پرسپولیس در خطر سقوط به لیگ یک!

تماشا: رای کمیته انضباطی درباره بازی پرسپولس–داماش، آن قدر حاشیه داشت که احتمالا هواداران پرسپولیس تا الان که 40 ساعت از اعلام آن می گذرد، هنوز دقیقا نمی دانند چه اتفاقی برای تیم محبوبشان خواهد افتاد. کسر دو امتیاز از 38 امتیاز پرسپولیس، آنها را 36 امتیازی می کند.

پرسپولیس

دقیقا مشابه داماش، با این تفاوت که نماینده گیلان تفاضل گل بدتری دارد و حتی با وجود اضافه شدن سه گل هم کماکان سه گل برای رسیدن به تفاضل جدید پرسپولیس کم دارد. به این ترتیب پرسپولیس به رتبه دهم خواهد رفت. آنها 36 امتیازی هستند و شاهین بوشهر، اولین تیم حاضر در منطقه سقوط، 31 امتیازی. با این شرایط شاگردان دنیزلی حتی می توانند به دسته پایین تر سقوط کنند!

پرسپولیسی ها که با برد داماش به پنج امتیازی سهمیه لیگ قهرمانان می رسیدند، با اشتباهات رفیعی داور مسابقه و حکم عجیب و غریب کمیته انضباطی با منطقه سقوط پنج امتیاز فاصله دارند. جالب اینجاست پرسپولیس در پنج بازی پایانی خود سه مسابقه بسیار سخت را در اصفهان، تبریز و اهواز مقابل سپاهان، تراکتورسازی و فولاد برگزار می کنند.

سرخپوشان برای حاشیه امنیت قطعی خود باید 10 امتیاز از 15 امتیاز باقی مانده به دست آورند اما گرفتن حتی یک امتیاز از این سه مسابقه، توسط پرسپولیسی که انگیزه های خود در لیگ را از دست داده و با رفتار اخیر کمیته انضباطی اطمینان و هیجانی به واقعی بودن مسابقات ندارد کار سختی به نظر می رسد. البته شاهین هم در بازی های پایانی خود میزبان استقلال و مهمان سپاهان خواهد بود اما انگیزه فوق العاده شاگردان اصغر کامیاب را نمی توان با روحیه تخریب شده شاگردان دنیزلی مقایسه کرد.

باتوجه به امتیازات چهار تیم اول جدول، پرسپولیس دیگر حتی روی کاغذ هم شانسی حتی اندک برای صعود به لیگ قهرمانان آسیا ندارد. از جمع رقبای آینده پرسپولیس، سایپا میانه جدولی است و آنها هم شرایط پرسپولیس را دارند. فولاد خوزستان هم باتوجه به باخت این هفته مقابل سایپا روزنه امید چهارم شدن را از دست داد. در این شرایط فقط سپاهان، تراکتورسازی و راه آهن باقی می مانند. بعضی تیم های اول، سوم و چهاردهم جدول رده بندی. دو تیم اول در کورس قهرمانی هستند و راه آهن هم در حال حاضر فقط یک امتیاز با منطقه سقوط فاصله دارد. نبرد با پرسپولیس دنیزلی می توانست برای رقبای این سه تیم امید زیادی به وجود آورد، اما باتوجه به بی انگیزگی پرسپولیس در این مسابقات صورت مساله کاملا پاک می شود.

مطالب مشابه را ببینید!