مجله تاپ‌ناز‌

اطلاعات درباره انجام پیرسینگ واژن؛ دلایل انجام، روش های انجام و عوارض

اطلاعات درباره انجام پیرسینگ واژن؛ دلایل انجام، روش های انجام و عوارض

پیرسینگ در واقع سوراخ کردن قسمتی از بدن جهت نصب جواهر و زیورآلات تزئینی می باشد. هم اکنون پیرسینگ یکی از ترندهای زیبایی در دنیای مد و فشن امروزی است. هم اکنون آمار استفاده از پیرسینگ در ایران، بیشتر از هر زمانی افزایش پیدا کرده است. پیرسینگ واژن نیز در سال های گذشته جزء روش های محبوب در بین بانوان به شمار می آید. همچنین این نوع از پیرسینگ می تواند حس رضایت جنسی را در بین طرفین افزایش دهد.

پیرسینگ واژن باعث ایجاد ابعاد جدیدی از لذت در یک رابطه زناشویی خواهد شد. همچنین این پیرسینگ بیشتر جنبه زیبایی داشته و به عنوان یک ابزار کارآمد جهت تحریک جنسی در بانوان نیز شناخته می شود.

پیرسینگ واژن چیست؟

اطلاعات درباره انجام پیرسینگ واژن؛ دلایل انجام، روش های انجام و عوارض

هم اکنون در کشورهای غربی انتخاب بعضی از بانوان برای ایجاد جذبه زنانه بیشتر استفاده از پیرسینگ می باشد. در اصطلاح تخصصی پیرسینگ واژن، پیرسینگ ژینتال نیز نام دارد. پزشک یا هر فرد دوره دیده ای می تواند این نوع از خدمات را برای بانوان ارائه دهد. برخلاف تمامی باورهای رایج این نوع از پیرسینگ باعث بروز عفونت نمی شود. این نوع از پیرسینگ کاملا مخفی می باشد و همچنین هیچ گونه آسیبی به واژن و بافت آن وارد نمی کند.

دلایل انجام پیرسینگ واژن

پیرسینگ واژن می تواند اعتماد به نفس هر بانویی را در روابط جنسی افزایش دهد. همچنین منجر به ایجاد زیبایی خاصی در واژن می شود. افرادی که به دنبال یک تجربه جدید و خاص در روابط جنسی هستند؛ یپرسینگ واژن را فراموش نکنند. این پیرسینگ برای بانوان بالای ۱۸ سال انجام می شود و تاثیر بسزایی در افزاش عملکرد جنسی بانوان دارد. همچنین این پیرسینگ میل جنسی را در دو طرف افزایش می دهد.

بر اساس جدیدترین بررسی های صورت گرفته؛ یکی از روش های درمان سرد مزاجی در آقایان استفاده از پیرسینگ واژن می باشد. این پیرسینگ حس کنجکاوی طرفین را در کشف یک رابطه جنسی جدید ارضا می کند. بر اساس تحقیقات پزشکی این سوراخ به نقاط حساس بانوان در ارگاسم آسیب وارد نمی کند.

همچنین در بازه های زمانی مختلف می توان جواهر و یا نگین این پیرسینگ را تغییر داد. به نوعی عنصر تنوع را می توان در هر رابطه جنسی تجربه نمود. این پیرسینگ باید حتما توسط پزشک یا پیرسینگ کار حرفه ای انجام شود؛ در غیر این صورت عوارض جبران ناپذیری در انتظار فرد خواهد بود.

انواع مختلف پیرسینگ واژن

اطلاعات درباره انجام پیرسینگ واژن؛ دلایل انجام، روش های انجام و عوارض

پیرسینگ واژن به روش های مختلف انجام می شود و در هر روش زیبایی بدون حد و مرزی در ناحیه واژن به وجود می آید. برای این کار خارجی ترین قسمت کلیتوریس سوراخ می شود و سپس جواهر و یا نگین مد نظر فرد نصب خواهد شد. فرایند سوراخ کردن و نصب کاملا بدون درد و خونریزی می باشد.

