مجله تاپ‌ناز‌

پر درآمدترین شغل های جهان؛ معرفی 34 شغل که شما را ثروتمند می کنند

پر درآمدترین شغل های جهان؛ معرفی 34 شغل که شما را ثروتمند می کنند

یکی از مهم‌ترین معیارها در انتخاب شغل، درآمد آن است. البته باید به معیارهای مهم دیگر مانند بازار کار و علاقه ی خود هم توجه داشته باشید. برای داشتن شغل مورد علاقه ی خود باید برنامه ریزی کنید.

گاهی یک شغل، درآمد بسیار خوبی دارد اما بازار کار آن ضعیف است و یا به آن علاقه ای ندارید. در این مقاله لیستی از پردرآمدترین مشاغل جهان را تهیه کرده ایم که بسیاری از این مشاغل به مدرک دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی در کنار آن نیاز دارند. با ما همراه باشید.

معرفی پردرآمدترین شغل های جهان

در این بخش به بررسی پردرآمدترین و پولسازترین شغل های جهان خواهیم پرداخت:

1. دندان پزشک

پر درآمدترین شغل های جهان؛ معرفی 34 شغل که شما را ثروتمند می کنند

دندان پزشک در مورد مراقبت صحیح از دندان ها به بیمار توصیه می کند و مشکلات دندان ها و لثه ها را تشخیص می دهد و درمان می کند. برای دندان پزشک شدن باید چندین سال در دانشگاه تحصیل کنید و امتحانات ورودی مختلفی را پشت سر بگذارید و مهارت خود را پیوسته ارتقا دهید. اگر دندان پزشک ماهری باشید همیشه مراجع خواهید داشت.

2. برنامه نویسی

افرادی که در حوزه ی برنامه نویسی فعالیت می کنند، یکی از پردرآمدترین شغل های جهان را دارند. اگر به برنامه نویسی و کد نویسی علاقه داشته باشید و بتوانید مهارت کافی در آن ها به دست آورید، می توانید درآمدهای زیادی کسب کنید. برنامه نویسی نقش بسیار مهمی در دنیای دیجیتال دارد چون امروزه هر حوزه ای، سر اتصالی به دنیای وب و دنیای دیجیتال دارد.

3. متخصص زنان و زایمان

یکی از پردرآمدترین مشاغل پزشکی به خصوص برای خانم ها، تخصص زنان و زایمان است. متخصصان زنان زایمان که ممکن است فیلدهای فعالیت مختلفی داشته باشند همیشه مراجعان زیادی دارند و این شغل همیشه مورد نیاز است.

پزشکان در حوزه ی زنان فیلدهای مختلفی دارند که از پردرآمدترین آن ها می توان به تخصص زایمان و نازایی و بیماری های زنان اشاره کرد. فعالیت در عرصه پزشکی نیاز به سال ها تلاش، تحصیلات و مطالعه دارد. بنابراین برای رسیدن به درآمد بالا از این طریق باید تلاش و پشتکار طولانی مدت داشته باشید.

4. متخصص و جراح زیبایی

جراحان زیبایی هزینه های بالایی برای اعمال جراحی خود دریافت می کنند و درآمد بسیار بالایی دارند. البته میزان تلاش و مدت زمانی را که یک پزشک طی می کند تا در حوزه کار خود تخصص کسب کند و به موفقیت برسد، به قدری است که می تواند مقداری از این درآمد بالا را جبران کند. با این وجود، جراحی پلاستیک و زیبایی از پردرآمدترین مشاغل جهان می باشد.

5. رادیولوژیست

رادیولوژیست هم یکی از پر درآمدترین شغل‌های جهان است. متخصصان رادیولوژیست به کار با پرتوهای مختلف برای اهدافی همچون تشخیص و در مواردی درمان بیماری‌هایی همچون سرطان می‌پردازند که به آن پرتو درمانی گفته می‌شود.

بسیاری از پزشکان برای تشخیص و درمان بیمار به تصویر برداری های رایولوژی نیاز دارند. رادیولوژیست ها مراجعان زیادی دارند. شما برای اشتغال در این حرفه نیاز به تحصیلات در این رشته دارید تا تخصص و مهارت لازم را به دست آورید. البته این شغل به دلیل قرار گرفتن در معرض پرتوها یکی از مشاغل خطرناک و سخت می باشد.

