مجله تاپ‌ناز‌

چرخ خیاطی ژانومه بهتره یا مارشال (خرید کدام توصیه می شود؟)

df1d2e63 7763 43e2 bba2 7359358a1d2f

دو برند ژانومه و مارشال قطعا در تولید چرخ خیاطی بسیار شناخته شده هستند و افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، از تنوع و کیفیت بالای این چرخ خیاطی‌ها آگاه‌اند. اما یک سوال مهم و بحث برانگیز برای اغلب افراد این است که چرخ خیاطی ژانومه بهتر است یا مارشال؟ اگرچه هر دو برند باکیفیت هستند و مدل‌های مختلفی از چرخ خیاطی را عرضه می‌کنند. با این حال همه مایل‌اند برای خرید بهترین محصول هزینه کنند و کارایی بیشتری را تجربه کنند. در ادامه ویژگی‌های هر یک از این محصولات را بررسی و با یک دیگر مقایسه می‌کنیم.

چرخ خیاطی ژانومه

ژانومه یک برند ژاپنی است که با بیش از صد سال سابقه یعنی از سال 1921 انواع چرخ خیاطی‌های خانگی، کارگاهی و صنعتی را عرضه می‌کند. شرکت ژانومه در کشور ژاپن و شهر توکیو واقع شده است اما در کشورهای مختلف شرق آسیا مثل تایلند و تایوان نیز کارخانه دارد. این برند قدیمی‌ترین تولید کننده چرخ خیاطی در جهان است و هم اکنون نیز بخش قابل توجهی از بازار را به دست گرفته است.

محصولات شرکت ژانومه به دلیل کیفیت و تنوع بالا بسیار معروف و پرطرفدارند و همواره مشتریان خاص خود را دارند. چرخ خیاطی ژانومه اکنون با مدل‌های پیشرفته و صنعتی شناخته می‌شود که در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته مدل‌هایی از چرخ خیاطی خانگی نیز توسط این شرکت ارائه می‌شود. این محصولات انواع برنامه‌های دوخت مثل گلدوزی، زیگزاگ، زیپ دوزی، تکه دوزی، دکمه دوزی، پس دوزی، سر دوزی و … را با انواع پارچه‌های نازک و ضخیم امکان پذیر می‌کند.

چرخ خیاطی مارشال

چرخ خیاطی مارشال محصول یک برند تایوانی است که در مصارف خانگی و صنعتی بسیار پرطرفدار بوده و بیش از 40 سال است که در این زمینه فعالیت می‌کند. انواع محصولات این برند نه تنها کیفیت ساخت بالایی دارند، بلکه با ظاهر و کارایی فوق العاده نظر بسیاری از تولیدکنندگان لباس را به خود جلب کرده‌اند. تنوع بالای محصولات این برند باعث شده رقیب اصلی برند ژانومه محسوب شود و مجموعه‌های خیاطی در خرید چرخ خیاطی ژانومه یا مارشال تردید داشته باشند.

چرخ خیاطی‌های مارشال در دو نوع صنعتی و خانگی تولید می‌شوند و دوام بالایی دارند. این چرخ خیاطی‌ها امکان اجرای انواع برنامه‌های دوخت با پارچه‌های مختلف را دارند و می‌توانند نیاز مصرف کننده را به خوبی برطرف کنند. همچنین ویژگی‌هایی مثل دوخت چند رنگ و امکان دوخت حروف از دیگر ویژگی‌های این چرخ خیاطی می‌باشد. البته باید توجه داشته باشید که ویژگی‌های مدل‌های مختلف مارشال متفاوت است؛ به عنوان مثال این برند چرخ خیاطی‌های مینی یا مسافرتی را نیز تولید می‌کند که حمل و نقل آسان دارند و برای مصارف جزئی مناسب‌اند.

9ee743bc fb82 4280 8b9b ae153a8830c2

مقایسه چرخ خیاطی ژانومه و مارشال

مقایسه چرخ خیاطی ژانومه و مارشال از این جهت که هر دو کیفیت بالایی دارند و در واقع ارزش خرید دارند، دشوار است. با این حال برخی ویژگی‌ها در این دو برند متفاوت است که می‌تواند در انتخاب شما موثر واقع شود. برای اینکه ببینید چرخ خیاطی ژانومه بهتر است یا مارشال، لطفا به این قسمت توجه کنید.