برخی از افرادی که علاقه بسیار زیادی به این سوراخ تزیینی دارند؛ همزمان از دو پیرسینگ استفاده می کنند. پیرسینگ دوم نیز در قسمت لبه ماژور نصب می شود و این مسئله موجب زیبایی بیشتر خواهد شد. از انواع پیرسینگ محبوب و پرطرفدار واژن می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

پیرسینگ کلیت

در این نوع از پیرسینگ فقط قسمت کلاهک خارجی فرج سوراخ می شود. قطر سوراخ کمتر از یک میلس متر می باشد و در صورت عدم استفاده از پیرسینگ به سرعت محل سوراخ مسدود خواهد شد.

پیرسینگ کیلتوریس

یکی از بهترین نقاط برای استفاده از پیرسینگ قسمت کلیتوریس می باشد. سوراخ کردن این ناحیه حسی فراتر از لذت را می تواند برای بانوان به ارمغان بیاورد. همچنین این پیرسینگ منجر به افزایش میزان تحریک جنسی در طول رابطه جنسی خواهد شد. بر اساس جدیدترین تحقیقات در حین فعالیت جنسی این سوراخ می تواند به تجربه بهتر کمک کند. در واقع این سوراخ مانعی برای یک رابطه جنسی متفاوت نیست. بلکه تجربه ای بی نظیر و متفاوت را برای هر فردی می تواند رقم بزند.

پیرسینگ قسمت داخلی لابیا

این قسمت برای سوراخ کردن گزینه ای بسیار ایده آل و مناسب به شمار می آید. همچنین از نگین و جواهرات سنیگن برای پیرسینگ این قسمت نباید استفاده کرد. پوست این ناحیه برای استفاده از پیرسینگ بسیار مناسب می باشد.

پیرسینگ شاهزاد آلبرت

به راحتی می توان عنوان کرد، که این نوع از پیرسینگ نیاز به مراقبت حداکثری دارد. همچنین از  قسمت های ایده آل برای نصب جواهر تزئینی در قالب پیرسینگ می باشد.

مطلب مشابه: همه چیز درباره تاثیر رابطه جنسی بر زیبایی بانوان

مراحل انجام پیرسینگ واژن

اطلاعات درباره انجام پیرسینگ واژن؛ دلایل انجام، روش های انجام و عوارض

اولین شرط برای انجام پیرسینگ واژن، سرپایی بالای ۱۸ سال سن می باشد. پیش از هرگونه اقدامی باید پزشک یا فرد متخصصی را جهت انجام پیرسینگ انتخاب کرد. حتما تحقیقات و بررسی های لازم را باید انجام داد؛ زیرا تحت چنین شرایطی می توان صلاحیت فرد را جهت انجام این کار رد یا تایید کرد. معمولا بعد از مراجعه جهت انجام پیرسینگ واژن در گام اول با فرد متقاضی گفت و گو می شود.

در این جلسه نیازهای متقاضی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. پس از انتخاب نوع پیرسینگ و جواهر مناسب فرایند نصب آغاز می شود. معمولا از اسپری لیدوکائیین یا پماد بی حس کننده برای کاهش درد حین سوراخ کردن استفاده می شود. معمولا بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه محل پیرسینگ به طور کامل بی حس خواهد بود.

در مرحله بعد از اپلیکاتور مخصوص که برای هر فرد به صورت یکبار مصرف استفاده می شود؛ جهت سوراخ پزشک یا فرد دوره دیده کمک می گیرد. بعد از سوراخ کردن در حد چند قطره خونریزی ره خواهد داد. قبل از نصب جواهر به دلیل محیط متفاوت واژن، نگین مد نظر مشتری کاملا استرلیزه شده و سپس نصب می شود.

عوارض پیرسینگ واژن چیست؟

اطلاعات درباره انجام پیرسینگ واژن؛ دلایل انجام، روش های انجام و عوارض

در صورتی که پزشک یا فرد حاذق و حرفه ای را در این زمینه انتخاب شود؛ هیچ خطری در انتظار زیباجو نخواهد بود.‌ همچنین مرکزی که چنین خدماتی را انجام می دهد؛ حتما باید از ابزار یکبار مصرف استفاده کند. پیش از شروع فرایند نصب نیز باید تمامی لوازم به ترتیب استرلیزه شوند. تحت چنین شرایطی امکان بروز هرگونه عارضه ای برای فرد کمتر از ۲ درصد خواهد بود.

