مجله تاپ‌ناز‌

پوستی صاف و نچرال با ضد آفتاب بدون رنگ

پوستی صاف و نچرال با ضد آفتاب بدون رنگ

ضد آفتاب چگونه از اشعه خورشید محافظت می کند؟

استفاده از نور خورشید جهت تامین ویتامین D مورد نیاز بدن یک ضرورت است، اما نور آفتاب از اشعه های ماورا بنفشی تشکیل شده که مضراتی برای پوست به دنبال خواهد داشت. راه استفاده از نور خورشید و عدم آسیب به پوست بدن استفاده از کرم ضد آفتاب است. قرار گرفتن در معرض نور آفتاب نتایج مضری چون آفتاب سوختگی، کک و مک، ایجاد لکه های پوستی، پیری زودرس پوست، سرطان پوست و … را به دنبال خواهد داشت.

هر کرم ضد آفتاب SPF مخصوص به خود را دارد. میزان SPF مشخص می کند که چه میزان از پرتوهای نور خورشید از کرم ضد آفتاب عبور می کند. کرم ضد آفتاب با استفاده از ترکیبات موجود در خود اشعه UVB خورشید را منعکس کرده و اشعه UVA را با استفاده از مواد شیمیایی موجود در خود جذب می کند. UVB و UVA اشعه های ماورا بنفش خورشید از نوع B و A هستند. UVB به نواحی سطحی و لایه خارجی یا اپیدرم پوست تاثیر می گذارد، اما UVA بر نواحی عمیق تری از پوست تأثیر گذاشته و سبب آسیب های زیاد پوست می شود. برخی از مواد شیمیایی و ترکیبات کرم ضد آفتاب خارجی بدون رنگ خوب که اشعه های خورشید را منعکس می کند شامل دماکسیل، سبومین، بلیدس، آلفا بیسابولول، روغن جوجوبا، ویتامین E، اسید سالیسیلیک، اسید هیالورونیک و … است.

پوستی صاف و نچرال با ضد آفتاب بدون رنگ

ضد آفتاب باعث درخشندگی پوست هم می شود؟

کرم های ضد آفتاب بر درخشندگی پوست تأثیرات مثبت دارند.کرم های ضد آفتاب با توجه به ترکیبات تشکیل دهنده خود سبب درخشندگی پوست هم می شوند. زینک اکسید و تیتانیوم اکسید از ترکیبات کرم ضد آفتاب جهت درخشندگی پوست است. ترکیبات درخشان کننده ضد آفتاب لکه های تیره قدیمی بر پوست را روشن کرده و از ایجاد لکه های تیره جدید بر پوست جلوگیری می کند. هرچه ترکیبات کرم ضد آفتاب شامل کوجیک اسید، آربیوتین، نیاسینامید، ویتامین C، عصاره ای از گیاه شیرین بیان، عصاره ای از میوه شاه توت و … بیشتر باشد، قدرت کرم ضد آفتاب به منظور ایجاد درخشندگی در پوست بیشتر خواهد بود.

البته این ویژگی کرم ضد آفتاب به این معنی نیست که کرم پوست را روشن می کند، بلکه به این معنی است که با محافظت از پوست در برابر اشعه های ماورا بنفش خورشید، رنگ ظبیعی پوست حفظ شده و از این طریق درخشندگی پوست نیز حفظ می شود.

برند کرم ضد آفتاب خارجی بدون رنگ و نحوه استفاده:

از هر کرم ضد آفتابی می بایست متناسب با نوع پوست استفاده کرد. به منظور دستیابی به بهترین عملکرد کرم ضد آفتاب، علاوه بر اینکه کرم ضد آفتاب با کیفیت در عملکرد هرچه بهتر نقش دارد، نحوه استفاده از کرم نیز موثر است. جهت استفاده بهتر است نکات زیر مورد توجه قرار گیرد:

  • توصیه می گردد تا از کرم های ضد آفتاب با SPF بالا پرهیز شود.
  • استفاده از کرم های ضد آفتاب طیف گسترده پیشنهاد می گردد که در برابر اشعه های UVA و UVB مقاوم باشند.
  • میزان مورد استفاده ازکرم ضد آفتاب خارجی بدون رنگ در هر بار استفاده حدود 30 گرم است. این مقدار برابر با یک لیوان کوچک یا برابر با 2 انگشت است.
  • نیاز است که کرم را 15 تا 30 دقیقه پیش از بیرون رفتن از خانه به طور کامل بر پوست صورت و گردن زده و بعد از منزل خارج شوید.
  • یک بار استفاده از کرم ضد آفتاب در طول روز کافی نیست و می بایست آن را در طول روز تجدید کنید.
پوستی صاف و نچرال با ضد آفتاب بدون رنگ

بهترین کرم ضد آفتاب خارجی

از ویژگی های بهترین کرم ضد آفتاب خارجی سبک بودن آن است. سبک بودن این کرم ها به این دلیل است که فرمولاسیون آن ها بر پایه آب است. فاقد چربی و سبک بودن این کرم ها سبب می گردد تا منافذ پوست مسدود نگردد و همچنین این کرم ها ضد حساسیت می باشند. همچنین اسید هیالورونیک موجود در این کرم ها پوست را کاملاً آبرسانی کرده و از پیر شدن آن جلوگیری می کند. اغلب از کرم ضد آفتاب خارجی بدون رنگ در پوست هایی که حساس بوده و یا دچار اگزما هستند، استفاده می شود.

آیا می‌خواهید پوستی یکدست و ماندگار داشته باشید؟

یکی از فواید استفاده از کرم ضد آفتاب داشتن پوستی یکدست و ماندگار است. در مقابل نور خورشید، پوست در برابر اشعه های ماورا بنفش خورشید آسیب دیده و دچار تغییر رنگ و سوختگی می شوند. این تغییر رنگ سبب بر هم خوردن یکدستی و یکنواختی پوست خواهد شد. بهترین راهکار استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب خارجی برای جلوگیری از این عارضه و حفظ یکدستی و یکنواختی پوست است.

منبع: https://araskharid.com

مطالب مشابه را ببینید!