چرا جرمی کلارکسون مجری برنامه تخت گاز تعلیق شد؟

جرمی کلارکسون
جرمی کلارکسون مجری برناه تخت گار بی بی سی ممنوع الکار شد

شبكه بی‌بی‌سی همکاری با جرمی کلارکسون مجری نام آشنای برنامه پربيننده تخت گاز این شبکه را به دلیل “درگیری با تهیه‌کننده برنامه” به طور موقت به حال تعلیق درآورده است.

به گفته بی‌بی‌سی، کلارکسون تا زمان مشخص شدن “نتیجه تحقیقات” در مورد “مشاجره” او با تهیه کننده برنامه به طور موقت از کار خود برکنار شده است. در بیانیه کوتاه اين شبكه رسانه‌اي آمده است:” هیچ فرد دیگری به غیر از جرمی کلارکسون از کار معلق نشده است.” به همین دلیل، این هفته قسمت تازه‌ای از برنامه پرطرفدار تخت گاز در بریتانیا پخش نخواهد شد.

پیش از این در ماه مه اعتراض‌هایی مبنی بر نژادپرستانه بودن سخنان کلارکسون در جریان فیلم‌برداری این برنامه مطرح شده بود. در پی این اعتراض‌ها، کلارکسون گفت که بی‌بی‌سی به او هشدار جدی نسبت نحوه رفتارش داده است. جرمی کلارکسون در آن زمان گفته بود که بی‌بی‌سی به او هشدار داده که در صورت تکرار “یک حرکت توهین ‌آمیز در هر جا و در زمان” او را اخراج خواهد کرد. بی‌بی‌سی جزئیات بیشتری در مورد حادثه‌ای که به تعلیق همکاری با آقای کلارکسون منجر شده منتشر نکرد و گفته است در این مورد هیچ‌گونه اظهارنظر بیشتر نمی‌کند.

کلارکسون هم در این زمینه سکوت کرده است اما او ماه پیش در صفحه توییترش نوشته بود: “نیازمندیم: مجری تازه برای تخت گاز. داوطلبان باید پیر، بدلباس و ملانقطی باشند اما قادر باشند به موقع سر کار بیایند.” برنامه تخت گاز از سال ۲۰۰۲ با اجرای جرمی کلارکسون، ریچارد همون و جیمز می پخش می‌شود. تخمین زده می‌شود که این برنامه هر هفته نزدیک به ۳۵۰ میلیون نفر در ۱۷۰ کشور بیننده دارد. مجری برنامه تخت گاز در سال‌های گذشته بارها به دلیل جنجال‌های مختلف دادگاهی شده است.

نوشته های مشابه