مراکز تخصصی و فعال در این زمینه از نگین و جواهرهای استیل یا نقره استفاده می کنند. سایر نمونه های مشابه منجر به بروز عفونت خواهند شد. در صورتی که چنین موارد رعایت نشود؛ پیرسینگ واژن عملی خطرناک خواهد بود. برخی از عوارض احتمالی واژن در صورت انتخاب مرکز نامناسب شامل موارد ذیل هستند. این عوارض احتمالی در افراد مختلف با شدت متفاوتی بروز پیدا می کنند.

عفونت

معمولا برخی از افراد به دلیل عدم استفاده از لوازم مناسب برای سوراخ کردن باعث تغییر ph واژن می شوند. در نهایت کلاینت دچار عفونت خواهد شد و در صورت استفاده از مواد استریل امکان بروز عفونت صفر خواهد بود.

بروز بیماری های مختلف

اگر مطابق با تکنیک های به روز پزشکی پیرسینگ واژن انجام نشود؛ احتمالی بروز بیماری های مختلف افزایش پیدا می کند. خطر ابتلاء به بیماری کزاز، هپاتیت، ایدز و زگیل تناسلی در صورت عدم اجرای نکات بهداشتی وجود دارد. پیش از هرگونه اقدامی باید از میزان بهداشت محیط اطمینان پیدا کرد.

واکنش های آلرژیک بدن

بدن برخی از افراد به طور غیر ارادی در چنین مواقعی واکنش های مختلفی را از خود نشان می دهند. چنین افرادی پس از نصب واژن دچار حساسیت پوستی می شوند. این حساسیت می تواند تمامی ابعاد زندگی فرد را درگیر به خود کند.

درد

معمولا درد به دلیل سوراخ شدن واژن تا ۴ ساعت بعد از پیرسینگ طبیعی می باشد. در این دوران فرد برای کاهش درد می تواند از مسکن های مختلف استفاده کند. در صورتی که درد ادامه پیدا کرد؛ باید هرچه سریع تر مراجعه به پزشک را در اولویت نخست قرار دارد.

خارش و سوزش

از دیگر عوارض جانبی پیرسینگ واژن می توان به خارش و سوزش اشاره کرد. خارش و سوزش بعد از ۴۸ ساعت از بین خواهد رفت.

زخم

برخی از افراد به دلیل پیرسینگ واژن غیر استاندارد دچار زخم های عمیق و گسترده در نواحی مختلف لابیا می شوند. درصد قابل توجهی از این زخم ها به راحتی درمان نمی شوند.

آسیب های عصبی

در صورتی که مکان مناسبی جهت نصب انتخاب نشود؛ احتمال بروز آسیب های عصبی وجود دارد. این آسیب های عصبی می تواند میزان تحریک جنسی فرد را نیز کاهش دهد.

مطلب مشابه: خوشبو کردن واژن؛ چگونه واژن خوشبویی داشته باشیم؟

بهترین روش برای کاهش عوارض پیرسینگ واژن

روش های مختلف و کاربردی وجود دارد، که به کمک آن ها می توان عوارض پیرسینگ را به صفر رساند. تحت چنین شرایطی در کنار تجربه زیبایی بیشتر هیچ خطری در انتظار فرد نخواهد بود. از شیوه های نوین برای کاهش عوارض استفاده از جواهرات خاص و با کیفیت می باشد.

جواهراتی که از کیفیت کافی برخوردار نیستند؛ منجر به ایجاد عفونت و زخم در محل خواهند شد. همچنین فردی که پیرسینگ را انجام می دهد؛ باید بیش از یک سال سابقه کاری موفق داشه باشد. در غیر این صورت به دلیل عدم تجربه کافی احتمال آسیب دیدن واژن و لابیا وجود دارد. منطقه سوراخ شده حتما باید به صورت مداوم با پمادهای ضد عفونی کننده و یا محلول نمک و آب تمیز شود. در غیر این صورت احتمال درگیر فرد با انواع عفونت افزایش پیدا خواهد کرد.

