگر شما بخواهید برای پاک کردن آرایش صورت از پنبه استفاده کنید به احتمال زیاد تارهای پنبه به پوست می چسبند و یا ممکن است داخل چشم بروند. قدرت جذب پنبه نسبت به پدها کمتر است در نتیجه برای یک پاکسازی عمیق پدها گزینه ایده آلی هستند.

 • طراحی این پدها به نحوی است که به راحتی می توان آن را روی انگشت ها قرار داد و نقاط حساس صورت را پاک کرد.
 • این پدها قادر هستند هر گونه آلودگی چرب و غیر چرب را از روی پوست پاک کنند. استفاده از پد و آرایش پاک کن مناسب پوست یک ضرورت در روتین پوستی است.
 • برای تمامی پوست ها میتوان از پدها استفاده کرد. ابعاد این پدها متفاوت است. برخی از برندها مدل های صورت و چشم را به صورت جداگانه با ابعاد متفاوتی عرضه میکنند.
 • این پدها بسیار سبک و قابل حمل هستند و شما حتی در مسافرت هم می توانید آنها را همراه خود داشته باشید تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید و آرایش خود را سر وقت پاک کنید.
 • این پدها بافت چند لایه دارند در نتیجه قابلیت استفاده از هر دو طرف را دارند.

انواع پد آرایش پاک کن

پد آرایش پاک کن چیست؟ معرفی انواع پدر پاک کننده آرایش صورت

پد آرایش پاک کن با طیف گسترده ای از مدل های مختلف عرضه می شود. هر برندی مدل های مختلفی را تولید میکند. پدها از لحاظ جنس دارای تنوع بالایی از قبیل پنبه، کتان، حوله، بامبو و… هستند. از نظر ابعاد هم این پدها در اندازه های مختلفی طراحی شده اند. اما به طور کلی پدهای پاک کننده آرایش در دو مدل قابل شستشو و یکبار مصرف تولید می شوند.

پدهای یکبار مصرف

پد آرایش پاک کن چیست؟ معرفی انواع پدر پاک کننده آرایش صورت

پد آرایش پاک کن یکبار مصرف از جنس پنبه و کتان است. این پدها تنها یکبار قابل استفاده هستند. قدرت جذب بالا، عدم حساسیت، مناسب انواع پوست ها و … تنها بخشی از ویژگی های این پدها هستند. این پدها در قالب پک های چند تایی عرضه می شود که برای مصرف یک مدت جوابگو است. این پدها بعد از استفاده باید دور ریخته شوند و به هیچ وجه قابل استفاده مجدد نیستند.

پدهای چند بار مصرف

پد آرایش پاک کن چیست؟ معرفی انواع پدر پاک کننده آرایش صورت

متاسفانه صنعت زیبایی با تولید پد آرایش پاک کن یکبار مصرف سرانه تولید زباله در این صنعت را به طرز چشمگیری افزایش داد. شاید بر این باور باشید که تنها محصولات پلاستیکی برای محیط زیست مشکل ساز هستند. اما باید بدانید پدها، دستمال های مرطوب، پنبه و… هم در دسته زباله هایی هستند که هر روز به حجم آن ها اضافه می شود و برای محیط زیست مشکل ساز هستند.

در این بین با استفاده از پدهای چند بار مصرف می توانید این مشکل زیست محیطی را رفع کنید. این پدها قابلیت جذب مواد آرایشی را دارند و بعد از پاک کردن آرایش می توان به راحتی آن ها را شستشو داد. پدهای چند بار مصرف بعد از خشک شدن مجددا قابل استفاده هستند. با این پدها می توان انواع آرایش های بسیار سخت را هم پاک کرد. پدهای چند بار مصرف در انواع برندهای مختلف، جنس های مختلف و قیمت متفاوت وجود دارند. پدهای آرایش پاک کن چند بار مصرف از جنس های حوله ای مانند بامبو، میکروفیبر، پارچه لیوسل، پنبه، پلی استر و … ساخته می شوند.

فاکتورهای مهم در انتخاب پدهای آرایشی چند بار مصرف

پد آرایش پاک کن چیست؟ معرفی انواع پدر پاک کننده آرایش صورت

برای انتخاب پد آرایش پاک کن چند بار مصرف باید روی برخی از فاکتورهای مهمی از قبیل جنس پد، دارا بودن کیسه نگهدارنده، مواد استفاده شده در ساخت، راحتی استفاده و … تمرکز کنید تا بتوانید مرغوب ترین مدل را انتخاب نمایید.

