مجله تاپ‌ناز‌

مکان های مناسب برای استفاده از پروژکتور ال‌ای‌ای

نور افکن یا همان پروژکتور ال‌ ای‌ دی نوعی روشناییLED با توان بالاست که برای روشن کردن مساحت‌های بزرگ از آن استفاده می‌شود. پروژکتور LEDحداکثر نور خود را بعد از روشن شدن بدون تاخیر تولید می‌کند و به همین دلیل از آن برای تامین نور مناطقی که امنیت بالایی نیاز دارند نیز استفاده می‌شود. اگرچه پروژکتور ال ای دی اغلب در محیط‌های رو باز مانند پارکینگ یا ورزشگاه‌ها استفاده می‌شود، اما می‌توان از این روشنایی برای تامین نور مکان‌های سرپوشیده وسیع مانند انبار، روشنایی کارخانه، نمایشگاه و یا سالن‌های ورزشی نیز استفاده کرد.

پروژکتور ال ای دی، با مصرف کم، قیمت بهینه و نور بسیار زیاد، از بهترین و شاید محبوب­‌ترین چراغ‌­های ال ای دی برای روشنایی فضای باز در نورپردازی مدرن است. اما علاوه بر کاربرد در فضای خارجی، در بسیاری از فضاهای داخلی نظیر سالن­‌های بزرگ و انبار نیز می‌­توان از این چراغ استفاده کرد. نور زیاد و با کیفیت پروژکتور ال ای دی به همراه بدنه مقاوم آن و هم‌چنین تنوع زیاد مدل، می‌­تواند باعث انتخاب این چراغ برای روشنایی بسیاری از مکان­‌های بزرگ و محوطه‌­های باز شود.

مکان های مناسب برای استفاده از پروژکتور ال‌ای‌ای

روشنایی محوطه و معابر با پروژکتور ال ای دی

معابر و محوطه­‌های بزرگ از جمله فضاهایی هستند که انواع پروژکتورهای ال ای دی قابلیت تامین روشنایی آن­‌ها را دارند. برای روشنایی معابر و محوطه‌­هایی که در آن عبور و مرور صورت می­گیرد، رعایت چند نکته الزامی است. نکته اول، یکدست بودن روشنایی نهایی محوطه و جلوگیری از ایجاد مناطق تاریک است. در این خصوص پروژکتورهای ال ای دی SMD قابلیت پخش نور بیشتری دارند و گزینه مناسبی هستند. عدم ایجاد نقاط تاریک از این منظر مهم است که امنیت فضا را هم به جهت جلوگیری از وقوع جرایم و هم مشکلات رفت و آمد و برخورد با عوارض، افزایش می­‌دهد. نکته دوم در خصوص روشنایی معابر با پروژکتور ال ای دی، استفاده از پروژکتوری مناسب و نصب آن به گونه‌­ای است که چشم عابرین در حین رفت و آمد دچار اذیت و آزار ناشی از خیرگی نشود. بنابراین هم به لحاظ هزینه و هم به لحاظ پخش نور، پروژکتورهای SMD در این فضاها، بهتر عمل می­‌کنند.

نورپردازی بیلبورد با پروژکتور ال ای دی

در اتوبان‌ها بیلبوردهای زیادی را می‌بینیم که به وسیله یک یا چند پروژکتور ال ای دی روشن شده‌اند. نور با کیفیت این پروژکتورها کمک می‌کند تا بهترین تجربه نورپردازی در نور کم نصیب شرکت‌های پیمانکار تبلیغات شود. پروژکتور ال‌ای‌دی توان بالایی دارد و نور زیادی تولید می‌کند و به همین دلیل برای تامین نور مکان‌های وسیع کاربرد دارد.

روشنایی سوله با پروژکتورLED

انبارها و کارخانه­‌ها و به طور کلی فضاهایی که داخل سوله بنا می­شوند از جمله فضاهایی هستند که روشنایی آن­ها باید به گونه‌­ای باشد که هم نور به اندازه کافی برای بینایی و تشخیص کالاها و انجام امور کافی باشد به همین جهت بسته به نوع کاربری فضا ممکن است هم به پروژکتور ال ای دی COB و هم به پروژکتور ال ای دی SMD نیاز باشد. نکته مهم دیگر در خصوص روشنایی سوله­‌ها این است که نور با کیفیت سبب افزایش راندمان کاری کارکنان می­‌شود به شرطی که سبب ایجاد خیرگی نشود. البته در انبارها این مسئله اهمیت کمتری دارد.

نورپردازی سالن­‌های ورزشی

یکی از مهم­‌ترین کاربردهای پروژکتور ال ای دی در اماکن ورزشی و ورزشگاه‌­هاست. محبوبیت پروژکتورهای ال ای دی در این فضاها به سبب نور کافی و با کیفیت، مصرف پایین و طول عمر بالا، با شیب تندی در حال افزایش است. خیرگی مهم­ترین مسئله در روشنایی سالن­‌های ورزشی است زیرا خیرگی سبب آزار چشم ورزشکاران، از بین رفتن تمرکز و مختل شدن رویداد ورزشی می‌­شود. همچنین به دلیل اینکه ورزشکاران مدت زمان نسبتا طولانی را زیر نور پروژکتور ال ای دی به سر می‌­برند، بنابراین استفاده از نور با کیفیت و بدون فلیکر، می‌­تواند باعث جلوگیری از خستگی چشم ایشان شود.

مزیت های پروژکتور led

  • طول عمر بالا
  • مصرف برق پایین
  • مقاوم در برابر نفوذ رطوبت و گرد و غبار
  • کیفیت و شدت نور بالا

معایب پروژکتور روشنایی LED

به طور کلی می‌توان گفت که نورافکن‌های ال ای دی به جز قیمت نسبتا بالایی که دارند؛ هیچ عیب دیگری ندارند. البته این موضوع را هم نمی‌توان یک عیب حساب کرد؛ زیرا مزیت‌های این محصول به حدی زیاد است که ارزش خرید بسیار بالایی را برای آن به وجود آورده است.

برای استفاده و نورپردازی مناسب با فضای مورد نظر میتوانید به صورت رایگان با مشاوران اکوات از طریق شماره 58642-021 در ارتباط باشید.

مطالب مشابه را ببینید!