پنهان کردن پیشانی بلند + چند ترفند ساده برای اینکه پیشانی بلند شما معلوم نباشد

پنهان کردن پیشانی بلند

در این بخش ترفندهایی برای پنهان کردن پیشانی بلند برای خانم های جوان را آماده کرده ایم که اگر پیشانی شما بلند است خیلی راحت می توانید با استفاه از این ترفندها صورتی جذاب تر داشته باشید.

البته خانم ها و دختران جوان باید بدانند که پیشانی بلند اصلا چیز بدی نیست بلکه حتی شاید یک امتیار باشد و اگر شما پیشانی بلند دارید می توانید با استفاده از ترفندهای آرایشی، پیشانی بلند را تا حدی پنهان کنید.

ترفهندهای مخصوص برای پنهان کردن پیشانی بلند

هر خانمی فرم صورت خود را دارد، بعضی از خانم ها پیشانی بلند دارند و پیشانی بعضی دیگر اتز خانم ها کوتاه است که برای رفع کردن عیوب موجود در پیشانی افراد، روش های متفاوتی وجود دارد. در ادامه تکنیک هایی برای پنهان کردن پیشانی بلند را توضیح می دهیم.

 

آرایش مخصوص خانم هایی که پیشانی بلند دارند

۱. چنانچه میکاپ صورت را با دقت و مهارت زیادی انجام دهید تا حد زیادی می توانید از طول پیشانی خود کم کنید. برای پنهان کردن پیشانی بلند می توانید از یک کانتور برنز در قسمت بالایی پیشانی استفاده کنید تا پیشانی شما کوتاه تر به نظر آید. باید توجه داشته باشید که کانتور را باید با یک اسفنج یا برس مخصوص میکاپ در قسمت روشن پیشانی خود محو کنید تا آرایش صورت شما طبیعی و جذاب تر به نظر برسد.

پنهان کردن پیشانی بلند

۲. آرایش چشم خوب می تواند تا حد زیادی باعث کوتاه به نظر رسیدن پیشانی شما شود. برای آرایش چشم ها بهتر است از مدل خط چشم و سایه چشم متناسب با فرم صورت خود استفاده کنید. برای اینکه در شب میکاپ صورت شما عالی به نظر برسد بهتر است از سایه چشم با رنگ خاکستری و آبی و قهوه ای یا بادمجانی برای کشیدن سایه روی پبک بالایی استفاده کنید. می توانید سایه چشم را به صورت مدل های خطی یا حالت دار بکشید. روی چین و چروک چشم را می توانید به کمک یک قلمو کرکی سایه ای پر رنگ تر از همان رنگ اصلی که انتخاب کرده اید بزنید. سپس مدل خط چشمی متناسب با فرم چشم ها را بکشید و از ریمل هم برای فرم دادن به مژه های خود استفاده کنید.

پنهان کردن پیشانی بلند

۳. کشیدن رژ گونه بسیار اهمیت دارد و شما می توانید از رژ گونه با رنگ هلویی روشن یا قهوه یا روشن برای گریم گونه های خود استفاده کنید. بهتر است برس رژ گونه را به سوی بالا ببرید تا چهره شما بلند تر و کشیده تر به نظر آید و اندازه پیشانی شما هم کمتر شود.

پنهان کردن پیشانی بلند

۴. ابروها باعث متعادل شدن فرم پیشانی تاثیر زیادی دارند به همین دلیل بهتر است شما در موقع برداشت ابروهایتان حساسیت و دقت لازم را به خرج دهید. ابروهای زاویه دار برای خانمها با پیشانی بلند انتخاب ایده آلی است. علاوه بر این برای آرایش ابروها هم می توانید به کمک مداد یا سایه ای که همرنگ ابروی شما است قسمت های خالی را پر کنید تا ابروهای شما خوش فرم باشد و چشم های شما درشت به نظر برسند.

