مجله تاپ‌ناز‌

پینگ چیست؟ + روش هایی برای کاهش پینگ تایم

پینگ نشان دهنده سرعت ارسال و دریافت اطلاعات میان دو دستگاه در اینترنت است. هر چه زمان پینگ در اینترنت کمتر باشد، می توان گفت که سرعت اینترنت شما بهتر است. زمانی که پینگ بالا می رود نشان دهنده عدم ارتباط موثر میان دو دستگاه است. روش هایی هم برای کاهش دادن پینگ وجود دارد.

پینگ تایم چیست؟

پینگ (تأخیر؛ از نظر فنی اصطلاح صحیح تر است) به معنی زمانی است که یک مجموعه از داده کوچک از دستگاه شما به یک سرور در اینترنت منتقل می شود و باز به دستگاه شما باز می گردد. زمان پینگ بر حسب میلی ثانیه اندازه گیری می شود. زمان پینگ شاخصی مهم برای بازی آنلاین به حساب می آید.

چنانچه به سرورهای دور دسترسی دارید، طول مسیر انتقال در زمان پینگ تاثیر زیادی دارد (به عنوان مثال حدود 280 میلی‌ثانیه برای ژاپن). اتصالات سریع اینترنت دارای زمان پینگ کمتر از 2 میلی ثانیه (فیبر نوری) هستند، اتصالات اینترنتی کند ممکن است دارای زمان پینگ بیش از 50 میلی ثانیه (دسترسی UMTS) باشند. زمان پینگ بین 5 تا 30 میلی ثانیه است.

PING مخفف چه کلمه ای چیست؟

“Ping” مخفف Packet Internet Groper می باشد، ولی نویسنده پینگ گفته که این نام برگرفته از صدایی است که سونار (سیستمی برای تشخیص اشیاء در زیر آب و اندازه‌گیری عمق آب با انتشار پالس‌های صوتی و تشخیص یا اندازه‌گیری بازگشت آنها پس از بازتاب) می‌سازد.

پینگ چیست
پینگ، زمان تاخیر در ارسال و دریافت اطلاعات را نشان می‌دهد.

کاربرد پینگ در اینترنت چیست؟

پینگ مدت زمانی که طول می کشد اطلاعات از دستگاه شما به دستگاه دیگر یا یک سرور فرستاده شود و پاسخی برای دستگاه شما فرستاده شود را نشان می دهد. این سرعت هر چه بیشتر باشد، نشان دهنده پینگ کمتر و خود یکی از نشانه های کیفیت سرویس اینترنتی شما است.

با استفاده از پینگ می توان وضعیت سرورها را چک کرد. با ارسال یک بسته اطلاعات (Pocket)، اگر سرور خراب باشد یا کند عمل کند Pocket loos رخ می‌دهد و نشان می دهد که این بسته ها به مقصد نمی رسند. ممکن است بعضی اوقات با پاسخ Request Timed Out روبرو شوید که در این مورد هم نشان می دهد در ارسال و دریافت اطلاعات مشکل ایجاد شده است. حتی دستور پینگ نشان می دهد چه مقدار اطلاعات ه دستگاه مقصد رسیده است و چه میزان از بین رفته است.

روش اندازه گیری پینگ در ویندوز:

در ویندوز ، Windows + R را بزنید. در پنجره Run ، “cmd” را در جعبه جستجو تایپ کنید و سپس Enter را بزنید. در خط فرمان ، “ping” را به همراه URL یا آدرس IP موردنظر برای پینگ تایپ کنید ، و سپس Enter را بزنید. در تصویر زیر ، ما آماده پینگ کردن با سایت www.google.com و دریافت پاسخ هستیم.

پینگ چیست
برای اتجام پینگ از دستور بالا استفاده کنید.

این پاسخ URL را که شما پینگ می کنید ، آدرس IP مرتبط با آن URL و اندازه بسته های ارسال شده در خط اول را نشان می دهد. چهار خط بعدی پاسخ های هر بسته را نشان می دهد ، از جمله زمان (بر حسب میلی ثانیه) برای پاسخگویی و زمان زنده بودن (TTL) بسته ، یعنی مدت زمانی که طول می‌کشد تا بسته از بین برود.

در پایین ، خلاصه‌ای را مشاهده خواهید کرد که نشان می‌دهد چند بسته ارسال و دریافت شده است ، همچنین حداقل ، حداکثر و متوسط زمان پاسخگویی را شاهد خواهید بود.

اگر بخواهید فرمان پینگ بعد از انجام 4 دستور پینگ متوقف نشود، کافی است که در انتهای دستور پینگ و با یک فاصله –t را به دستور اضافه کنید.پینگ چیست

نتیجه بدست آمده بعد از پینگ کردن

روش های کاهش پینگ 

اگر شما در حال بازی‌های آنلاین هستید و با مشکلات پینگ بالا روبرو هستید، در اینجا یک راهنمای دقیق در مورد نحوه پایین آمدن پینگ خود برای همیشه آورده شده است.

روش کاهش دادن پینگ در صورت رعایت صحیح فقط  چند مرحله ساده انجام می‌شود. اگر بتوانید لیستی از مواردی که در اینجا ذکر خواهد شد را پوشش دهید ، می توانید پینگ را بدون دردسر پایین بیاورید.

 

نزدیکترین سرورها را انتخاب کنید

هر زمان که در یک بازی آنلاین بازی می‌کنید برای کاهش پینگ در زمان بازی ، ساده ترین راه برای پایین آوردن پینگ انتخاب سرورهایی است که نزدیک به مکان شما هستند. هر سروری که به مکان شما نزدیک باشد امکان ارتباط بهتر بین سرور و رایانه را فراهم می‌کند و بنابراین به کاهش پینگ کمک زیادی می‌کند.

