مجله تاپ‌ناز‌

نحوه تشخیص چای مرغوب و با کیفیت اصل

در این مطلب با روش های تشخصی چای مرغوب آشنا می شوید و با استفاده از این راهکارها می توانید چای با کیفیت و خوب را تهیه کنید و از مصرف آن لذت ببرید. با استفاده چای اصلی، می توانید فواید زیادی به بدن خود برسانید.

تشخیص چای خوب براحتی ممکن نیست و باید نکاتی را بدانید زیرا افراد سودجو زیادی هستند که سعی دارند با استفاده از تکنیک های مختلف، چای تقلبی و بی کیفیت را به جای چای مرغوب جا بزنند و با قیمت زیاد به فروش برسانند. در ادامه نکات خاص برای تشخصی چای مرغوب را توضیح می دهیم.

 

روش های مختلف تشخیص چای مرغوب و اصل

چای یکی از نوشیدنی های محبوب برای ایرانیان است. جای مرغوب طعم و عطر خوبی دارد به طوری که بسیاری از افراد از خوردن چای لذت می برند. اگر به کیفیت چای اهمیت می دهید باید سعی کنید در موقع خرید چای به بعضی از نکات توجه داشته باشید.

نحوه تشخیص چای مرغوب و با کیفیت اصل

شکل ظاهری

شکل ظاهری چای مهم است. با بررسی ظاهری چای می توانید اطلاعات زیادی را به دست آورید. اگر توجه کافی داشته باشید متوجه می شوید که چای از برگ های تازه و سالم تهیه شده است یا خیر. چای هایی که از برگ های اسیب دیده تهیه می شوند بو و رایحه خوبی ندارند و بیشتر رایحه آنها از بین رفته است. به لبه برگ های چای دقت کنید. لبه برگ باید کمی حالت دار و دندانه دار باشد.

چنانچه برگ های چای کمی ضخیم باشند بدین معنی است که چای بیش از حد خشک نشده است و می تواند رنگ و بوی بهتری نیست به سایرین داشته باشد. یکی دیگر از نکات مهم که باید به آن توجه کنید در حین لمس کردن برگ ها است و وقتی که این کار را انجام می دهید نباید برگ ها پودر شوند. برای داشتن یک انتخاب خوب باید یادتان باشد که به رنگ برگ ها هم توجه کنید زیرا هر چه تازه باشد رنگ روشن تری دارد.

 

رایحه و عطر چای

در تشخیص چای مرغوب رایحه و بوی چای مهم است. برای این که ببینید ماندگاری این بو به چه میزان است باید کمی از چای را در دست خود بریزید و کمی از آن را بو کنید. اگر قبلا بوی چای را حس کرده باشید می توان گفت این بو رایحه قوی دارد و کیفیت بالایی دارد در غیر این صورت چای شما بی کیفیت و کهنه ست. روش دیگری که برای این کار وجود دارد این است که باید با اجازه فروشنده کمی از چای را درون آب حل کنید تا رایحه آن پس از دم کشیدن هم مشخص گردد.

 

رنگ چای

چای تازه با چای کهنه بسیار تفاوت دارد و یکی از بهترین تفاوت هایی که خریدار می تواند آن را تشخصی دهد سیاهی آن می باشد. هر چه رنگ چای تیره تر باشد میزان کهنگی آن بیشتر است و در عوض روشن بودن رنگ چای هم بدین معنی است که چای تازه است. رنگ چای پس از دم کردن هم مشخص می شود. هر چه چای تازه تر باشد رنگ چای دم کشیده روشن تر می شود ولی اگر مانده باشد رنگ آن سیاه تر می شود و ته نشین می شود.

نحوه تشخیص چای مرغوب و با کیفیت اصل

مزه چای

استفاده از این روش مقداری سخت است زیرا باید مقداری از چای را بخرید و پس از دم کردن کمی از آن را بنوشید تا بتوانید تصمیم قطعی بگیرید. چای مختلف طعم های مختلف دارند ولی مزه چای اصیل در هر نوع چای یافت می شود. چای سیاه تازه در ابتدا مزه شییرنی دارد ولی پس از اینکه کمی خنک تر شده رایحه گل می گیرد. چای هایی که با اسانس های مختلف ترکیب می شوند کیفیت پایینی دارند و بهتر است از آنها کمتر استفاده کنید.

وقتی که خریداران روش های تشخیص چای مرغوب را ندانند فروشندگان سود زیادی می برند، زیرا بسیاری از آنها سعی می می کنند چای ها را به صورت ترکیبی بفروشند تا بتوانند سود خوبی به دست آورند. در موقع خرید چای باید مراقب باشید که چای کهنه را به همراه چای تازه به شما ندهند. این فروشندگان سعی می کنند با استفاده از رنگ ها و اسانس های مختلف را با چای مخلوط کنند تا خریدار گیج شود و نتواند تصمیم درستی بگیرد و یا چای تازه را از چای کهنه بی کیفیت تشخصی بدهد.

اگر چای مصرفی شما رنگ سیاهی پیدا کند و از روی لیوان به سختی پاک شود این یعنی که دستکاری شده است و بهتر است آن را مصرف نکنید. خوردن چای های دستکاری شده هیچ فایده ای برای بدن ندارد و در نهایت منجر به ایجاد حساسیت می شود و مشکلات دیگری برای شما ایجاد می کند. چای خوب معمولا قیمت بالایی دارد ولی باید بدانید که هر چای با قیمت بالا هم ممکن است کیفیت عالی نداشته باشد.

مطالب مشابه را ببینید!