مجله تاپ‌ناز‌

پیرسینگ لب چیست، چه عوارضی دارد و چگونه انجام می شود؟

پیرسینگ لب به معنی سوراخ کردن لب است که خیلی از افرادی که به دنبال زیبایی بیشتر هستند و به ظاهر خود اهمیت می دهند به دنبال این روش برای زیبایی لب ها هستند.

یکی از متدهای پرطرفدار در میان خانم ها و دختران جوان، استفاده از روش پیرسینگ لب است. در تمام کشورها پیرسینگ در تمام نقاط بدن انجام می شود و خیلی از افرادی که این کار را انجام می دهند افرادی می باشند که به دنبال مد و زیبایی هستند. در ادامه اطلاعاتی درم ورد نحوه انجام پیرسینگ و عوارضی که دارد را توضیح می دهیم.

عوارض پیرسینگ لب

پیرسینگ یا سوراخ کردن یکی از متدهای زیبایی است که از اشیاء تزیینی و یا جواهرات روی نقاطی مانند لب، بینی، گوش، ناف و زبانی که سوراخ شده است آویزان می کنند. پیرسینگ انواع مختلفی دارد که در میان خانم ها پرطرفدارترین آن پیرسینگ لب است که باعث زیبایی در افراد می شود. پیرسینگ را می توان به 2 روش انجام داد به صورت موقت و یا دائمی، که به صورت موقت بدون سوراخ است و به وسیله چسب یا گیره وصل می شود ولی دائمی صد در صد با ایجاد سوراخ روی لب فیکس می شود.

پیرسینگ لب

انواع پیرسینگ

piercing لب اشلی :

این مدل حالت عکس piercing ورتیکال است و با ایجاد سوراخ از مرکز لب به سوی داخل دهان ایجاد می شود طوری که فقط نقطه ورودی از طریق لب قابل مشاهده می باشد.

piercing لب ژستروم :

این مدل piercing شامکل سوراخ عمودی در لب بالا است که بخش بالا و پایین این سوراخ در قسمت بیرونی و مرکزی لب بالا قرار می گیرد و با استفاده از نگین مشخص می شود.

piercing لب دوتایی :

در این مدل اغلب دو سوراخ زده می شود و زیبایی خاصی دارد. این مدل دارای انواع مختلف مانند piercing لب کوکب یا دالیا، piercing نیش مار، نیش فرشته، نیش دلفین، نیش عنکبوت، سایبر و piercing گونه می باشد.

مدل piercing گوشه لب :

در این مدل سوراخ کردن لب از piercing تکی در ناحیه پایین گوشه لب استفاده می شود و از متدوال ترین مدل های piercing لب به حساب می آید. در این مدل اغلب از گل یخ یا حلقه استفاده می شود.

مدل piercing لب مونورو :

این نوع piercing لب در ناحیه لب و در بخش بالای لب و بخش سمت راست استفاده می شود و در واقع از نشان مریلین مونرو در لب بالای لب او ایده این طرح گرفته شده است.

piercing لب مدونا :

این مدل سوراخ کردن لب برای زیبایی نیز در ناحیه بالای لب و سمت چپ آن ایجاد می شود.

piercing لب مدوسا یا مدوزا :

این مدل مستقیما در بالای مرکز لب بالایی انجام می گیرد و جزو مدلهای پرطرفدار piercing لب برای خانوم ها است.

مدل piercing لب لابرات :

این مدل دقیقا در زیر مرکز لب پایین و در بالای چانه انجام می گیرد.

piercing لب ورتیکال یا عمودی :

این مدل سوراخ کردن لب شامل یک سوراخ عمودی در مرکز لب پایین بوده که بالا و پایین این سوراخ به وسیله یک نگین به هم متصل می شود.

پیرسینگ لب

عوارض سوراخ کردن لب چیست؟

پوست در مقابل آسیب های احتمالی خیلی حساس است و اگر قصد دارید این روش را انجام دهید باید عوارض آن را بدانید که شامل:

عفونت : 

یکی از عوارض شایع پیرسینگ لب، عفونت است. در پیرسینگ لب با باکتری ها و ویروس ها در تماس می باشد و احتمال ایجاد عفونت بسیار زیاد است. در این مدل پیرسینگ احتمال ایجاد خونریزی شدید هم وجود دارد پس برای انجام این کار حتما به پزشک مراجعه کنید و از پاک کردن وسایل اطمینان حاصل کنید.

گوشت اضافه در آوردن :

پیرسینگ در بعضی از افراد باعث می شود که گوشت اضافه در بیاورند مخصوصا در افرادی که به صورت ژنتیکی زخم هایشان گوشت اضافی در می آورد، ممکن است در ناحیه مورد نظر اسکار رشد کند که در واقع ظاهری بد دار دو برای رفع آن زمان زیادی نیاز است تا بهبود پیدا کند.

عوارض بلند مدت  و آنی پیرسینگ :

پیرسینگ ممکن است شامل حساسیت و حتی آسیب رساندن به دندان ها و لثه شود و در نهایت می تواند حتی باعث سکته مغزی شود.

پیرسینگ لب

نکات مهم

  • سعی کنید در چهار ماه اول بیش از دو بار در روز آن ناحیه را نشویید و برای خشک کردن از حوله کاغذی استفاده نمایید.
  • از بدلیجات استفاده نکنید زیرا بعضی از فلزات ممکن است باعث ایجاد حساسیت شوند.
  • مدت زمان بهبود پیدا کردن پیرسینگ شش ماه است و بعد از هر بار مصرف خوراکی باید دهان خود را با دهان شویه بشویید و مطمئن شوید که در دهان شما خوراکی باقی نمی ماند.
  • خانم های باردار باید از انجام پیرسینگ خودداری کنند مخصوصا اگر پیرسینگ روی ناف و شکم انجام شود.

مطالب مشابه را ببینید!