 

بازی های خود را برای آنتی ویروس و فایروال لیست کنید

فایروال و آنتی ویروس رایانه شما که در پس زمینه اجرا می شود ، بسته‌هایی را که از سرور بازی مرکزی دریافت می‌شوند ، به طور متناوب اسکن می‌کند. گاهی اوقات این باعث تاخیر جزئی در دریافت می شود. در نتیجه این کار موجب کاهش پینگ شما می گردد.

 

به جای Wifi از ETHERNET استفاده کنید

جابجایی به اترنت اولین قدم آسان برای کاهش پینگ است. WiFi به دلیل غیرقابل اعتماد بودن؛ تأخیر ، از دست رفتن بسته ها را افزایش می‌دهد. بسیاری از دستگاه‌های خانگی به عنوان تداخل در WiFi شناخته شده‌اند ، و آن را برای بازی‌های آنلاین بهینه نمی‌کند. اتصال مستقیم به دستگاه با کابل اترنت بهترین راه برای اطمینان از کمترین پینگ ممکن و اتصال بسیار پایدارتر است.

 

برنامه‌های پس‌زمینه را ببندید

برنامه‌های پس زمینه می توانند مقدار زیادی از پهنای باند شما را بگیرند ، و در نتیجه پینگ افزایش می‌یابد. مجرمان شماره یک، برنامه‌هایی هستند که به طور خودکار مانند Steam یا حتی گاهی اوقات Windows Update به روز می‌شوند. اما برنامه‌ها و وب سایت‌های دیگری مانند Netflix ، Spotify و Twitch وجود دارند که از یک پهنای باند شما استفاده می‌کنند. گاهی اوقات اتصال به اینترنت شما می‌تواند آن را مدیریت کند اما نه همیشه.

علاوه بر این ، جریان‌های ویدئویی، به دلیل فشار بیشتری که بر روی کارت گرافیک شما وارد می‌شود ، می توانند مشکلات فریم را ایجاد کنند. تا زمانی که کارت گرافیک به روزی نداشته باشید ، همیشه بر کیفیت و وضوح فیلم تأثیر می‌گذارد. پس برای کاهش پینگ حتما به این موضوع توجه کنید.

 

سایر دستگاه‌ها را از شبکه خود حذف کنید

هر دستگاه اضافی در شبکه شما پهنای باند شما را تحت فشار قرار می دهد. اگرچه شاید رایانه و تلفن همراه تأثیر قابل توجهی روی اوضاع نگذارد ، اما وقتی همزمان تعداد دستگاه های زیادی را به روتر خود متصل می کنید، روتر خانگی شما فشار زیادی را متحمل شده در نتیجه در سرویس دهی دچار اختلال خواهد شد و تعداد زیادی دستگاه می‌تواند بر ثبات و پینگ در بازی تأثیر بگذارد در نتیجه برای کاهش پینگ بهتر است که سر روتر خود را خلوت کنید.

 

تنظیمات شبکه خود را بازنشانی کنید

اگر در حال انجام بازی‌های آنلاین روی لپ تاپ خود هستید ، احتمالا از طریق روتر یا در بسیاری موارد از طریق مودم به اینترنت متصل هستید. راه اندازی مجدد روتر می تواند بسیاری از مشکلات اتصال شما را حل کند. کافی است روتر را خاموش کرده و یکی دو دقیقه صبر کنید. آن را روشن کنید و مانند حالت عادی از اینترنت استفاده کنید. از آنجا که با راه‌اندازی مجدد روتر ، حافظه پنهانی را که ممکن است در مدت طولانی روشن بماند مملو از مشکل شده است ، مجددا خالی کرده و باعث کاهش پینگ تایم خود خواهید شد.

پینگ چیست
برای کاهش پینگ تنظیمات شبکه خود را بازنشانی کنید

برای کاهش پینگ کامپیوتر خود را تمیز کنید

تعجب نکنید، برای کاهش پینگ، کامپیوتر خود را تمیز کنید. گرد و غبار بدترین دشمن رایانه شماست. لایه‌های گرد و غبار باعث گرم شدن بیش از حد می‌شوند زیرا تهویه مناسب در رایانه شما امکان پذیر نیست و به دلیل وجود گرما ، روند کلی آن کند می‌شود. همچنین این احتمال وجود دارد که آداپتور شبکه شما به دلیل آن مشکلات تأخیری ایجاد کند.

 

خرید سرویس های کاهش پینگ

این سرویس نوعی VPN است که با یک جستجوی مختصر در گوگل می تونید پیداش کنید و با استفاده تز آن پینگ اینترنت خودتون رو کاهش دهید. نحوه عملکرد این سرویس به این صورت است که شما به یک سرور داخلی با یک پینگ پایین متصل می شوید و آن سرور هم با یک ارتباط خوب و پینگ پایین شما را به مقصد مورد نظر خارجی متصل می نماید، در نتیجه موجب کاهش پینگ شما خواهد شد.

برای نمونه ما اینجا یک سایت که سرور مجازی کاهش پینگ می فروشد را معرفی کردیم: https://negarnovin.com

شما حتما می توانید با جستجوی کلمه خرید سرویس کاهش پینگ شرکت های بیشتری را در اینباره پیدا کنید.

نکته پایانی: پینگ تایم در روش های ارتباطی مختلف اینترنت نظیر  اینترنت ADSL، اینترنت TD-LTE، اینترنت وایرلس و فیبر نوری متفاوت می باشد و در بین سرویس های اینترنت اشتراکی، اینترنت وایرلس از پینگ به مراتب پایین تری برخوردار است و در بین روش های ارائه پهنای باند اختصاصی نیز بستر فیبر نوری دارای پینگ تایم پایین تری است.

مطالب مشابه را ببینید!