بهتر است از هر نوع رابطه دهانی تا دو هفته خودداری کرد. رابطه دهانی پیش از دو هفته می تواند خطر عفونت و قارچ را تشدید کند. استخر، وان یا حمام آب داغ تا دو هفته ممنوع می باشد. هدف از ایجاد چنین ممنوعیتی ترمیم بافت واژن است. جواهرات واژن می توانند منجر به سوراخ شدن واژن شوند؛ به این نکته مهم باید توجه کافی داشت.

پیرسینگ واژن چقدر درد دارد؟

یکی از پرسش های بنیادی پیرامون این عمل زیبایی درد پیرسینگ واژن چقدر است؟ می باشد، که در پاسخ به این سوال باید گفت: آستانه تحمل درد در هر فردی متغیر می باشد. همچنین تراکم عصبی در بافت واژن هر فردی متفاوت است. به طور کلی برای کاهش میزان درد می توان پیش از مراجعه به مطب از انواع قرص های مسکن استفاده کرد.

همچنین در صورتی که فرد احساس درد بیشتری کند؛ برای انجام این عمل از بی حسی به روش تزریق استفاده خواهد شد. در واقع میزان درد پیرسینگ واژن به گونه ای است، که هر فردی می تواند تحمل کند. برخلاف تمامی باورها حتی در دوران بارداری با مشورت پزشک می توان پیرسینگ واژن را انجام داد. در صورتی که پزشک شرایط مادر باردار را مساعد اعلام کند؛ فرد مجاز به انجام این پیرسینگ خواهد بود.

افرادی که بیماری های خاص مبتلاء هستند؛ باید پیش از هرگونه اقدامی با پزشک خود مشورت کنند. برخی از افراد به دلیل برخی از بیماری های پیش زمینه ای که مبتلاء هستند؛ مجاز به چنین عملی نیستند. پیش از انجام پیرسینگ پزشک تمامی سوالات مربوط را از کلاینت خواهد پرسید.

هزینه پیرسینگ واژن به چه عواملی بستگی دارد؟

پارامترهای مختلفی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در تعیین هزینه این نوع از پیرسینگ دخیل هستند. به طور کلی برای کاهش هزینه ها می توان از جواهرات با طرح های ساده استفاده کرد. هزینه جواهر نصبی و هزینه سوراخ کردن واژن بسیار زیاد نیست. هر فردی با اختصاص یک بودجه ریالی اقتصادی و ایده آل می تواند این تجربه متفاوت را لمس کند.

همچنین هزینه پیرسینگ واژن بر اساس مهارت پزشک و میزان تخصص فرد متغیر می باشد. به طور کلی برای هزینه بسیار مازاد و گزافی فرد جهت انجام این عمل پرداخت نخواهد کرد. برخی از پزشکان و پیرسینگ کاران ماهر و فعال در این زمینه با هزینه کمتری چنین خدمات را ارائه می دهند. به طور کلی کیفیت را نباید فدای قیمت کرد؛ زیرا کوچک ترین موردی می تواند سلامت جسمی فرد را به خطر بیاندازد. همچنین هرگونه آسیب عصبی که به واژن وارد می شود؛ ترمیم نخواهد شد.

ویژگی های مثبت پیرسینگ واژن چیست؟

این روش به دلیل ویژگی های مثبت و بی شماری که دارد؛ بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به طور کلی در سایه چنین ویژگی های مثبتی اغلب افراد علاقه مند به انجام پیرسینگ می شوند. برای افرادی که از سرد مزاجی رنج می برند؛ بهترین راهکار استفاده از پیرسینگ می باشد. این سوراخ ابعاد خاصی از احساسات را در هر رابطه جنسی به وجود می آورد.

همچنین برای اجرای فانتزی های جنسی جدید نیز می توان نسبت به نصب به پیرسینگ واژن اقدام کرد. پس از نصب پیرسینگ حسی سرشار از شور و نشاط را فرد تجربه خواهد کرد. پیرسینگ واژن منجر به رضاست جنسی هر دو طرف می شود. به نوعی طرفیت حس جدید و غیر قابل وصفی از لذت را تجربه می کنند. از دیگر ویژگی های پیرسینگ می توان به وزن بسیار کم و طرح های جذاب و بدون نقص آن اشاره کرد. هر یک از جواهرات مختلف واژن بسیار منحصر به فرد و چشمگیر هستند.