 • مواد استفاده شده در پدهای پاک کننده آرایش باید از مواد محکمی از قبیل میکروفیبر، بامبو و یا پنبه باشد. گاها از دو مواد مختلفی برای ساخت پدها استفاده می شود. استفاده از مواد بی کیفیت باعث می شود که پس از استفاده الیاف پد از هم جدا شود و قابلیت استفاده نداشته باشد.
 • باید هنگام استفاده از پدهای آرایشی احساس راحتی داشته باشید. نرم و لطیف بودن پدها این احساس راحتی را ایجاد می کنند. استفاده از مواد خشن باعث تحریک پوست می شود. می توانید قبل از خرید پد آن را روی قسمتی از پوست تست کنید تا از راحتی و نرمی آن مطمئن شوید.
 • پدهای قابل شستشو نباید مستقیم داخل ماشین لباسشویی شسته شوند در نتیجه داشتن یک نگهدارنده یا کیسه لباسشویی همراه پدها یک ضرورت است. داشتن نگهدارنده همراه پدها باعث می شود تا تمیزی و بهداشتی بودن پدها حفظ شود و بتوان همیشه آن ها را همراه خود داشت.

ضرورت استفاده از پد آرایش پاک کن

استفاده از پد آرایش پاک کن به منظور پاک کردن اصولی آرایش از سطح پوست استفاده می شود. همه ی ما می دانیم که اگر مواد آرایشی بر روی پوست باقی بماند موجب بروز بیماری های پوستی متعدد از قبیل جوش و آکنه، بسته شدن منافذ پوستی، چین و چروک و پیری زودرس می شود. نفس نکشیدن پوست و عدم دریافت اکسیژن می تواند نتیجه ماندن مواد آرایشی بر روی پوست باشد. ماندن مواد آرایشی بر روی تمامی قسمت پوست خطر آفرین است.

چشم ها یکی از همین اعضای مهم هستند که معمولا از چند قلم لوازم آرایشی برای زینت آن ها استفاده می شود. وقتی آرایش چشم ها کاملا پاک نشود خطر آفرین است. مثلا ماندگاری طولانی مدت لوازم آرایشی روی چشم باعث سست شدن مژه ها، شکستن تار مژه، ریزش مژه ها، عفونت چشم ها واز همه مهمتر سیاهی و افزایش چین و چروک اطراف چشم می شود.

برترین و شناخته شده ترین برندهای پد آرایش پاک کن

پد آرایش پاک کن چیست؟ معرفی انواع پدر پاک کننده آرایش صورت

برندهای مطرح و کارآمدی هستند که انواع پد آرایش پاک کن را عرضه کرده اند این برندها شامل ایپک، سپتونا، بامبینو، میکاپ رز و … هستند که در بازار داخلی محبوبیت بیشتری دارند.

پد پاک کننده آرایش برند ایپک

پد آرایش پاک کن ایپک از الیاف طبیعی پنبه ساخته شده است. این پد به صورت دو طرفه قابل استفاده است و بافت نرمی دارد. این پد دور دوخت است و تمام آلودگی ها را از صورت پاک می کند. علاوه بر پاک کردن آرایش از این پد برای زدن تونر هم استفاده می شود.

پد آرایشی دو طرفه برند سپتونا

اگر بخواهیم یکی از برندهای شناخته شده و معروف را در زمینه محصولات بهداشتی از قبیل پد آرایش پاک کن معرفی کنیم قطعا برند سپتونا یکی از برندهای پیشتاز در این زمینه است. این برند پک های خود را 70 تایی عرضه می کند. برای استفاده روزانه بسیار نرم و لطیف هستند. اگر مصرف شما پایین است این برند برای شما صرفه اقتصادی دارد.

از مهم ترین ویژگی‌های پد آرایشی دو طرفه سپتونا می توان به ساختار سلولزی پد، قابلیت استفاده از دو طرف پد، الیاف پنبه ای، قیمت مناسب و … اشاره کرد.

