مجله تاپ‌ناز‌

چاپ ریسو جادویی بی‌نظیر برای ایجاد محتوای گرافیکی متفاوت و جذاب

تولید محتوای گرافیکی جذاب تأثیر بسزایی بر مخاطب دارد که چاپ ریسو یا داپلیکیشن این هدف را به بهترین شیوه محقق می‌کند. کسب‌وکار‌های زیادی فعالیت و پیشرفت خود را مدیون این سبک به‌روز هستند.

ظهور دستگاه ریسوگراف باعث پیشرفت و ارتقای صنعت چاپ نسبت به گذشته شده و افراد و مجموعه‌های زیادی در سراسر جهان از آن استقبال کرده‌اند. قطعاً آشنایی با مزایا و ویژگی‌های چاپ فوری ریسو سبب درک بهتر از آن خواهد شد و منجر به کسب اطمینان خاطر برای انتخاب آن می‌شود.

چاپ ریسو جادویی بی‌نظیر برای ایجاد محتوای گرافیکی متفاوت و جذاب

آشنایی با چاپ ریسو

چاپ ریسو که به آن ریسوگراف و داپلیکیشن نیز گفته می‌شود، چاپی جدید و کارآمد بوده که عملکرد آن با روش‌های قبل متفاوت است. در این روش خروجی کار واضح‌تر و باکیفیت‌تر و خطای کمتری دارد.

البته ریسو روش یا نوعی از چاپ نیست بلکه اسم برندی ژاپنی بوده که روی دستگاه‌های ریسوگراف گذاشته می‌شود. در ایران با این نام رواج یافته و به‌عنوان یک روش چاپی کم‌هزینه و کاربردی شناخته‌شده است.

نام اصلی چاپ روش ریسو چاپ داپلیکیشن است که در این روش جوهری خمیر مانند وارد قسمت درام دستگاه ریسوگراف شده و آن را به‌صورت کامل پوشش می‌دهد. سپس الگوی چاپ یا استنسیل روی ورقه‌ای پلاستیکی به اسم مستر ایجاد و در قسمت درام قرار داده می‌شود. در نهایت این قطعه فقط به قسمت‌هایی از جوهر اجازه خروج می‌دهد که قرار است در کاغذ چاپ شود.

فرایند چاپ ریسوگراف بسیار سریع بوده و می‌توان در مدت‌زمان کوتاهی حجم زیادی از امور چاپی را انجام دهد. بنابراین، این شیوه برای پروژه‌هایی که به چاپ سریع، کم‌هزینه و باکیفیت نیاز دارند بهترین گزینه محسوب می‌شود.

مزایای چاپ ریسو

چاپ ریسو جادویی بی‌نظیر برای ایجاد محتوای گرافیکی متفاوت و جذاب

سبک و روش‌های مختلفی برای چاپ وجود دارد که چاپ ریسو یکی ‌از بهترین‌ها است و استفاده از آن مزیت‌های زیادی دارد. در ادامه به مهم‌ترین مزایای این روش کاربردی می‌پردازیم.

دقت و کیفیت بالای چاپ

چاپ ریسوگراف از کیفیت بالایی برخوردار است و همه متون و تصاویر را با هر فونت و سایزی که داشته باشند، به بهترین شیوه و وضوح بالا روی کاغذ اجرا می‌کند.

سازگاری چاپ داپلیکیشن با انواع کاغذ

چاپ داپلیکیشن قابلیت سازگاری با انواع کاغذ ازجمله نوع ضخیم، نازک و بازیافتی را دارد. بنابراین، همه پروژه‌های چاپی را می‌توان با توجه به هدف و نیاز خود با این روش انجام داد.

هزینه کم‌تر چاپ

با وجود کیفیت بالایی که چاپ ریسوگراف دارد اما هزینه آن بسیار معقول و منصفانه بوده و دلیل این امر، تکنولوژی مناسب آن و صرف کاغذ و جوهر کم‌تر است.

تنوع رنگی در چاپ ریسو

مزیت دیگر چاپ فوری ریسو، تنوع رنگی آن است و با وجود درام‌هایی مختلفی که دارد، می‌توان ترکیب رنگ‌های کاربردی را ایجاد کرد. بنابراین، این روش به خلق محتوای گرافیکی متفاوت و جذاب کمک می‌کند.

عدم آسیب چاپ ریسو به محیط‌‌‌‌‌‌‌زیست

جوهری که برای چاپ‌های ریسو استفاده می‌شود برپایه سویا و موادی است که قابل بازیافت بوده و جزء منابع تجدیدپذیر محسوب می‌شود و اثرات زیست‌محیطی کم‌تری دارد‌‌. همچنین دستگاه ریسوگراف انرژی کمی مصرف و زباله کمی تولید می‌کند و این مسئله یکی‌از مهم‌ترین مزايای این روش چاپی است.

