مجله تاپ‌ناز‌

چربی سوزی ترامپولین بیشتره یا تردمیل؟

از همان زمانی که شروع به ورزش کردن کردم، احساس خوبی به آن داشتم. چون می دانستم که با ورزش کردن به سلامت جسمی می رسم و از مشکلات روحی رها می شوم. ورزش کردن چه به صورت حرفه ای، چه به صورت غیر حرفه ای و معمولی برای بدن ما مفید است. اما من به دلیل علاقه ای که به ورزش کردن داشتم آن را به صورت حرفه ای انجام دادم. دو ورزش ساده و مفرح که همیشه آن ها را به افراد توصیه می کنم، تردمیل و ترامپولین هستند. اگر شما هم می خواهید بدانید چرا این دو ورزش را به عنوان ورزش پایه انتخاب کرده ام، با من همراه باشید.

ورزش؛ ابزاری کم هزینه برای حفظ سلامتی

احتمالا شما هر ساله هزینه زیادی برای حفظ سلامتی خودتان می کنید. داروهای مختلف می خرید، مواد غذایی باکیفیت می خورید و یا حتی مجبورید به پزشک مراجعه کنید. همه این کارها هزینه بر هستند، ولی بر روی سلامتی شما موثر خواهند بود. اما من تعجب می کنم که برخی از افراد حتی به سلامت خودشان اهمیت می دهند، ولی هیچ توجهی به تحرک بدنی و ورزش کردن ندارند. چرا ما انسان ها تصور می کنیم که فقط باید کار کنیم و غذا بخوریم تا سالم بمانیم؟ چرا به تحرک و سلامت خودمان توجه بیشتری نداریم؟

ورزش ابزاری کم هزینه برای حفظ سلامتی است. شاید برای خرید ترامپولین در اصفهان و یا حتی تردمیل در اصفهان هزینه کنید، ولی این هزینه برای حفظ سلامتی شماست. شاید باور نکنید، ولی من از زمانی که ورزش را به صورت حرفه ای آغاز کرده ام، سلامت جسمی و روحی عالی دارم. چون ورزش کردن هم به شادی و افزایش اعتماد به نفس من کمک می کند، هم می تواند باعث بهبود سلامت جسمی من شود.

چربی سوزی ترامپولین بیشتره یا تردمیل؟

چرا تردمیل و ترامپولین را انتخاب کردم؟

ورزش ترامپولین؛ ورزشی مفرح و شادی آور

در میان انواع ورزش های روز دنیا، ترجیح می دهم که از یک ورزش شادی آور مثل ترامپولین کمک بگیرم. البته ترامپولین تنها ورزشی نیست که آن را انجام می دهم؛ ولی جزء ورزش های مورد علاقه من است. اگر شما هم به یک ورزش پرجنب و جوش نیاز دارید و می خواهید در طول ورزش کردن، لبخند به لب داشته باشید، این ورزش دقیقا باب دل شماست.

زمانی که ورزش ترامپولین را آغاز کردم، تصور نمی کردم که بتوانم آنقدر با آن به سلامت خودم کمک کنم. فکر می کردم ترامپولین یک ورزش ساده مثل پیاده روی است که فقط به روحیه من کمک می کند و کمی ضربان قلبم را بالا می برد. اما کم کم با مطالعه و برنامه ریزی برای انجام این ورزش متوجه شدم که این ورزش برای بدن من بسیار پرفایده است. به همین خاطر است که به شما پیشنهاد می کنم حتما این ورزش را تجربه کنید.

چربی سوزی ترامپولین بیشتره یا تردمیل؟

چرا ورزش ترامپولین؟

فواید ورزش ترامپولین

فواید ورزش ترامپولین برای بدن را می توانم به دو بخش تقسیم بندی کنم. یک سری از فواید بر روی جسم و یک سری دیگر بر روی روح ما اثر می گذارند. زمانی که این ورزش را انجام می دهید، دوپامین بیشتری در مغز شما ترشح می شود. این موضوع می تواند شادی و نشاط را در شما افزایش دهد. دقیقا به همین خاطر است که پس از انجام این ورزش می توانم همه کارهای روزمره ام را با بازدهی بیشتر انجام دهم.

اما فواید ورزش ترامپولین برای بدن، فقط محدود به فواید روحی و روانی نمی شود. شما با این ورزش می توانید به سلامت جسمی خودتان هم کمک کنید. زمانی که این ورزش را انجام می دهید، عضلات شما تحت فشار قرار می گیرند و کم کم بزرگ و بزرگ تر می شوند. حجم و سفتی عضلات، به ویژه عضلات ساق پا افزایش پیدا می کند. البته این تنها عضلات نیستند که با ورزش ترامپولین در اصفهان تقویت می شوند. بلکه استخوان های شما نیز تقویت می شوند.