کیفیت ساخت

کیفیت ساخت هر دو برند بسیار بالاست و از نظر آلیاژ بدنه، اجزای داخلی، کیفیت قطعات و تجربه کاربری توانسته‌اند رضایت مصرف کنندگان را جلب کنند. چرخ‌های صنعتی این دو برند معمولا در مقابل ضربه و آسیب فیزیکی بسیار مقاوم‌اند و دوام بالایی دارند. با این حال وزن چرخ خیاطی مارشال معمولا کمی بیشتر از چرخ خیاطی ژانومه است.

همچنین باید گفت که موتور چرخ خیاطی ژانومه ساخت کشور ژاپن است و توان و قدرت بالایی دارد؛ این موتور به ندرت به تعمیر احتیاج پیدا می‌کند و می‌توان گفت که کیفیت بالاتری دارد. البته موتور چرخ خیاطی مارشال هم ساخت کشور تایوان بوده و قدرت و دوام بالایی دارد.

دوام و ماندگاری

دوام و ماندگاری چرخ خیاطی مارشال و چرخ خیاطی ژانومه هر دو بسیار بالاست و با خرید هر کدام از آنها اطمینان خواهید یافت که تا مدت‌ها به تعمیر یا تعویض چرخ خیاطی احتیاج ندارید. دوام این چرخ خیاطی‌ها به حدی بالاست که برخی افراد هنوز هم از مدل‌های 30 سال پیش استفاده می‌کنند و به ندرت به تعمیر آنها احتیاج پیدا کرده‌اند. البته برای مصارف صنعتی ممکن است بخواهید مدل دستی را با مدل کامپیوتری عوض کنید تا کار راحت‌تری داشته باشید.

از نظر تعمیر هم هر دو برند  قطعات اصلی را به بازار عرضه می‌کنند تا دستگاه‌ها به راحتی تعمیر شوند. قطعات چرخ خیاطی ژانومه و مارشال در بازار به راحتی پیدا می‌شود و حتی بعد از خرابی قطعات، جایی برای نگرانی نیست.

عملکرد روان و دقیق

چرخ خیاطی ژانومه و مارشال هر دو به دلیل موتور قدرتمند و باکیفیت عملکرد روانی دارند و شما می‌توانید به راحتی و با کمترین گیر به دوخت ادامه دهید. برنامه‌های دوخت مختلف توسط این دستگاه‌ها اجرا می‌شود و حتی سرعت دوخت در مدل‌های مختلف این دو برند قابل تنظیم است. البته سرعت دوخت چرخ خیاطی مارشال معمولا کمی بیشتر است.

0d9be976 971a 483c 8815 96f66f78893a

قابلیت دوخت انواع دوخت‌ها

برندهای ژانومه و مارشال هر دو مدل‌های مختلفی از چرخ خیاطی را عرضه می‌کنند که هر یک از آنها ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. محصولات تولید شده این شرکت‌ها قابلیت اجرای انواع برنامه‌های دوخت را دارند و می‌توانند هر نوع دوختی را انجام دهند. البته اینکه کدام چرخ خیاطی در یک نوع خاص از دوخت بهتر است، بیشتر به مدل بستگی دارد و هر دو برند از این نظر مطلوب هستند. انواع دوخت پس دوزی، زیگزاگ، گلدوزی، جا دکمه دوزی، زیپ دوزی، لبه دوزی، روکش دوزی و … توسط محصولات مارشال و ژانومه اجرا می‌شود.

نوع محصولات

شرکت ژانومه و مارشال به دلیل سابقه بالا و شهرت خود در بازار، انواع چرخ خیاطی‌ها را عرضه می‌کنند و در تنوع هیچ نقصی ندارند. اگر می‌خواهید چرخ خیاطی متناسب با نیاز خود را تهیه کنید می‌توانید به دو برند اعتماد کنید. توجه داشته باشید که برخی از مدل‌های چرخ خیاطی مارشال از نظر امکاناتی مثل سر نخ زن اتوماتیک بهتر عمل می‌کنند.

بهتر است چرخ خیاطی ژانومه بخریم یا مارشال؟

با توجه به توضیحات ارائه شده متوجه شدیم که هر دو برند ژانومه و مارشال از نظر کیفیت ساخت، آلیاژ بدنه، قطعات، خدمات پس از فروش و کارکرد، بسیار باکیفیت هستند و می‌توانند نیاز مصرف کننده را برآورده کنند. با این حال معمولا قیمت محصولات ژانومه به دلیل برند معتبرتر بیشتر است و البته دوام و ماندگاری آن نیز مقداری بهتر است. شما می‌توانید با توجه به ویژگی‌های مد نظر خود بهترین مدل از برند مارشال یا ژانومه را با خیال راحت انتخاب کنید و نگران کیفیت آن نباشید.

مطالب مشابه را ببینید!