مجله تاپ‌ناز‌

چطور تصویر خلافی ماشین را ببینیم؟!

چطور تصویر خلافی ماشین را ببینیم؟!

دریافت خلافی ماشین یکی از اقداماتی است که صاحبان خودرو باید آن را در مواقع بروز تخلف انجام دهند. درصورتی­که صاحبان خودرو به موقع نسبت به پرداخت قبض­های خلافی اقدام نکنند، جریمه خواهند شد.

بدون شک اگر بخواهید برای پرداخت خلافی ماشین به نمایندگی­های پلیس 10+ بروید، در این صورت لازم است تا زمانی را برای این کار صرف کنید که با توجه به مشغله­های روزانه برای بسیاری از افراد دشوار خواهد بود.

البته درحال­حاضر ارائه روش­های الکترونیکی برای خدمات مختلف، باعث شده تا پلیس راهور نیز از چنین سامانه‌هایی استقبال کند و این امکان را در اختیار افراد قرار دهد تا برای استعلام و پرداخت خلافی ماشین راحت‌تر عمل کنند.

خلافی ماشین شامل چه نوع جریمه­هایی است؟

رانندگان در زمان استفاده از ماشین امکان دارد دچار تخلف­های مختلفی شوند که در این وضعیت مشمول جریمه خواهند شد، شناخت انواع جریمه به شما این امکان را می­دهد تا در زمان بروز هر کدام از آنها، درک بهتری از جزئیات داشته باشید که شامل موارد زیر است:

  • تسلیمی : زمانی که افسر راهنمایی ­و رانندگی خودروی شما را متوقف کند و برگه جریمه را در اختیار شما قرار دهد به این حالت جریمه تسلیمی می­گویند.
  • الصاقی : در چنین حالتی خودرو در شرایطی مغایر با قانون قرار دارد اما صاحب ماشین در محل حضور ندارد و افسر برگه جریمه را در بخشی قرار می­دهد تا در معرض دید شما باشد.
  • دوربینی : وقتی تخلفی توسط دوربین­های راهور ثبت شود در این گروه جا دارد.
  • دو برگی : در مواردی که پلیس به راننده اخطار توقف بدهد اما فرد بدون توجه عبور کند، علاوه­بر جریمه نقدی، این تخلف در سوابق او نیز ثبت می­شود.
  • خودداری : اگر افسر راهنمایی­ورانندگی قبض جریمه را به راننده تحویل دهد اما فرد از دریافت آن خودداری کند، جریمه­ای با این نام برای او ثبت می­شود.

با در نظر گرفتن جریمه­هایی که برای خودروی شما صادر می­شود، به­طور معمول شما برای جلوگیری از توقیف ماشین و همچنین در زمان فروش آن، نیاز به استعلام خلافی ماشین دارید. البته به این مورد هم توجه داشته باشید که مبلغ بعضی از جرایم مانند الصاقی، تسلیمی و خودداری درصورت گذشت مدت­زمان 2 ماه، به 2 برابر افزایش پیدا می­کند.

برای این منظور در گذشته لازم بود تا افراد با ارائه مدارک در نمایندگی­های پلیس 10+ نسبت به استعلام و پرداخت هزینه مورد نظر اقدامات لازم را انجام دهند که معمولا کاری زمانبر و دشوار به­نظر می­آمد. به همین دلیل روش آنلاین ایجاد شد تا سرعت فرایند را بالا ببرد.

مزایای استفاده از روش آنلاین برای دریافت خلافی ماشین

با در نظر گرفتن این مورد که استفاده از اینترنت برای تسهیل بسیاری از فرایندها اهمیت دارد، زمانی که از روش آنلاین برای استعلام و پرداخت هزینه خلافی اقدام می­کنید، سرعت کار شما بالاتر می­رود و از این طریق موجب صرفه­جویی در زمان شما می­شود.

امنیت بالا و عدم نیاز به ارائه مدارک چاپی را می­توان از دیگر ویژگی­های مطلوب این روش دانست. در ضمن شما وقتی در زمان سریع­تری خلافی خودرو را پرداخت می­کنید دیگر از بابت جریمه­شدن در امان خواهید ماند. دسترسی به اپلیکیشن­های مختلف و وب­سایت راهی سریع و مطمئن برای این منظور بوده که می­توان گفت تاپ یکی از بهترین انتخاب­ها برای این کار است.

نحوه استعلام و پرداخت خلافی خودرو با تاپ

درحال­حاضر یکی از بهترین اپلیکیشن­هایی که در زمینه استعلام و پرداخت خلافی خودرو خدمات لازم را در اختیار کاربران قرار می­دهد، سوپر اپلیکیشن تاپ است. شما می­توانید در تاپ تنها با استفاده از پلاک خودرو تمام جزئیات را مشاهده کنید.

یکی دیگر از خدمات مناسب سوپر اپلیکیشن تاپ در این زمینه، نمایش تصویر خلافی به کاربران است، برای این منظور باید بعد از نصب برنامه به بخش خدمات خودرو بروید و گزینه مربوط را انتخاب کنید. سرعت، امنیت، کاربری آسان، امکان پرداخت یک­جا و بازبینی مجدد بدون نیاز به صرف هزینه از سری ویژگی­های بسیار خوب این اپلیکیشن محسوب می­شود.

چطور تصویر خلافی ماشین را ببینیم؟!

تاپ با 73 سرویس مختلف آماده ارائه خدمات به کاربران است

در کنار خدمات مربوط به استعلام و پرداخت خلافی، شما می­توانید دیگر سرویس­های لازم برای خودرو مانند بیمه بدنه و شخص ثالث، عوارضی و طرح ترافیک را هم با استفاده از سوپر اپلیکیشن تاپ در اختیار داشته باشید. از طرفی با توجه به 73 سرویس متنوع، می­توان این اپلیکیشن کاربردی را چیزی فراتر از یک موبایل بانک ساده دانست. از دیگر خدمات باید موارد زیر را نام برد:

  • تور مسافرتی، بلیط سینما و عوارض خروج از کشور در دسته گردشگری و تفریحاتی قرار دارد.
  • برای کارت به کارت، شارژ سیم­کارت تمام اپراتورها، پرداخت قبوض خدماتی و بیمه نیز می­توانید به بخش فین تک و پرداخت بروید.
  • همراه بانک پارسیان، افتتاح حساب، خدمات پارسی کارت و دیگر سرویس­های لازم برای بانکداری در دسته مالی و اعتباری قرار می­گیرد.
  • احراز هویت و دریافت سود سهام نیز زیر مجموعه بازار سرمایه است.

جمع­بندی

در زمانی که افراد مرتکب تخلف در رانندگی می­شوند، باید نسبت به استعلام و پرداخت خلافی ماشین اقدامات لازم را انجام دهند که تا چند سال پیش فقط در نمایندگی­های پلیس 10+ انجام می­شد اما درحال­حاضر استفاده از روش آنلاین باعث سهولت و سرعت در انجام این فرایند می­شود که با استفاده از سوپر اپلیکیشن تاپ می­توانید این کار را به­راحتی انجام دهید.

مطالب مشابه را ببینید!