6. تهیه کننده پادکست

پر درآمدترین شغل های جهان؛ معرفی 34 شغل که شما را ثروتمند می کنند

پادکست یا تدوین صوتی که به آن رادیوی اینترنتی هم می گویند، یکی از روش های ارائه محتوا است که از طریق اینترنت پخش می شود و کاربران معمولا آن را بر روی کامپیوتر یا پخش کننده موسیقی دیجیتال گوش می دهند.

پادکست ها امروزه کاربران زیادی را جذب کرده اند و به یک تجارت فوق العاده تبدیل شده اند. بنابراین تهیه کنندگی پادکست، یک کار تولیدی پردرآمد و پر سود است و افراد زیادی در این حرفه از فعالیت های زیر زمینی تبدلی به شرکت های واقعی شده اند.

7. صاحبان سالن های خدمات زیبایی

صاحبان سالن های زیبایی امروزه درآمد بسیار بالایی دارند، درآمدی که گاهی یک پزشک متخصص هم به دست نمی آورد. خدمات زیبایی شامل خدمات و مراقبت های پوست و ناخن، خدمات آرایشی، مراقبت های مو و … است که روز به روز هم بر تنوع آن ها افزوده می شود و متقاضیان بیشتری پیدا می کنند.

8. مهندسی نفت

مهندس نفت روش های استخراج نفت و گاز از زیر زمین را طراحی می کند و توسعه می دهد. محل کار مهندس نفت در پالایشگاه ها، دفاتر کاری، محل های حفاری و یا آزمایشگاه های تحقیقاتی است.

مهندس نفت باید درک خوبی از ریاضیات و علوم مربوطه داشته باشد تا بتواند در شغل خود موفق شود. او باید فناوری های جدیدی برای استخراج نفت و گاز طبیعی به روشی امن و سازگار با محیط زیست ایجاد کند.

به طور کلی مهندس نفت در یکی از حوزه های اکتشاف ، حفاری و یا بهره برداری کار می کند. دولت ایالات متحده، دانشجویانی که قصد تحصیل و فعالیت در این حوزه را دارند، بورسیه تحصیلی هم می کند.

9. روان پزشک

با بالا رفتن آگاهی افراد و افزایش مشغله های ذهنی، مراجعین مطب های روان پزشکی روز به روز در حال افزایش است. به همین دلیل شغل روان پزشکی نیز یکی از پردرآمدترین شغل های جهانی است.

روان پزشکان، پزشکان عمومی هستند که تخصص خود را در حوزه ی اعصاب و روان دریافت کرده اند. برای روان پزشک شدن باید توانایی خوب شنیدن و گوش سپردن به مشکلات بیماران و ارائه راه حل های مشاوره ای و دارویی مناسب با آن ها را داشته باشید.

10. بازاریابی و مدیریت فروش

بازاریابی و مدیریت فروش یکی از پردرآمدترین مشاغل جهان محسوب می شوند که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و افراد زیادی به فعالیت در این حوزه علاقه دارند. معمولا مدیران فروش و مارکتینگ وظایف زیادی در یک شرکت دارند که مدیریت و فروش محصول از مهم ترین آن ها می باشد.

یک مدیر فروش موفق در یک شرکت موفق از درآمد بسیار خوبی برخوردار است. اگر شما در زمینه ی بازاریابی استعداد دارید و می توانید افراد را برای خرید محصول متقاعد کنید، در این شغل بسیار موفق خواهید شد.

11. مترجمی

شغل مترجمی جزو ده شغل برتر با درآمد بالا در جهان است. مترجمان در بسیاری از کشورهای دنیا درآمد بالایی دارند و دارای مهارت ها و سطوح مختلفی هستند. مترجم هایی که در سطوح بالا هستند و مهارت های زیادی در این زمینه دارند، می توانند در شرکت های بزرگ تجاری و یا در وزارتخانه ها و مراکز سیاسی مشغول به کار شوند و درآمد بسیار خوبی از این طریق به دست آورند.

12. طراحی وبسایت

پر درآمدترین شغل های جهان؛ معرفی 34 شغل که شما را ثروتمند می کنند

طراحی وبسایت امروزه یکی از پرکاربرد ترین و پردرآمدترین مشاغل دنیا محسوب می شود. بسیاری از افراد برای کسب و کار خود نیاز به یک سایت کاربردی دارند.

