مجله تاپ‌ناز‌

چاپ هولوگرام؛ راهی برای پرواز به اوج امنیت

چاپ هولوگرام

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا بزرگترین شرکت‌های جهان از هولوگرام روی محصولات خود استفاده می‌کنند؟ یا دلیل استفاده از این لیبل‌ها بر روی اسکناس‌ها و کارت‌های اعتباری چیست؟

امروزه چاپ هولوگرام سفارشی به یک راه‌ حل موثر برای افزودن امنیت و ارزش به برندها تبدیل شده است. با اضافه کردن این برچسب‌ها به محصولات خود، به راحتی می‌توانید از هر گونه تقلب و سوء‌استفاده از نام و اعتبار برندتان جلوگیری کنید. در ادامه در خصوص این برچسب‌های امنیتی محبوب و خاص بیشتر توضیح خواهیم داد.

هولوگرام چیست؟

هولوگرام نوعی برچسب به صورت تصویر چند بعدی است که با ویژگی‌های امنیتی و فوق امنیتی تولید می‌شود. این برچسب‌ها با لیزر و تکنولوژی هولوگرافی به صورت تصویری با جلوه‌‌های بصری یکتا به همراه نام، برند و یا طرح‌های گرافیکی به شکل چند لایه ایجاد می‌شوند.

پستی و بلندی‌های که بر روی سطح یک برچسب هولوگرام وجود دارد در حد میکرون و یا کوچکتر از آن است. تصاویر دو بعدی یا سه بعدی با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و طی فرآیندی پیچیده و دقیق از طریق نوردهی مناسب تشکیل می شوند.

فناوری هولوگرافیک به قدری تخصصی است که امکان هر گونه کپی برداری از آن را غیر ممکن می‌سازد. به همین خاطر تولیدکنندگان زیادی از این برچسب‌های امنیتی برای تضمین اصالت کالا و حفظ اعتبار برندشان استفاده می‌کنند.

هولوگرام چه ویژگی هایی دارد؟

حتما تاکنون این برچسب ‎های جذاب را بر روی محصولات نرم افزاری، سی دی‌های آموزشی، قطعات خودرو، تجهیزات الکتریکی و سایر محصولات دیگر دیده‌اید. هولوگرام ها کیفیت برند شما را تثبیت می‌کنند و راهی عالی برای متمایز شدن از رقبا هستند؛ همچنین ابزاری مفید برای بازاریابی و تبلیغات محسوب می‌شوند.

هولوگرام ها انواع مختلفی دارند و به صورت عمومی یا آماده، دو بعدی، سه بعدی، ماتریس نقطه ای و غیره با تکنولوژی‌ها و سطح امنیتی گوناگون تولید می‌شوند. برخی از مهم‌‌ترین ویژگی‌های این برچسب‌ها که آنها را به ابزاری امنیتی برای مقابله با جعل کالاها تبدیل کرده است، عبارتند از:

  • به صورت منحصر به فرد برای کسب و کار شما تولید می‌شوند؛
  • قابل اسکن و تکثیر با دستگاه فتوکپی نمی‌باشند؛
  • قابل برداشتن و استفاده مجدد نیستند و هر گونه دستکاری آنها کاملا مشخص می‌شود؛
  • احراز هویت سریع و آسان محصولات را فراهم می‌کنند؛
  • جذابیت بسته بندی محصولات شما را افزایش می‌دهند؛

اصل یا غیراصل، مسئله این است!

در حال حاضر هولوگرام ها طیف گسترده ای از کاربردها را شامل می‌‌شوند که بیشتر به خاطر ویژگی‌های امنیتی آنها است. اگر شما هم به دنبال راهی آسان برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن محصولاتی هستید که در بازار با نام شما به فروش می‌رسند حتما به این برچسب‌ها نیاز دارید؛ چرا که آنها به احراز هویت محصول شما کمک کرده و به صورت یک کد امنیتی منحصر به فرد برای شما عمل می‌کنند.

کاربرد چاپ هولوگرام در امنیت

چاپ هولوگرام؛ راهی برای پرواز به اوج امنیت

تا اینجا فهمیدیم استفاده از هولوگرام ها نه تنها تصویر برندها را بهبود بخشیده و به تبلیغ محصولات کمک می‌کنند، بلکه راهی عالی برای محافظت از برند در برابر هر گونه جعل است. از آنجایی که فروش محصولات تقلبی، ضرر قابل توجهی به تولیدکنندگان وارد می‎کند؛ پیدا کردن راه حلی که بتواند اصالت کالاهای آنها را حفظ کرده و از سوء‌استفاده‌های احتمالی جلوگیری نماید بسیار حائز اهمیت است.

خوشبختانه چاپ هولوگرام قادر است تمام دغدغه‌های تولیدکنندگان نسبت به فروش کالای جعلی با هویت برند آنها را از بین ببرد. اضافه کردن این ویژگی به محصول؛ حتی اعتماد مشتریان را نیز افزایش داده و کمک می‌کند تا فروش بیشتری را تجربه کنید.