پد پاک کننده آرایش برند بامبینو

استفاده از الیاف پنبه بسیار نرم و لطیف در پد آرایش پاک کن بامبینو باعث شده است تا هنگام استفاده هیچ گونه آسیبی به چشم ها و صورت وارد نشود. قدرت پاک کنندگی بالا و استفاده به صورت روزمره در کنار قیمت مناسب باعث شده است تا به یکی از محصولات با کیفیت و پر طرفدار تبدیل شود.

پد پاک کننده آرایش برند میکاپ رز

پد آرایش پاک کن میکاپ رز یکی از پک های ساخته شده از پنبه طبیعی است که بافتی نرم و لطیف دارد. این پد برای انواع پوست ها مناسب است و می توان آن را همراه با انواع تونرهای پاک کننده پوست استفاده کرد. این پد مشکل افراد با پوست حساس را کاملا رفع کرده است.

از مهم ترین ویژگی های برند رز میکاپ می توان به جذب فوق العاده زیاد، مناسب برای استفاده انواع مواد بهداشتی مایع، ساخته شده از پنبه طبیعی، مناسب انواع پوست بخصوص پوست های حساس و … اشاره کرد. در هر بسته از این پد 92 عدد وجود دارد که برای استفاده روزمره شما بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

شستشوی دو مرحله ای با پد پاک کننده آرایش

استفاده از پد آرایش پاک کن قبل از شستشوی صورت یکی از مراحل اصلی تمیز کردن صورت است. زمانی که صورت آرایش کامل دارد نمی توان از شوینده صورت مستقیما برای تمیز کردن آن استفاده کرد. از آنجا که شوینده های صورت قدرت پاک کنندگی تمام لوازم آرایشی را ندارند پس ممکن است تنها بخش سطحی لوازم آرایشی پاک شوند. در نتیجه باید در مرحله اول با استفاده از یک پد آرایش پاک کن شروع به پاک کردن آرایش کنید. استفاده از پد برای آرایش های معمولی و میکاپ های غلیظ هم یک ضرورت است. شما چه از کرم پودر سنگین استفاده کرده باشید و یا یک ضد آفتاب معمولی زده باشید باز هم باید قبل از شستشو، صورت خود را با یک میسلار واتر و یک پد پاک کننده تمیز کنید و بعد صورت را با شوینده مناسب بشویید. با شستشوی دو مرحله ای صورت کاملا عاری از هر گونه آلودگی و مواد آرایشی می شود.

نحوه انتخاب پد پاک کننده آرایش

پد آرایش پاک کن زمانی پوست شما را کاملا تمیز می کند که از آرایش پاک کن مناسب استفاده کنید. انتخاب آرایش پاک کن باید بر اساس نوع لوازم آرایشی باشد. آرایش پاک کن ها در انواع مدل های مختلف با ترکیبات متفاوتی تولید می شوند. شما می توانید برای آرایش های ضد آب از آرایش پاک کنی استفاده کنید که قدرت پاک کردن آرایش های ضد آب را داشته باشد.

حتی می توانید یک آرایش پاک کن مخصوص چشم ها به صورت جداگانه تهیه کنید. برخی از برندها آرایش پاک کن ها را برای تمام نواحی صورت و انواع پوست ها طراحی می کنند که مقرون به صرفه تر هستند. پدهای آرایشی قابلیت استفاده برای انواع آرایش پاک کن ها را دارند.

طریقه استفاده از پد آرایش پاک کن

از نظر بیشتر افراد پاک کردن آرایش با پد آرایش پاک کن کار بسیار راحت و بی دغدغه است. درست است که استفاده از این پدها نسبت به سایر محصولات آرایشی ساده تر است اما اگر نکات لازم در این مورد را ندانید قطعا نمی توانید پوست را کاملا تمیز کنید. در زیر به چند نکته در مورد نحوه صحیح استفاده از پدها اشاره می کنیم.

نحوه پاک کردن آرایش چشم با پد

با پد آرایش پاک کن و محلول آرایش پاک کن مناسب می توانید هر گونه آرایشی را از روی چشم ها پاک کنید. برای این کار می توانید از آرایش پاک کن اختصاصی چشم ها استفاده کنید چون ترکیبات ملایم تری دارد و به هیچ وجه باعث حساسیت چشم ها نمی شود. برای پاک کردن آرایش چشم ها مقداری از آرایش پاک کن را روی پد بریزید. مقدار آرایش پاک کن باید مناسب باشد و پد زیاد خیس یا زیاد خشک نباشد.