همچنین برای ایجاد تنوع می توان به مطب پزشک مراجعه کرد. پزشک پس از انجام بررسی های لازم نسبت به تعویض واژن اقدام خواهد کرد. تحت چنین شرایطی از حس تکرار در رابطه جنسی نیز می توان دوری جست. پیرسینگ واژن در رنج سنی بالای ۴۰ سال نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. هیچ گونه محدودیتی از این بابت برای زیباجویان وجود دارد. وسعت لذت جنسی را با این محصول می توان تغییر داد.

آیا پیرسینگ واژن حین رابطه جنسی می افتد؟

یکی از نگرانی های افراد پیش از پیرسینگ واژن این مسئله می باشد. بر اساس جدیدترین داده های آماری بین افرادی که این نوع از پیرسینگ را انجام داده اند؛ فقط ۲ درصد از افراد با چنین مشکلی مواجه شده اند. این مشکل فقط در افرادی بروز پیدا می کند، که پیرسینگ مناسب را جهت نصب انتخاب نمی کنند. همچنین اگر جای مناسبی برای سوراخ در نظر گرفته نشود؛ در حین رابطه جنسی آزار دهنده خواهد بود.

همچنین در صورت عدم انتخاب جایگاه مناسب جواهر یا نگین نیز به راحتی می تواند خارج شود. عدم تجربه و مهارت پزشک یا هر فرد دوره دیده نیز می تواند چنین مشکلی را به وجود بیاورد. معمولا این اتفاق نادر زمانی که رخ دهد؛ منجر به پرگی قسمتی از کیلوتوریس و واژن نیز خواهد شد. برای جلوگیری از بروز این مشکل حتما باید از آویزهای واژن ساده و یکپارچه استفاده کرد.

برخی از آویزهای چند پارچه که نگین های بسیار زیادی دارند؛ به دلیل سنگینی وزن به سرعت از محل نصب جدا می شوند. این نکته کلیدی باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد. همچنین در صورت افتادن آویز یا جواهر باید هرچه سریع تر به مراکز درمانی مراجعه کرد. در صورتی که میزان آسیب بیش از حد معمول باشد؛ پزشک محل پیرسینگ را بخیه خواهد زد.

میزان ماندگاری پیرسینگ واژن چقدر است؟

از دیدگاه پزشکی میزان ماندگاری واژن بین ۴ الی ۶ ماه می باشد. بر اساس شرایط جسمی متفاوت این بازه زمانی کاهش یا افزایش پیدا کند. به طور کلی برای کاهش میزان عوارض جانبی باید هر ۳ ماه یک بار جهت بازدید دوره ای به پزشک مراجعه کرد و آویز یا جواهر پیرسینگ را عوض کرد. تحت چنین شرایطی میزان ماندگاری سوراخ واژن را می توان افزایش داد.

معمولا قسمت هایی که برای سوراخ واژن انتخاب می شوند؛ در یک بازه زمانی کوتاه مدت می توانند ترمیم شوند. پس به هیچ عنوان زیباجویان نگران ترمیم بافت بعد از سوراخ نباشند. بعد از خارج کردن جواهر و نگین بعد ۳ الی نهایت ۴ ماه بافت واژن به طور کامل ترمیم می شود. همچنین برای ترمیم سریع در این دوران می توان از کرم های ترمیم کننده مختلف نیز کمک گرفت.

از یک سوراخ واژن به عنوان پیرسینگ می توان بیش از یک سال استفاده کرد. از دیدگاه پزشکی نوین استفاده از یک سوراخ برای بیش از یک سال می تواند خطرات جدی را به همراه داشته باشد. از نظر متخصصان زنان و زایمان نیز این پیرسینگ برای مدت زمان کوتاهی باید استفاده شود. در صورت عدم توجه به این نکته فرد درگیر بیماری های مختلف پوستی و عفونتی خواهد شد. پس در هر شرایطی باید به این قانون بسیار مهم توجه کرد.