پنهان کردن پیشانی بلند

۵. اگر همه اجزای صورت شما طبیعی هستند و فقط دارای پیشانی بلندی هستید بهتر است از رژلب با رنگ های خاص نظیر قرمز و صورتی و … برای گریم لب های خود استفاده نمایید تا نظر بقیه افراد به سمت لب های شما جلب شود.

پنهان کردن پیشانی بلند

روش های عالی برای پوشاندن بلندی پیشانی

۱. مدل مو تاثیر زیادی روی فرم پیشانی دارد و خانم هایی که دارای پیشانی بلندی هستند بهتر است از مدل موی چتری برای پنهان سازی پیشانی بلند خود استفاده نمایند. چتری هایی که قسمت جلوی آن ها صاف می باشد و هر چقدر به سمت پهلوها می روند بلندتر می باشند می توانند برای افراد با پیشانی بلند انتخابی مناسب و ایده آل به شمار روند.

۲. مدل موهای ساده برای افراد با پیشانی بلند انتخابی مناسب و ایده آل محسوب می شوند و اگر شما تمایل دارید پیشانی تان کوتاه تر به نظر برسد بهتر است موهای خود را به صورت کج جدا نمایید و آن ها را به حال شل به قسمت کناری صورت خود ببرید همچنین بهتر است مقدار کمی از موهایتان را به سمت بالای سر فرم دهید و آن ها را به کمک بابلیس با حرارت کم فرم دهید تا جلوه زیبایی روی صورت شما ایجاد گردد و پیشانی تان نیز کوتاه تر به نظر برسد.

۳. خانم ها با پیشانی بلند بهتر است از بردن موهای خود از قسمت جلو به قسمت پشت سر خودداری نمایند زیرا پیشانی آن ها بلندتر به نظر می رسد.

بخوانید: مدل موی متناسب با صورت کشیده

پنهان کردن پیشانی بلند

۴. یکی دیگر از انواع روش ها برای پنهان کردن پیشانی بلند ، کوتاه نمودن موها به کمک مدل های لایه لایه است توجه داشته باشید که این مدل باعث می شود تا موها پر حجم تر به نظر برسند و علاوه بر این بلندی پیشانی تا حد زیادی کمتر به نظر می رسد.

۵. مدل موهای خیلی صاف برای خانم ها با پیشانی بلند انتخابی مناسب محسوب نمی شوند و بهتر است خانم ها با این فرم پیشانی از مدل موهای موج دار استفاده نمایند تا چهره آن ها متعادل تر به نظر برسد.

۶. اگر موهای شما به صورت طبیعی دارای فر نمی باشد و علاوه بر این موهای لختی دارید می توانید به کمک استفاده از سشوار و بابلیس و بیگودی موهای خود را فر درشت یا ریزی بدهید تا بلندی پیشانی شما کمتر به نظر برسد.

۷. اگر تمایل دارید پیشانی تان کوتاه تر به نظر برسد می توانید موهایتان را در یک طرف صورت بریزید و آن ها را به صورت نخ نخ فرم دهید و حالتی متقارن را در قسمت جلویی موهای خود ایجاد نمایید. توجه داشته باشید که با این مدل مو توجه افراد به سمت چشم های شما جلب می شود و علاوه بر این پیشانی شما کوتاه تر به نظر می رسد.

۸. استفاده از مدل آرایش صورت مناسب نیز تا حد زیادی روی پوشاندن پیشانی بلند تاثیر مثبت دارد و اگر شما با توجه به مراحلی که ذکر شد میکاپ صورت خود را انجام دهید می توانید فرم پیشانی تان را متعادل تر کنید.

در این مطلب تاپ ناز آرایش صورت برای پیشانی بلند و تکنیک هایی برای پنهان نمودن پیشانی بلند را مشاهده کردید و امیدواریم با این روش ها بتوانید فرم پیشانی خود را متعادل کنید و پیشانی بلند شما زیبا و جذاب به نظر برسد.

مطلب پیشنهادی: زیباترین مدل موها برای افرادی که پیشانی بلند دارند + تصاویر
مطالب مشابه را ببینید!