پسری که شبیه لاک پشت بود درمان شد+عکس

– خال های بزرگ گوشتی روی کمر یک کودک ، به مدد جراح بریتانیایی برداشته شد و وی توانست به زندگی عادی خود بازگردد.

– ساکنان روستا، دیدیه و خانواده اش را از محل زندگی خود طرد کردند، آنها خرافاتی بودند و فکر می کردند دیدیه و خانواده اش حامل نیروهای تاریک و شیطانی هستند.

– جراح بریتانیایی می گوید: شرایط دیدیه به شدت بحرانی بود و وی تاکنون بیماری با این وخامت اوضاع ندیده است.

به نوشته دیلی میل : یک پسربچه که بخاطر خال های گوشتی بزرگ روی کمرش، به وی لقب “پسر لاک‎پشتی” داده شده، حالا به مدد یک جراح بریتانیایی، به زندگی عادی خود باز می گردد.

دیدیه مونتالوو، پسربچه شش ساله اهل کلمبیا، با وجود یک خال گوشتی مادرزادی بر روی کمرش، از بیماری نادری به نام Melanocytic Nevus رنج می برد.

احتمال رشد بدخیم این خال، روز به روز بیشتر می شد، اما خانم لوز، مادر دیدیه، قادر به تامین پول عمل وی نبود.

 

پسر لاکپشتی
نگاه متعجب دیدیه، بعد از آنکه خال پشتش توسط دکتر جراح، نیل بالسترود برداشته شد

خانواده این کودک بخاطر خرافات موهومی ساکنان منطقه، از روستای خود طرد شده بودند، آنها عقیده داشتند وضعیت دیدیه با خورشید گرفتگی اخیر، ارتباط دارد.

آنها می ترسیدند دیدیه با نیروهای شیطانی در تماس باشد، به همین خاطر وی نه به مدرسه رفت و نه غسل تعمید شد.

دیدیه گفت: “من می خواهم بزرگ شوم.”

“اما این خال گوشتی نمی گذارد من رشد کنم.”

اما به لطف جراح پلاستیک، دکتر نیل بالسترود، که با شنیدن وضعیت اسفبار این کودک، وی را رایگان عمل کرد، دیدیه در حال حاضر می تواند مثل یک کودک عادی به زندگی خود ادامه دهد.

 

پسر لاکپشتی

 

دکتر بالسترود در حال جدا کردن خال گوشتی از بدن بیمار، طی یک عمل جراحی در کلمبیا

 

پسر لاک پشتی

 

دیدیه و خانواده اش بخاطر وضعیت جسمانی کودکشان، از دهکده شان طرد شدند.

آقای بالسترود به بوگوتا، پایتخت کلمبیا عزیمت کرد تا به کمک تیم جراحی، خال مادرزادی را که به دلیل رشد بی رویه اش، انتظار می رفت بدخیم شده باشد، از بدن این کودک جدا سازد.

پزشکان پس از جداسازی این خال گوشتی، باید طی چند مرحله، یک سری عمل پیوند پوست بر روی بیمار انجام می دادند.

آقای بالسترود به گزارشگران Evening Standard گفت: “دیدیه حادترین موردی بود که من تا کنون دیده ام. این خال، تقریبا سه چهارم بدن وی را فرا گرفته بود.

“بدیهی است وی باید چند عمل دردناک دیگر را هم پشت سر بگذارد، اما به عقیده ما ارزشش را دارد. بهتر است مراحل عمل دیدیه را در این عکس ها ببینید تا بدانید چگونه دیدیه به شکل حاضر درآمده است. من واقعا از کاری که برای درمان وی انجام دادم، خوشحال و راضیم.

 

turtle-boy

 

لبخند دوباره: دیدیه می گوید حالا با از بین رفتن این خال، دیگر می توانم بزرگ شوم.

آقای بالسترود متخصص درمان بیمارانی است که مثل دیدیه از چنین بیماری نادری رنج می برند. علت این بیماری ناشناخته است، اما متخصصان بر این باورند علت آن یک جهش ژنی است که سبب تغییر در رشد سلول های پوستی جنین می شود.

آقای بالسترود، که در طول سال، حدود ۴۰ مورد از این نوع عمل را بر روی بیماران خود در خیابان گریت آرموند، انجام می دهد، اظهار داشت: کار کردن با تیم جراحان بوگوتا برای وی یک تجربه جالب و به یاد ماندنی بوده است./آپام

مطالب مشابه را ببینید!