امروزه بسیاری از مشاغل و شرکت ها به افتتاح یک سایت برای فروش و یا کسب اعتبار برای شرکت خود فکر می کنند و اکثر آن ها این کار را با کمک یک فرد متخصص در طراحی وبسایت پیش می برند. بنابراین اگر به دنبال یک شغل پردرآمد هستید می توانید در زمینه طراحی وبسایت آموزش ببینید.

13. جراح مغز و اعصاب

یک متخصص مغز و اعصاب باید با حساس ترین و ظریف ترین قسمت بدن کار کند و کوچکترین اشتباهی می تواند به بهای جان یک انسان تمام شود. کار کردن با پیچیدگی های مغز بسیار سختی است و متخصصان مغز و اعصاب لایق این دستمزد بسیار بالا هستند. با این حال، این شغل روحیه ی خاص خودش را می خواهد و با استرس بسیار زیادی همراه است.

14. رستوران داری

رستوران داری شغلی است که اگر در آن موفق شوید و با کیفیت پخت خوب و ایجاد فضای مناسب نظر مشتریان را جلب کنید، می تواند یکی از پردرآمدترین شغل های جهان باشد. البته شروع این کار نیاز به سرمایه زیاد و مهارت بالایی دارد.

اما بسیاری از رستوران داران کار خود را از تهیه یک غذای خانگی ساده شروع کرده اند. بنابراین اگر به این کار علاقه دارید و در آن استعداد دارید می توانید شروع کنید و از این راه به درآمدهای خوبی برسید.

15. وکالت

وکیل ها یکی از پر چالش ترین ها و سخت ترین مشاغل را دارند که نیاز به علاقه فراوان دارد چون باید فشارهای روحی آن را تحمل کند. همچنین شغل وکالت نیاز به وجدان کاری بالا دارد. یک وکیل در درجه اول باید توانایی دفاع از حق موکل و دادخواهی او را داشته باشد. اگر بتوانید در این شغل تجربیات زیادی پیدا کنید و اعتماد موکلان را جلب کنید، درآمد بسیار خوبی خواهید داشت.

16. متخصص پوست و مو

پر درآمدترین شغل های جهان؛ معرفی 34 شغل که شما را ثروتمند می کنند

با توجه به اینکه امروزه افراد بیشتر از قبل به زیبایی و سلامت پوست و موی خود اهمیت می دهند و هزینه های زیادی را برای این کار کنار می گذارند، درآمد متخصصان پوست و مو از پزشکان دیگر بالاتر است و یکی از پردرآمدترین شغل های جهان را دارند.

متخصصان پوست و مو تخصص حساس و ریسک پذیری ندارند به همین دلیل استرس و فشار کاری آن ها بسیار کم تر از تخصص های دیگر پزشکی مانند متخصصان قلب و مغز است. بسیاری از متخصصان پوست و مو نیز با ارائه خدماتی مانند انواع لیزر و تاسیس مراکز مراقبتی پوست و مو درآمد خود را دو برابر می کنند.

17. حسابداری خصوصی

بسیاری از شخصیت های حقیقی یا حقوقی که دارای تراکنش های مالی بسیار زیادی هستند، از بین بهترین حسابدارها، کسانی را به عنوان حسابدار خصوصی خود انتخاب می کنند و مبالغ زیادی به عنوان دستمزد به این حسابداران می پردازند.

حسابداری خصوصی با وجود درآمد بسیار بالا، شغل پر استرسی است و مسئولیت های مالی بسیار سنگینی دارد. همچنین ممکن است بسیاری از مواقع مجبور شوید خارج از ساعات اداری و در روزهای تعطیل کار کنید.

مطلب مشابه: بهترین شغل های برای افراد دانشجو در زمان تحصیل و در دانشگاه

18. تحلیلگر سئو

امروزه سئو که به معنی بهینه سازی موتور جستجو است، یکی از مهم ترین مشاغل پردرآمد در بین کسب و کارهای اینترتی محسوب می شود. تحلیلگران سئو باید کمک کنند تا صفحه اینترنتی شرکت آن ها در جستجوهای مردم وجود داشته باشد و در صفحه اول گوگل بالا بیاید. هر شرکتی به یک کارشناس سئو نیاز دارد تا مطمئن شود مخاطبان آنلاین می توانند محتوای تولید شده در شرکت را با یک جستجوی ساده پیدا کنند.

