مجله تاپ‌ناز‌

پماد برای قارچ پوستی + معرفی 3 پماد برای درمان سریع قارچ پوستی

پماد برای قارچ پوستی

انواع پماد قارچ پوستی

عفونت قارچی یکی از بیماری های شایع است و در بیشتر موارد با استفاده پماد می توان این مشکل را درمان کرد. پماد درمان قارچ پوستی با نام های مختلف مانند کتوکونازول، کلوتریمازول و میکونازول در داروخانه های موجود است که در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد این پماد های ضد قارچ می خوانید.

قارچ های پوستی جزو بیماری های رایج پوستی هستند. از علائم این بیماری می توان به قرمز بودن پوست، پوسته پوسته شدن و خارش پوست اشاره کرد. این عارضه بیشتر به دلیل عدم رعایت بهداشت و یا آلودگی ایجاد می شود. برای درمان کردن قارچ پوستی معمولا از پمادهای موضعی استفاده می شود و در موارد شدیدتر هم داروهای خوراکی قوی تر مانند کتوکونازول تجویز می شود. عفونت قارچی در بین خانم ها شایع است ولی مردان هم گاهی دچار این عفونت ها می شوند. در ادامه این مطلب پمادهای ضد قارچ پوستی را معرفی می کنیم که از داروهای موثر درمان کننده عفونت قارچی هستند.

پماد میکونازول

پماد میکونازول (Miconazole) یکی از پمادهای درمان کننده قارچ پوستی است. این پماد قارچ پوستی باعث ضخیم شدن دیواره سلولی قارچ ها و تغییر در نفوذپذیری غشای سلولی آنها می شود که در درمان بیماری هایی مانند کاندیاز جلدی، تنیا ورسیکالر، کچلی بدن، کشاله ران یا پا بسیار موثر است. این دارو به سه شکل پماد یا کرم موضعی، کرم واژینال و شیاف واژینال موجود است. قبل از استفاده از کرم موضع را تمیز کنید. سپس موضع را ماساژ دهید تا کرم ناپدید شود. توجه داشته باشید که درمان موضعی را برای حداقل یک ماه ادامه دهید. بهبودی در مدت ۱ تا ۲ هفته شروع می‌شود.

عوارض: بثورات جلدی، تاول، سوزش و قرمزی یا سایر علائم تحریک پوست از عوارض مصرف این داروست.

پماد برای قارچ پوستی + معرفی 3 پماد برای درمان سریع قارچ پوستی

پماد کلوتریمازول


پماد کلوتریمازول (clotrimazole) از داروهای مهارکننده و همچنین کشنده قارچ است که به منظور درمان بیماری‌های قارچی همچون کچلی بدن، ران و پا به صورت موضعی مورد استفاده می‌شود. این دارو همچنین برای رفع عفونت‌های دستگاه تناسلی زنان نیز تجویز می‌شود. مقدار مصرف دارو باید توسط پزشک تعیین گردد اما به طور معمول این پماد دو بار در روز، استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که قبل از استفاده محل مورد نظر را شسته و کاملا خشک کنید، سپس یک لایه نازک دارو را به منطقه آسیب دیده بمالید و به آرامی آن را بشویید. برای رفع قارچ  پوستی باید دوره درمان با این دارو را حتی در صورت احساس بهبودی، کامل کنید. همچنین به منظور درمان سریع‌تر در عفونت‌های قارچی مربوط به واژن، رعایت بهداشت ضروری است.

عوارض: سوزش، خارش و سایر تحریکات واژن، قرمزی، پوسته پوسته شدن، تکرر ادرار و درد در قسمت پایین شکم از عوارض این داروست.

در صورتی که قصد مصرف این دارو را دارید، بهتر است درباره آن اطلاعات بیشتری داشته باشید. لینک زیر به معرفی این دارو و نکاتی که طی مصرف آن باید بدانید، اختصاص دارد.

 پماد کتوکونازول

پماد کتوکونازول (Ketoconazole) از موثرترین داروهای ضد قارچ و یک پماد درمان قارچ پوستی است که در درمان بیماری‌هایی همچون کچلی تنه، کشاله ران، ریش، پا و همچنین عفونت‌های قارچی ناخن استفاده می‌شود. این دارو به سه شکل قرص، شامپو و کرم موجود است که از نوع شامپوی آن برای برطرف شدن شوره سر استفاده می‌شود. به طور معمول از پماد موضعی کتوکونازول، یک یا دوبار در روز به مدت ۲ هفته استفاده می‌شود. درمان با داروهای ضد قارچ را باید تا رفع کامل عفونت فعال قارچی ادامه دهید تا از عود مجدد عفونت، جلوگیری شود.

عوارض: خارش، ضایعات جلدی، یبوست، اسهال، سرگیجه، حساسیت چشم‌ها به نور، خواب‌آلودگی، سردرد و تهوع و کاهش تعداد اسپرم از عوارض این داروست.

در صورتی که قصد مصرف این دارو را دارید، بهتر است درباره آن اطلاعات بیشتری داشته باشید. لینک زیر به معرفی این دارو و نکاتی که طی مصرف آن باید بدانید، اختصاص دارد.

مطالب مشابه را ببینید!