مجله تاپ‌ناز‌

پودر برنز کننده چیست؟ راهنمای انتخاب و نحوه استفاده از آن

پودر برنزه کننده

پوست برنزه همیشه محبوبیت و جذابیت دارد و نسبت به پوست روشن و رنگ پریده، پوستی سالم تر و زیباتر به شمار می شود. در گذشته مردم تصور می کردند اگر کسی پوست تیره ای دارد حتما فرد ثروتمندی است که پوست خود را در آفتاب سفرهای تفریحی برنزه کرده است.

یک پوست سالم که زیر نور خورشید طلایی شده است بسیار زیبا به نظر می رسد. اما قرار گرفتن در معرض آفتاب عوارض پوستی مانند آفتاب سوختگی، لک و حتی سرطان سلول های پوستی را به دنبال دارد.

یکی از بهترین روش ها، استفاده از محصولات برنز کننده پوست مانند پودر برنز کننده می باشد که نسبت به روش های دیگر ایمن تر است. ما در این مطلب قصد داریم انواع پودر برنز کننده، راهنمای انتخاب و نحوه استفاده از آن ها را به شما عزیزان معرفی کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب ا داشته باشید و یک محصول متناسب با پوست خود تهیه کنید.

پودر برنزه کننده چیست؟

پودر برنزه کننده، یک محصول آرایشی است که پوست را درخشان می کند و گرم تر نشان می دهد. این محصول باعث متفاوت شدن سبک آرایش شما می شود. بنابراین اگر دوست دارید در آرایش خود تنوع ایجاد کنید پیشنهاد می کنیم از این پودر فشرده و برنزه استفاده کنید. پودر برنزه کننده بافت سبک و لطیفی دارد و ظاهری طبیعی و برنزه به پوست می دهد.

این محصول فقط مخصوص تابستان نیست و اگر به تکنیک های آرایشی مسلط باشید، می توانید در تمام فصل ها از آن استفاده کنید. پودر برنز کننده دارای ویتامین E است که یک آنتی اکسیدان قوی محسوب می شود، باعث تغذیه پوست می شود، از پوست در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند و از پیری زودرس جلوگیری می کند.

ابزارهای مورد نیاز برای استفاده از پودر برنزه کننده

ابتدا ابزارهای زیر را آماده کنید:

– یک پودر برنزه کننده با رنگ مناسب

– یک پودر تثبیت کننده آرایش

– یک رژ گونه

– یک کرم پودر یا پنکیک

– یک هایلایتر

– چند عدد برس آرایشی مناسب

– یک کانسیلر

نحوه استفاده از پودر برنز کننده

در ابتدا برس آرایشی را به آرامی روی پودر برنزه کننده بکشید، به برس ضربه ای بزنید تا مقدار اضافی پودر از روی آن بریزد. سپس پودر برنزه کننده را روی پوست صورت خود بزنید.

برای داشتن یک آرایش طبیعی و زیبا با استفاده از پودر برنزه کننده، بهتر است نکات زیر را رعایت کنید:

– با استفاده از یک برس آرایشی مخصوص برنزر، کمی پودر برنزه را روی قسمت های فوقانی صورت خود مانند پوست شقیقه، استخوان گونه ها و خط رویش مو بزنید.

– برای پخش کردن پودر برنزه کننده روی گونه ها و پوست شقیقه، با یک حرکت c شکل و با استفاده از برس آرایشی مخصوص، از روشی نرم و آرام استفاده کنید.

– برای داشتن آرایش طبیعی تر و زیباتر، روی پوست فک خود کمی کنتراست ایجاد کنید.

– اگر می خواهید روی خط بینی از پودر برنزه کننده استفاده کنید، میزان آن را کم نگه دارید تا به نظر طبیعی باشد.

انتخاب پودر برنز کننده باتوجه به رنگ پوست

– اگر رنگ پوست گرمی دارید، بهتر است از یک پودر برنزه کننده با تناژ رنگی طلایی و قهوه ای استفاده کنید.

– اگر تناژ رنگ پوست شما زرد است، بهتر است از یک پودر برنزه کننده با تناژ رنگی گرم و هلویی استفاده کنید که رنگ زمینه آن قهوه ای روشن باشد.

– اگر تناژ رنگ پوست شما سرد یا خنثی است، بهتر است از پودرهای برنزه کننده ای استفاده کنید که رنگ آن 1 تا 2 درجه از رنگ پوست تان تیره تر باشد.

مطلب مشابه: پد آرایش پاک کن چیست؟ معرفی انواع پدر پاک کننده آرایش صورت

مطالب مشابه را ببینید!