19. کار در بازار بورس

امروزه کار در زمینه ی بورس یکی از شغل های بسیار پردرآمد است و در سال های اخیر افراد زیادی توانسته اند در این زمینه بسیار پیشرفت کنند و درآمدهای بالایی کسب کنند. البته ورود به این حوزه نیاز به یادگیری اصول و مهارت های آن و مشورت با افراد متخصص دارد و اگر بدون آموزش وارد این کار شوید ممکن است ضربه های بدی به شما وارد شود و سرمایه خود را از دست بدهید.

20. داروسازی

داروسازی یکی از مهم ترین و حساس ترین شغل های جهان است که درآمد بسیار بالایی نیز دارد. برای داروساز شدن، مراحل و تحصیلات زیادی را باید طی کنید. داروسازان در زمینه های مختلف از ساخت دارو تا فروش و تحویل دارو به بیمار فعالیت می کنند و وظایف آن ها در قبال بیماران بسیار قابل توجه است. داروسازان معمولا نیاز به دریافت دکترا در رشته خود دارند.

21. جراح قلب

متخصصان قلب با مشکلات قلبی سر و کار دارند و اگر مشکلات قلبی با دارو یا روش های غیر تهاجمی دیگر قابل درمان نباشد، جراحی قلب انجام می دهند که بسیار کار دشوار و پر استرسی است. به دلیل درآمد بسیار بالای این شغل، معمولا مهاجرت کاری در این شغل زیاد است.

22. متخصص بیهوشی

متخصصان بیهوشی هم مانند جراحان آموزش دیده هستند که در مراقبت های قبل از عمل تخصص دارند. آن ها نقش بسیار مهمی را در جراحی ایفا می کنند چون باید نوع و دوز صحیح داروی بیهوشی را برای بیمار مشخص کنند. متخصص بیهوشی شدن یک فرایند طولانی است که به 12 تا 13 سال آموزش پزشکی نیاز دارد.

23. متخصص ارتودنسی

دندان پزشک هایی که در زمینه ی تخصص ارتودنسی کار می کنند، درآمد بسیار بالاتری نسبت به دندان پزشک های عمومی دارند. متخصصان ارتودنسی وظیفه ی تراز کردن دندان ها و اختلالات ظاهری دندان ها را با استفاده از روش ها و تجهیزات مناسب رفع می کنند. هزینه های خدمات ارتودنسی بسیار بالا می باشد به همین دلیل این شغل یکی از پردرآمدترین مشاغل جهان محسوب می شود.

24. فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یکی از پردرآمدترین شغل های جهان است و مراجعین زیادی دارد. فیزیوتراپی یکی از امور پیراپزشکی است که شامل امور توان بخشی با افراد دارای مشکلات جسمی و حرکتی می باشد. افرادی که در راه رفتن مشکل دارند یا از کمردرد رنج می برند و … با تشخیص پزشک به فیزیوتراپی مراجعه می کنند.

مطلب مشابه: معرفی 24 شغل خانگی بانوان + لیست مشاغل خانگی برای بانوان و خانم های ایرانی

25. مدیر فناوری اطلاعات (IT)

پر درآمدترین شغل های جهان؛ معرفی 34 شغل که شما را ثروتمند می کنند

مدیر فناوری اطلاعات از مهم ترین و کاربردی ترین شغل های سازمانی در دنیای امروز است. مدیر فناوری اطلاعات، نیازهای کسب و کار را ارزیابی می کند، با مشتریان، مدیریت داخلی و کارمندان در ارتباط است و نیازهای آن ها را به راهکارهای جایگزین برای افزایش کیفیت اپلیکیشن، خودکارسازی و افزایش کارایی ترجمه می کند.

همچنین او از شبکه های اداری در برابر نفوذ هکرها و بد افزارها حفاظت می کند، بر ارتقای نرم افزار و سخت افزار و مسائل فنی دیگر نظارت می کند، بودجه مورد نیاز پروژه ها را کنترل می کند و بر مدیران پروژه نظارت می کند.

26. کارشناس علوم داده

برای اشتغال در این شغل که یکی از پردرآمدترین شغل های جهان است باید در زمینه ی ریاضیات، آمار و یا علوم کامپیوتر تحصیل کنید. کارشناسان علوم داده وظایف مختلفی در شرکت ها دارند، از جمله تجزیه و تحلیل داده ها در حوزه های مختلف و سازمان دهی آن ها.

