پورشه شاسی بلند جدید به بازار آمد +عکس

پورشه شاسی بلند جدید به بازار آمد +عکس

شرکت پورشه آلمان در طول برگزاری نمایشگاه خودروی لوس آنجلس خودروی جدید خود با نام ماکان را به بازار معرفی کرد.

بنا به مشخصات این خودرو، شاسی بلند با قابلیت چهارچرخ رو از نظر اندازه از شاسی بلند کاین ابعاد کمتری دارد.

این خودرو بنا به اعلام مقامات پورشه از سال 2015 وارد بازارها خواهد شد و از تمام تکنولوژی‌های جدید پورشه بهره خواهد گرفت.

طراحی ماکان با حفظ وفاداری به شکل و طرح  اصلی پورشه که در دیگر محصولات این شرکت نیز رعایت شده، صورت گرفته است.

از نظر ظاهری این خودرو شبیه به پورشه کاین بوده، ولی از نظر ابعاد کمی کوچکتر از کاین است. این خودرو  با رنگ آبی در نمایشگاه لوس آنجلس به نمایش در آمده بود، نظر بسیاری از بازدیدکنندگان و به خصوص علاقمندان به خودروهای لوکس و اسپرت را به خود جلب کرده است.

پورشه شاسی بلند جدید به بازار آمد +عکس

پورشه ماکان، که پدیده امسال نمایشگاه خودروی لوس آنجلس به شمار می رود، در دو مدل ماکان اس و توربو به بازارهای بین المللی پای خواهد گذاشت.

مدل اس این خودرو از یک موتور 6 سیلندر 3 لیتری با توربو شارژر دوقلو بهره می‌گیرد که 340 اسب بخار قدرت داشته و شتاب 0 تا  100 کیلومتر ( 0 تا 60 مایل) این خودرو معادل 5.2 ثانیه است. بیشینه سرعت این خودرو 156 مایل در ساعت معادل 251 کیلومتر اعلام شده است.

مدل ماکان توربو، به یک موتور 6 سیلندر با حجم 3.6 لیتر با توربو شارژر دو قلو مجهز است و می تواند این خورو را از حالت سکون در 4.6 ثانیه به سرعتی معادل 100 کیلومتر بر ساعت برساند. در این مدل بیشینه سرعت این خودرو 164 مایل در ساعت معادل 263 کیلومتر خواهد بود.

در هر دو مدل از این خودرو از جعبه دنده 7 سرعته  دو کلاچ PDK پورشه به عنوان استاندارد استفاده شده است. یکی دیگر از مشخصات فنی قابل توجه در ماکان استفاده از سیستم ترمزی است که با قدرت عملکرد بالا در پورشه طراحی شده و بر این مدل نسب شده است.

پیش بینی می شود این سیستم ترمز بتواند قدرت توقف قابل توجهی را در ماکان به نمایش بگذارد.

نوشته های مشابه