چرا پیرسینگ غفله واژن محبوب است؟

اغلب افرادی که قصد انجام پیرسینگ واژن را دارند؛ جواهری به شکل گوشواره یا دایره شکل را ترجیح می دهند. چنین آویزهایی به راحتی نصب می شوند و همچنین پس از نصب امکان جا به جایی آن ها از سوراخ صفر است. برای پیرسینگ غفله واژن بهترین محل بالای کلیتوریس می باشد. این ناحیه پوست ضخیمی دارد و به همین علت فرد کمتر احساس درد خواهد کرد.

برای ایجاد هرگونه سوراخ در این ناحیه نیاز به مواد بی حس کننده بیشتری است؛ تا محل مورد نظر به طور کامل بی حس شود. همچنین این قسمت از واژن در برابر عوامل بیماری زا نیز مقاومت کافی را از خود نشان می دهد. برای افرادی که به شدت نگران عوارض پیرسینگ واژن هستند؛ این ناحیه گزینه ای مناسب به شمار می آید. همچنین از انواع حلقه های ساده و نگین دار به عنوان پیرسینک در این ناحیه می توان استفاده کرد.

پیرسینگ غفله واژن مانعی برای انجام رابطه جنسی در پوزیشن های مختلف نخواهد بود. همچنین این پیرسینگ به دلیل موقعیت نصب متقاوت نمی تواند منجر به پارگی کاندوم شود. افرادی که نگران پارگی کاندوم در حین روابط جنسی هستند؛ مطابق با این روش باید پیرسینگ انجام دهند. این نوع از پیرسینگ به دلیل جایگاه بسیار متفاوتی که دارد؛ باعث آسیب و فشار به واژن نخواهد شد.

بررسی میزان خونریزی پیرسینگ واژن در بانوان

معمولا تکنیک های سوراخ کردن در پیرسینگ واژن به قدری حرفه ای و سریع است، که خونریزی فقط در حد چند قطره رخ می دهد. به نوعی میزان خونریزی در پیرسینگ واژن فقط در حد چند سی سی می باشد. همچنین میزان خونریزی را با اجرای تکنیک های امروزی و جدید می توان کاهش داد. پزشک به دلیل مهارت بسیار ویژه ای که در این زمینه دارد؛ میزان خونریزی را پس از سوراخ کردن می تواند کنترل و حتی کاهش دهد.

به طور کلی در صورت تداوم فرایند خونریزی پزشک نسبت به نصب جواهر اقدام نخواهد کرد. معمولا افرادی که دچار خونریزی در مقادیر غیرمتعارف می شوند؛ درگیر بیماری های مختلف خونی هستند. نصب پیرسینگ برای چنین افرادی می تواند عوارض آلرژیک گسترده ای را به همراه داشته باشد.

همچنین خونریزی در حد چند قطره در روز بعد از سوراخ کردن طبیعی است. در صورتی که خونریزی بعد از نصب جواهر یا آویز ادامه پیدا کرد؛ حتما پزشک را از وضعیت موجود مطلع کنید. این وضعیت در صورت تداوم و پایداری خطر بروز عفونت را افزایش می دهد.

جمع بندی

پیرسینگ واژن بدون درد و خونریزی در طی یک جلسه انجام می شود. این نوع پیزسینگ میزان جذابیت جنسی بانوان را می تواند افزایش دهد. همچنین باعث افزایش اعتماد  به نفس افراد در روابط جنسی خواهد شد. پیرسینگ واژینال در صورتی که توسط پزشک انجام شود؛ هیچ گونه عوارضی نخواهد شد.

احتمال خارج شدن جواهر یا آویز از سوراخ در حین رابطه جنسی کمتر از ۳ درصد می باشد. همچنین هزینه انجام این نوع از پیرسینگ بسیار ارزان و مناسب است. همچنین بهترین و مناسب ترین نوع پیرسینگ برای واژن نمونه غفله می باشد. میزان جذابیت این نوع از پیرسینگ واژینال غیرقابل وصف است.

مطالب مشابه را ببینید!