این شغل یکی از شغل های مورد نیاز شرکت های بزرگ می باشد و امروزه طرفداران زیادی دارد چون بسیاری از شرکت ها و کمپانی های بزرگ به اهمیت آمار و آنالیز داده ها در امور مختلف خود مانند امور تحقیقاتی، امور مربوط به فروش و بهینه سازی و تولیدات خود پی برده اند.

27. جراح فک و صورت

کار جراحان دهان، فک و صورت با دندان پزشکان عادی فرق دارد. چون آن ها عمل های جراحی را روی صورت، دهان و فک انجام می دهند که بیشتر روی بافت های سخت و نرم تمرکز دارند. برای تبدیل شدن به جراح فک و صورت بعد از تکمیل مدرک دندان پزشکی، باید چهار سال دیگر در این رشته تحصیل کنید.

28. مهندس عمران و ساخت و ساز

مهندسان عمران و ساخت و ساز یکی از پردرآمدترین شغل های جهان را دارند. این مشاغل همیشه در همه جای دنیا مورد نیاز هستند و هرگز منسوخ نمی شوند.

29. مهندس مکانیک

مهندسی مکانیک یکی از شغل های بسیار جذاب و پردرآمد در جهان است و شما می توانید با دانش مهندسی مکانیک، وسایل مکانیکی جدید را خلق و ثبت اختراع کنید. رشته مکانیک در کشورهای آمریکا، آلمان، کانادا و استرالیا بازار کار و درآمد بسیار بالایی دارد.

30. استاد دانشگاه

استاد دانشگاه علاوه بر آموزش دانشجویان و شرکت در سمینارها و کارگاه های آموزشی پیشرو، مدام در حال انجام تحقیقات و پروژه های مختلف است. برای اینکه بتوانید استاد دانشگاه شوید، باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید و بیشتر مواقع داشتن مدرک دکتری هم اجباری است.

مطلب مشابه: شغل خانگی برای مردان + معرفی بهترین مشاغل خانگی با درآمد خوب

31. قاضی و دادستان

پر درآمدترین شغل های جهان؛ معرفی 34 شغل که شما را ثروتمند می کنند

شغل قضاوت یکی از سخت ترین و حساس ترین شغل های جهان است. قاضی ها و دادستان ها زندگی معمولی ندارند و خود و خانواده شان باید تحت مراقبت باشند. بنابراین طبیعی است که درآمد بسیار بالایی برای این کار بسیار دشوار داشته باشند.

32. خلبان

خلبانی یکی از جذاب ترین و پردرآمدترین شغل های دنیا است. البته این شغل سختی های بسیاری دارد و دارای ریسک و خطرات زیادی است. برای خلبان شدن، نه تنها باید آموزش های سختی را پشت سر بگذارید، بلکه باید دارای شرایط جسمی خاصی باشید.

برای مثال هواپیمایی بریتانیا شرط قدی 157 تا 190سانتی‌متر و گذراندن آزمون پزشکی EASA کلاس ۱ را که شامل آزمون‌های آمادگی جسمانی، شنوایی و بینایی است، برای خلبان‌ها اجباری کرده است. برای اشتغال در کمپانی های بزرگ هواپیمایی باید مدرک تحصیلی ارشد داشته باشید.

33. پرستاری

پرستاری شغلی است که با وجود تمام سختی هایش در ایران به آن توجه زیادی نمی شود اما جالب است بدانید که یکی از شغل های پردرآمد جهان است. این شغل علاوه بر درآمد بالا، انگیزه های درونی بسیاری دارد اما مسئولیت های این شغل کمتر از یک پزشک نیست.

34. مدیر بیمارستان

مدیر بیمارستان باید در تعامل پیوسته با پزشکان، پرستاران، بیماران و پرسنل بیمارستان باشد و به مشکلات آن ها رسیدگی کند و همه را از جمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را راضی نگه دارد. مدیریت بیمارستان کار بسیار سخت و حساسی است و ممکن است تمام وقت شما را در طول روز بگیرد اما درآمد بالایی دارد.

مطلب مشابه: شغل خانگی ؛ معرفی راه های کسب در آمد در منزل و پولدار شدن سریع

مطالب مشابه را ببینید!