کاربردهای چاپ ریسوگراف

چاپ داپلیکیشن کاربردهای زیادی دارد و همه افراد، مجموعه‌ها و کسب‌وکارهایی که به‌دنبال ایجاد محتوای گرافیکی جذاب و گیرا هستند، می‌توانند از این روش بهره‌مند شوند. مهم‌ترین موارد استفاده از چاپ فوری ریسو عبارت‌اند از:

  • برای چاپ سربرگ‌های تجاری و اداری که معمولاً تعداد آن‌ها بالا است و کاهش هزینه آن‌ها اهمیت دارد از این روش استفاده می‌شود.
  • برای کتاب‌های تک‌رنگ در تعداد و تیراژ بالا بهترین گزینه است.
  • چاپ تراکت‌های تبلیغاتی در انواع طرح و سایز با این روش امکان‌پذیر است.
  • استفاده از چاپ فوری ریسو برای چاپ سرنسخه و فاکتور مناسب مشاغل گوناگون که بالا بودن کیفیت آن‌ها اهمیت زیادی ندارد.
  • امکان چاپ انواع کاتالوگ و بروشور با چاپ ریسو وجود دارد.
  • چاپ ریسوگراف برای اجرای انواع طرح پاکت نامه در ابعاد و اندازه متنوع نیز کاربرد دارد.
  • شماره‌زنی انواع فاکتورهای رسمی و غیررسمی و قبض‌ها نیز با این روش امکان‌پذیر است.

ویژگی‌های چاپ ریسو

چاپ ریسو جادویی بی‌نظیر برای ایجاد محتوای گرافیکی متفاوت و جذاب

چاپ داپلیکیشن با سایر روش‌ها متفاوت است و ویژگی‌های خاص خود را دارد که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

  • جوهر دستگاه چاپ ریسوگراف شامل رنگ‌های سورمه‌ای، قرمز و مشکی است که امکان ترکیب آن‌ها نیز وجود ندارد و به‌صورت جداگانه مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • در دستگاه ریسوگراف نهایتاً می‌توان از کاغذساز A4 استفاده کرد و تنها دستگاه‌های محدودی امکان چاپ با سایزهای دیگر را دارند.
  • دستگاه‌های ریسوگراف امکان چاپ کاغذهایی با وزن 60 تا 200 گرم را دارند و نمی‌توان برگه‌هایی با سایر وزن‌ها را با آن‌ها چاپ کرد.

چاپ ریسو با ارمغان گرافیک

نحوه و مراحل اجرای انواع امور چاپی با دستگاه‌های ریسوگراف مشابه است اما موردی که در این روش سبب تفاوت در کیفیت محصول نهایی می‌شود، نوع جوهر و مرکب و همچنین کاغذ‌هایی است که استفاده می‌شود.

بنابراین، درصورتی‌که از جوهر و کاغذ مرغوبی استفاده شود، چاپ با بالاترین کیفیت انجام می‌شود و تصاویر و متون وضوح بالایی خواهند داشت. به همین دلیل انتخاب مجموعه مناسب و معتبر برای انجام امور چاپی ضرورت دارد.

مجموعه ارمغان گرافیک به‌عنوان مشاور و مجری کلیه امور چاپ و تبلیغات فعالیت دارد که از تیمی متخصص و خلاق درزمینه طراحی گرافیک تشکیل شده است و از بهترین جوهر و مواد برای چاپ ریسو استفاده می‌کند.

تیم ارمغان گرافیک با بیش ‌از 20 سال سابقه فعالیت و استفاده از دستگاه‌های به‌روز مانند ریسوگراف سعی در جلب رضایت مشتریان دارد. همچنین این مجموعه با چاپ فوری ریسو باکیفیت، محتوای گرافیکی زیبا و کارآمدی را تولید کرده و به بهبود و پیشرفت کسب‌وکار‌های مختلف کمک می‌‌‌کند.

جمع‌بندی

صنعت چاپ در دنیای امروز بسیار کاربردی و پر‌استفاده است که به سبک و روش‌های مختلفی صورت می‌‌گیرد که چاپ ریسو یا داپلیکیشن یکی ‌از شیوه‌های کاربردی و محبوب آن است که با دستگاه ریسوگراف اجرا می‌شود.

مزیت‌های زیادی مانند هزینه کم، کیفیت بالا، تنوع رنگ، سازگاری با انواع کاغذ و عدم آسیب به محیط را دارد. برای چاپ انواع پروژه‌های مختلف با بهترین کیفیت و کم‌ترین هزینه می‌توان به سایت ارمغان گرافیک مراجعه کرد.

مطالب مشابه را ببینید!