پد خیس شده را روی چشم ها قرار دهید و به آرامی فشار دهید. این فشار باید آرام باشد تا باعث آسیب به چشم نشود. بعد از یک دقیقه مواد آرایشی جذب پد می شوند. نباید پدها با خشونت روی چشم ها کشیده شوند چون باعث آسیب به پوست حساس و نازک اطراف چشم می شود. می توانید پدها را به آرامی روی گوشه های مختلف چشم بکشید تا کاملا مواد آرایشی پاک شود.

نکته: توجه داشته باشید که اگر چشم ها را برای پاک کردن آرایش بکشید و پد را محکم روی آن ها بکشید باعث خشکی و چروک چشم ها می شود.

طریقه پاک کردن آرایش صورت با پد

برای پاک کردن صورت با پد آرایش پاک کن باید ابتدا پد را با ماده آرایش پاک کن آغشته کنید و صورت را با آن تمیز کنید. از حرکات سریع و خشن برای تمیز کردن صورت بپرهیزید و اگر آرایش زیادی روی صورتتان است بیشتر از یک پد استفاده کنید. برای چشم ها و لبها از پدهای تمیز استفاده کنید.

بعد از پاک کردن صورت با پد باید صورت را با شوینده مناسب شستشو دهید. بعد از شستشو اگر می خواهید روتین پوستی را به طور کامل رعایت کنید از تونر هم برای پاک کردن آلودگی های بجای مانده و تنظیم ph پوست استفاده کنید. قطعا مواد آرایش پاک کن و شوینده تا حدودی ph پوست را بهم می زنند در نتیجه با یک پد مقداری تونر را با توجه به نیاز پوست روی صورت بزنید تا حالت طبیعی آن بازگردد.

جمع بندی

حفظ سلامت پوست تنها با استفاده از لوازم آرایشی با کیفیت و لوازم مراقبتی پوست امکان پذیر نیست. بلکه مهمتر از هر چیزی پاک کردن اصولی پوست و تمیز نگه داشتن آن است. با شستشو تمام آلودگی های سطح پوست از بین نمی روند. در نتیجه لازم است که قبل از شستشوی صورت حتما از پد آرایش پاک کن و تونر پاک کننده آرایش استفاده کرد.

استفاده از این محصولات در کنار شستشوی پوست می تواند از پیری زودرس پوست و ایجاد جوش و آکنه جلوگیری کند. پدهای آرایش پاک کن با الیاف نرمی که دارند برای انواع پوست مناسب هستند و به هیچ وجه باعث آسیب به پوست نمی شوند.

سوالات متداول

 1. پد آرایش پاک کن چیست و چه کارایی دارد؟

پد آرایش پاک کن از جنس پنبه، کتان، پلی استر و … است که شکل ظاهری آن گرد یا بیضی شکل است. این پدها همراه با آرایش پاک کن به منظور پاک کردن آرایش استفاده می شوند.

 • انواع پدهای آرایش پاک کن کدامند؟

پد آرایش پاک کن از نظر ساختار و عملکرد به دو دسته ی چند بار مصرف و یکبار مصرف تقسیم می شوند. مدل های قابل استفاده مجدد را می توان شستشو داد و دوباره از آن استفاده کرد. اما مدل های یکبار مصرف بعد از استفاده دور ریخته می شوند.

 • تفاوت پد آرایش پاک کن و پنبه چیست؟

درست است که پد آرایش پاک کن از جنس پنبه ساخته می شود. پدها برخلاف پنبه الیافی مسطح و یکنواخت دارند و به راحتی سطح پوست را تمیز می کنند. اما استفاده از پنبه باعث به جا ماندن پرزهای پنبه می شود و از طرفی هم جذب خوبی ندارد.

 • آیا استفاده از پد آرایش پاک کن باعث خشکی و چروک چشم و صورت می شود؟

خیر؟ استفاده از پد آرایش پاک کن و محلول پاک کننده مناسب به سلامت پوست کمک می کنند. اما زمانی که از این پدها استفاده ی نادرست شود قطعا باعث خشکی و چروک پوست صورت و چشم می شود. هنگام استفاده باید پد روی صورت کشیده نشود و به آرامی و با فشار ملایم مواد آرایشی از سطح پوست پاک شود.

مطالب مشابه را ببینید!