پژو ۲۰۶ و ۲۰۷ ارزان می‌شود

قیمت پژو

احمد نعمت بخش با اشاره به اینکه به دنبال تصمیم اخیر رئیس جمهور در قیمت گذاری خودرو‌ها براساس نرخ ارز مبادله‌ای مسئولان سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان باید قیمت‌های جدید را اعلام نمایند، اظهارداشت: به نظر بنده با این تصمیم خودروی ۲۰۶ و ۲۰۷ ارزان‌تر از بازار آزاد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه قیمت‌گذاری خودرو بر مبنای ارز مبادله‌ای قیمت خودروهای تولید داخل را افزایش خواهد داد، افزود: البته این امر باعث می‌شود تا شکاف قابل تأمل قیمت‌ها در بازار آزاد و کارخانه کاهش پیدا کرده و تا حدودی اقدامات دلالان و واسطه‌گران در افزایش قیمت‌ها کم شود.

دبیر انجمن خودروسازان ایران ضمن تأکید براینکه تغییرات قیمت خودرو بر مبنای ارز مبادله‌ای مختلف نسبت به ارزبری آن‌ها است، گفت: سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان باید قیمت‌ها را اعلام کند.

به گفته وی، در میان تمام خودرو‌ها پژو ۲۰۶ و ۲۰۷ که به واسطه بازار آزاد با افزایش قیمت زیادی روبه رو بود با تصمیم مذکور کاهش قیمت را تجربه خواهد کرد.

نعمت بخش اضافه کرد: با مسئولان مربوطه درحال رایزنی برای دریافت مواد اولیه با ارز مبادله‌ای هستیم که هنوز به نتیجه قطعی دست پیدا نکرده‌ایم. البته تصمیم قیمت گذاری خودرو براساس ارز مبادله‌ای بسیار مطلوب است و از ضرر و زیان خودروسازان جلوگیری خواهد کرد.

مطالب مشابه را ببینید!