در حال حاضر یافتن شرکت‌هایی که از چاپ هولوگرام برای امنیت استفاده می‌کنند غیر معمول نیست. در اینجا به دو مورد از رایج ترین کاربرد چاپ این برچسب‌ها در بحث امنیت می‌پردازیم:

صنعت داروسازی

امروزه تولید غیرقانونی محصولات دارویی، صنعت داروسازی را با بحران مواجه کرده است. کلاهبرداران قادرند محصولات را با ظاهر اصلی‌شان کپی کنند که تشخیص آن برای مصرف کنندگان دشوار خواهد بود؛ بنابراین تولیدکنندگان اصلی باید به دنبال راهی برای جلوگیری از تکثیر داروهای تقلبی باشند.

برای این منظور، باید از چاپ هولوگرام‌های امنیتی استفاده کرده و از مصرف کنندگان خواست تا قبل از خرید و مصرف، حتما از وجود علامت منحصر به فرد امنیتی بر روی بسته بندی دارو مطمئن شوند.

کالاهای برند

صاحبان برندهای لوکس و معروف جهان باید راهی برای علامت گذاری محصولات اصل خود از سایر محصولات تقلبی و فیک موجود در بازار پیدا کنند؛ از این رو چاپ هولوگرام بر روی بسته بندی کالاهای اورجینال یک امر رایج است.

چاپ هولوگرام چگونه انجام می‌شود؟

چاپ هولوگرام؛ راهی برای پرواز به اوج امنیت

چاپ هولوگرام شامل زنجیره ای از فرآیندها است که برخی از فناوری‌های چاپ شناخته شده نظیر طراحی، پیش چاپ، چاپ، تکمیل و غیره را هم در بر می‌گیرد. همچنین مراحل تخصصی و پیچیده زیادی برای ساخت این برچسب‌ها وجود دارد که فقط در مراکز پیشرفته چاپ هولوگرام امکان پذیر است.

برای تولید این برچسب از تجهیزات استاندارد و پیشرفته‌ای جهت لایه بندی، شخصی سازی، شماره گذاری، مهر و موم و … استفاده می‌شود تا آن را به یک تصویر جذاب و در عین حال منحصر به فرد تبدیل کند. علاوه بر این، تولیدکنندگان هولوگرام از ساختارهای بسیار ریز نقش و برجسته که فقط با میکروسکوپ قابل مشاهده هستند در تولید هولوگرام‌ ها استفاده می‌کنند.

در بازار، هولوگرام‌های امنیتی از تکنیک‌های مختلفی برای مسترینگ، با نام‌ها یا مارک‌های مختلف استفاده می‌شود که انواع مختلفی از تصاویر هولوگرافیک را ایجاد می‌کند. این تکنیک‌ها عبارتند از: هولوگرام‌های دو بعدی و سه بعدی، ماتریس نقطه ای (Dot-Matrix)، هولوگرام‌های طرح مخفی و … .

برای کاربردهای امنیتی بالاتر، چاپگرهای امنیتی فرآیندهای خاصی مانند شماره‌گذاری، مهر زنی با فویل داغ، لمینیت و … را نیز به کار می‌برند.

برای چاپ هولوگرام به کجا مراجعه کنیم؟

در حال حاضر تمام صنایع اعم از کوچک و بزرگ؛ از هولوگرام ها استفاده می‌کنند. بهترین مراکز چاپ هولوگرام همواره تلاش می‌کنند تا برچسب‌های هولوگرام را مطابق با استانداردهای بین المللی در اختیار شما قرار دهند.

برای چاپ هولوگرام های با کیفیت بالا؛ قطعا به تجهیزات تخصصی، گران قیمت و از نظر فناوری پیشرفته نیاز خواهد بود. توجه داشته باشید که این برچسب‌ها را نمی‌توان مانند سایر برچسب ها، با روش‌های معمولی چاپ، مانند چاپ دیجیتال یا افست تولید کرد؛ بنابراین حتما باید به مرکزی مراجعه کنید که خدمات تخصصی در این زمینه ارائه می‌دهد.

مجموعه سیناپکینگ به عنوان یکی از بهترین مراکز چاپ؛ نه تنها در تهران بلکه در سراسر ایران شناخته شده است. تجربه کار با بهترین برندها تنها یکی از دلایلی است که این مجموعه را جهت چاپ هولوگرام تایید می‌کند.

سخن پایانی

با استفاده از چاپ هولوگرام در واقع یک نماد اعتماد برای خود و مصرف کنندگان ایجاد می‌کنید که محصولات شما را از کلاهبرداران جدا می‌کند و به این ترتیب از اصالت برند شما محافظت می‌کند.

مجتمع چاپ و بسته بندی سیناپکینگ، بهترین هولوگرام های موجود در کشور را ارائه می‌دهد که با فناوری‌های روز دنیا نظیر2D و 3D، ، Dot Matrix با وضوح و کیفیت بالا تولید شده اند.

برخی از ویژگی‌های لیبل‌های امنیتی تولید شده در این مجموعه؛ مانند وضوح چاپ و کیفیت بالا، اشکال استاندارد و … موجب شده تا برندهای مطرحی همچون داریا همراه، چاپ هولوگرام خود را به این مرکز بسپارند که این موضوع، خود گواهی بر کیفیت خدمات این مجموعه می‌باشد.

مطالب مشابه را ببینید!