پرتغال با 3 گل دانمارک را شکست داد

تاپ ناز : پرتغال با برتری مقابل دانمارک به نخستین پیروزی خود در رقابت‌های یورو ۲۰۱۲ دست یافت.

به گزارش ایسنا، پرتغال در دومین دیدار خود در گروه B رقابت‌های یورو ۲۰۱۲ با نتیجه ۳ بر ۲ از سد دانمارک گذشت تا به اولین پیروزی خود در این رقابت‌ها دست پیدا کند.

پرتغالی‌ها می‌دانستند که برای بقا در رقابت‌ها نیاز مبرمی به کسب نتیجه مطلوب در مسابقه مقابل دانمارک دارند و به همین دلیل بازی را هجومی آغاز کردند. در دقیقه ۱۳، رائول میرلس با شوت محکمی دروازه دانمارک را تهدید کرد اما توپ او وارد دروازه نشد.

در دقیقه ۱۶، زیملینگ دچار مصدومیت شد و نتوانست به بازی ادامه دهد تا پرتغالی‌ها در همان ابتدای کار مجبور شوند دست به یک تعویض اجباری بزنند و پولسن را به جای زیملینگ وارد میدان کنند. دو دقیقه بعد، شوت کریستیانو رونالدو با فاصله نسبتا زیادی از کنار دروازه دانمارک به بیرون رفت.

در دقیقه ۲۴ بازیکنان پرتغال صاحب یک ضربه کرنر شدند و پپه مدافع پیش‌تاخته پرتغالی‌ها موفق شد با یک ضربه سر چرخشی و از زاویه بسته دروازه دانمارک را باز کند تا پرتغال با یک گل از حریف خود پیش بیفتد.

در دقیقه ۳۴، رونالدو روی یک ضربه ایستگاهی شوت خوبی را روانه دروازه دانمارک کرد اما توپ پس از برخورد با سر یکی از بازیکنان حاضر در دیواره دفاعی با فاصله کمی از بالای دروازه به کرنر رفت.

دو دقیقه بعد، بازیکنان پرتغال فراری را از سمت راست طرح‌ریزی کردند و توپ درون محوطه جریمه دانمارک به پوتینگا رسید. این بازیکن نیز با یک ضربه محکم توپ را به تور دروازه دانمارک رساند تا پرتغال با اختلاف دو گل از حریف خود پیش بیفتد.

پس از این گل، دانمارکی‌ها فشار خود را افزایش دادند و در صدد جبران نتیجه برآمدند. در دقیقه ۳۸، دروازه‌بان پرتغال شوت محکم و از راه دور اریکسن را مهار کرد. در دقیقه ۴۱، دانمارکی‌ها توپ را روی دروازه پرتغال سانتر کردند و کروندلی با ضربه سر توپ را روی هوا در اختیار بندتنر قرار داد و این بازیکن نیز با ضربه سر دروازه پرتغال را باز کرد تا در پایان نیمه نخست، اختلاف به یک گل کاهش یابد.

 

پرتغال و دانمارک
پرتغال و دانمارک
 

در نیمه دوم، بازی به صورت متعادل پیگیری شد. در دقیقه ۵۰، رونالدو با یک فرار از نیمه زمین در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان دانمارک قرار گرفت و در حالی که همه تصور می‌کردند شاهد گل سوم پرتغال خواهند بود، اندرسون با واکنش خوب خود ناجی دروازه تیمش شد.

در دقیقه ۶۲، کویست می‌توانست بازی را به تساوی بکشاند اما شوت محکم و ناگهانی او با فاصله چند سانتی‌متر از تیر دروازه به بیرون رفت. دو دقیقه بعد، میکلسن که به چند دقیقه‌ای بود به جای رومدال برای دانمارک وارد زمین شده بود، فراری را از سمت راست آغاز کرد اما پپه پاس به بیرون او را قبل از رسیدن به مهاجمان دانمارک راهی کرنر کرد.

در دقیقه ۷۸، رونالدو یک بار دیگر با اندرسن در موقعیت تک به تک قرار گرفت اما باز هم در گلزنی ناکام بود و ضربه بغل پای او راهی اوت شد. دو دقیقه بعد، بندتنر با یک ضربه سر گل دوم خود و تیمش را به ثمر رساند تا بازی ۲ – ۲ مساوی شود.

اما این پایان کار نبود و پرتغالی‌ها در دقایق باقی‌مانده تلاش زیادی برای زدن گل برتری به خرج دادند. سرانجام وارلا که در دقیقه ۸۴ به جای میرلس وارد میدان شده بود، در دقیقه ۸۷ گل سوم پرتغال را وارد دروازه دانمارک کرد تا پرتغالی‌ها در این مسابقه با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی برسند.

به این ترتیب، پرتغال به نخستین سه امتیاز خود در این رقابت‌ها دست یافت و دانمارک نیز که پس از پیروزی مقابل هلند، سه امتیازی شده بود در همین امتیاز باقی ماند. در دیگر دیدار این گروه‌ تا دقایقی دیگر آلمان و هلند در یک مسابقه حساس مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت.

محل برگزاری مسابقه: ورزشگاه آره‌نا لـِویـِو اوکراین

هوا: نیمه ابری، ۱۹ درجه سانتی‌گراد، رطوبت ۵۵ درصد

داور: کریگ تامسون (اسکاتلند)

ترکیب دو تیم:

دانمارک: اندرسن، کجار، اگر، پولسن، یاکوبسن، کویست، اریکسن، زیملینگ (پولسن ۱۶)، کروندلی (شون ۹۰)، رومدال (میکلسن ۶۰)، بندتنر

پرتغال: روی پاتریسیو، برونو آلوس، پپه، کونترائو، پیریرا، ولوسو، مونتینیو، میرلس (وارلا ۸۴) ، نانی (رولاندو ۸۹)، رونالدو، پوستیگا (اولیویرا ۶۴)

مالکیت توپ: دانمارک ۵۹ درصد – پرتغال ۴۱ درصد

مطالب مشابه را ببینید!