با ورزش ترامپولین می توانید سلامت قلب و عروق خودتان را هم تضمین کنید. چون ضربان قلب شما بالا می رود و کم کم عضلات قلبتان هم تقویت می شوند. از همه مهم تر به لطف این ورزش، می توانید چربی خون خودتان را پایین بیاورید و احتمال سکته قلبی را نیز کاهش دهید. از جمله فواید فوق العاده ورزش ترامپولین عبارتند از:

 • تقویت عضلات.زمانی که روی ترامپولین می پرید، عضلات شما مجبور به کار کردن می شوند و این موضوع باعث تقویت آن ها می شود.
 • بهبود تراکم استخوان ها.ترامپولین منظم می تواند به تقویت استخوان های شما کمک کند و احتمالا پوکی استخوان را کاهش دهد.
 • بهبود تعادل.ترامپولین با تعادل، هماهنگی و مهارت های حرکتی مرتبط است و می تواند باعث بهبود تعادل شما شود.
 • بهبود سلامت قلب. با ورزش ترامپولین می توانید ماهیچه های قلب خودتان را تقویت کنید و ضربان قلب خود را افزایش دهید. پس سطح کلسترول و تری گلیسیرید خون نیز با این ورزش کاهش پیدا می کنند.
 • کاهش استرس.پریدن روی ترامپولین باعث می شود تا بدن شما اندورفین آزاد کند و احساس بهتری داشته باشید.
چربی سوزی ترامپولین بیشتره یا تردمیل؟

چرا ورزش تردمیل 

دویدن روی تردمیل؛ گام هایی استوار برای رسیدن به سلامتی

تردمیل چه در خانه مورد استفاده قرار گیرد چه در باشگاه می تواند تاثیر زیادی روی سلامت جسمی شما داشته باشد. پس اگر به هیچ ورزش خاصی علاقه ندارید و می خواهید تحرک داشته باشید، حتما دویدن روی تردمیل را انتخاب کنید.

من همیشه یک حرف ساده در مورد احساس خودم در هنگام دویدن روی تردمیل می زنم: «من با دویدن سبک می شوم.» واقعا هم این اتفاق پس از ورزش کردن روی تردمیل در اصفهان برای من رخ می دهد. احساس می کنم هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی سبک شده ام.

فواید دویدن روی تردمیل

مثل ورزش ترامپولین، این ورزش هم می تواند روی جسم و روح شما موثر باشد. اعتماد به نفس با دویدن روی تردمیل افزایش پیدا می کند. از طرفی چون سوخت و ساز با دویدن افزایش پیدا می کند، پس از پایان این ورزش احساس می کنید که انرژی بیشتری دارید و راحت تر به کارهای روزمره خودتان می رسید.

دویدن روی تردمیل باعث می شود تا ضربان قلب شما بالا برود و بتوانید قلب خودتان را تقویت کنید. دویدن و ترامپولین هر دو روش، در کاهش وزن شما موثر هستند و باعث افزایش چربی سوزی می شوند. پس اگر بخواهم فواید دویدن روی تردمیل را برای شما خلاصه کنم، باید به موارد زیر اشاره کنم:

 • بهبود سلامت قلب.ورزش روی تردمیل یک ورزش هوازی است که می تواند به مشکلات قلبی و عروقی کمک کند و باعث کنترل کلسترول خون شود.
 • کاهش وزن.دویدن روی تردمیل می تواند باعث چربی سوزی سریع و موثر و کاهش وزن شود.
 • تقویت عضلات. ورزش روی تردمیل می تواند به حجیم شدن عضلات شما به ویژه در بخش باسن، ران و ساق پا کمک کند.
 • سلامت روان. افرادی که دویدن روی تردمیل را به صورت منظم انجام دهند، کمتر در معرض ابتلا به افسردگی هستند. بنابراین، می توان با روزی 30 دقیقه دویدن روی تردمیل زندگی شادتر و خلق و خوی بهتری داشت.
 • تقویت سلامت مغز و حافظه.پس از سن 30 سالگی، عملکرد مغز و حافظه دچار تحلیل می شود. ورزش هایی مانند دویدن روی تردمیل در اصفهان که می توانند ضربان قلب را افزایش دهند، حرکت خون اکسیژن دار به مغز را تسریع می کنند. به همین خاطر با دویدن، می توانید سلول های مغزی خودتان را به رشد تشویق کنید.
 • تنظیم قند خون. عدم داشتن تحرک جسمانی منظم می تواند یکی از اصلی ترین دلایل برای ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 باشد. دویدن یکی از بهترین روش هایی است که می تواند به تنظیم قند خون کمک کند.

پارسیان ورزش؛ فروش انواع لوازم ورزشی حرفه ای در اصفهان

خرید لوازم ورزشی در اصفهان چالش های خاص خودش را دارد. انتخاب یک فروشگاه معتبر برای خرید انواع لوازم ورزشی حرفه ای، مهم ترین کاری است که می توانید برای خرید حرفه ای انجام دهید. پارسیان ورزش یکی از بهترین فروشگاه هایی است که در حوزه فروش لوازم ورزشی فعالیت می کند. شما عزیزان می توانید در صورت نیاز به خرید هر یک از لوازم ورزشی حرفه ای، غیر حرفه ای و نیمه حرفه ای به این فروشگاه مراجعه نمایید.

همه محصولات فروشگاه پارسیان ورزش از کیفیت بالایی برخوردار هستند. قیمت این محصولات ورزشی نیز بسیار مناسب می باشد. پس اگر به سلامت خودتان اهمیت می دهید و می خواهید با صرف هزینه کم، به سلامت روحی و جسمانی برسید؛ کافیست هر آن چیزی که نیاز دارید را از این فروشگاه خریداری نمایید. پارسیان ورزش هم فروش حضوری و هم فروش اینترنتی دارد. بنابراین، بر اساس شرایط خودتان می توانید با هر یک از روش های دلخواه اقدام به خرید لوازم ورزشی کنید.

مطالب مشابه را ببینید!