چرا بین ورزشکاران المپیک کاندوم توزیع می شود؟!

پخش کردن کاندوم بین ورزشکاران المپیک!!

مسئولین برگزاری المپیک به دلیل نگرانی شیوع ویروس زیکا از طریق رابطه جنسی، بین ورزشکاران حاضر در المپیک کاندوم توزیع کردند!

 

توزیع کاندوم ضد ویروس زیکا بین ورزشکاران

المپیک ریو ۲۰۱۶ با نگرانی از خطرات ابتلا به ویروس زیکا بسیاری از کشورها را مجبور به ارائه راههای مناسب برای پیشگیری از انتقال به ورزشکاران کرد .با نزدیک شدن به بازی های المپیک «ریودوژانیرو» صورت گرفت:یک کمپانی دارویی استرالیایی، کاندوم های جدیدی تولید کرده است که با مواد محافظ در برابر ویروس زیکا پوشیده شده اند و می تواند از انتقال جنسی این ویروس جلوگیری کند.
چند ماه بیشتر تا آغاز مسابقات المپیک «ریودوژانیرو» باقی نمانده و با توجه به شیوع گسترده ویروس زیکا در آمریکای جنوبی و بویژه برزیل و ورود صدها هزار ورزشکار و تماشاچی به این کشور، همه نگران شیوع نگران کننده این ویروس در دنیا و بروز یک فاجعه هستند.

چرا بین ورزشکاران المپیک کاندوم توزیع می شود؟!

توزیع کاندوم در المپیک ۲۰۱۶ ریو

به گزارش رویترز،با توجه به این ویروس زیکا از پشه «آئدس» به انسان منتقل می شود، اما خبرهایی که مدتی پیش منتشر شد حاکی از آن بود که اولین مورد ابتلا به ویروس زیکا در آمریکا از طریق تماس جنسی بوده است.

محققان پس از بررسی ها دریافتند که ویروس زیکا تا مدت ها در مایعات جنسی مردان باقی می ماند و این خود می تواند یکی از راه های اصلی انتقال این ویروس باشد. از این رو، محققان کمپانی دارویی Starpharma استرالیا پس از مطالعات فراوان موفق به ساخت کاندومی شدند که دارای ویژگی ضد ویروس زیکاست. آنها این محصول جدید را برای گروه المپیک استرالیایی اعزامی به بازی های «ریودوژانیرو» ۲۰۱۶ تهیه کردند.

به گفته محققان این کمپانی، کاندوم های تولید شده با نوعی ژل محافظ موسوم به VivaGel آغشته شده است که عملکرد ضد ویروسی دارد و در محیط آزمایشگاهی در برابر ویروس زیکا و سایر ویروس ها قدرت محافظتی داشته است.

دست اندرکاران بهداشت و درمان استرالیا بر این باورند از آنجایی که انتقال ویروس زیکا از طریق جنسی حائز اهمیت است، تأیید این محصول محافظ می تواند نقش بسیار مؤثری از پیشگیری از شیوع این ویروس داشته باشد. به گفته کمیته المپیک استرالیا، کاندوم های Starpharma برای محافظت از ورزشکاران این کشور به دهکده المپیکفرستاده می شود که به طور رایگان حدود ۳۵۰ هزار کاندوم مردانه و ۱۰۰ هزار کاندوم زنانه بین ورزشکاران توزیع می شوند.

کمیته المپیک استرالیا اعلام کرده که پس از بازگشت ورزشکاران این کشور از بازی های المپیک، همه آنها باید آزمایش خون دهند تا در صورت مشاهده احتمالی ویروس، ازشیوع آن جلوگیری شود.

همچنین : معرفی کاندوم مردانه و زنانه و نحوه استفاده از کاندوم

مطالب مشابه را ببینید!